Být chudý v nejbohatší zemi světa

(TV film)
  • Francie USA: être pauvre dans le pays le plus riche du monde (více)
Dokumentární
Francie, 2019, 52 min

Fenomén chudoby a bezdomovectví v USA, opak Amerického snu. Příběhy Američanů, kteří žijí v extrémně nuzných podmínkách a přitom pracují a vedou běžný život. (Česká televize)

ostravak30

Bezdomovci jsou všude. Některým to tak vyhovuje, jiní se jimi stali nedobrovolně, ale vyhovovat jim to začalo a jiní se bezdomovci stali nedobrovolně, ale cesta zpátky je těžká ne-li nemožná. Ale je neuvěřitelné, že se v USA může dít něco jako bylo vidět v dokumentu. Aby člověk pracoval a přesto byl bezdomovcem, nad tím už zůstává rozum stát. Filmaři si zcela správně vybrali různé typy lidí bez domova a zobrazili nám jejich osudy i běžný den. Mohli jsme vidět ty, kteří takovým pomýáhají i to, jak systém není vůči lidem příznivý. Na druhé evropský způsob je benevolentní až moc. Spravedlnost obecně se v takových případech stanovuje dost těžce, protože každý případ je jiný a tudíž i zákony jsou těžce vytvořitelné, aby byly úplně fér vůči všem. Naprosto chápu obyvatele, kteří nechtějí mít za plotem bezdomovce, navíc pokud jsou jejich obydlí plné vší. Druhá strana mince je pak, když někdo pro ně vytvoří bydlení, proč si ho nemohou při dohodě s městem postavit jinde, ale aby jim ho město nebralo. Každopádně delší dokument by jistě pojmul širší záběr a také chybí názory druhé strany. ()

klukluka

Ufff... Po dlouhé době jsem kápnul na něco tak zásadního. (Hbbtv/ červený tlačítko, ivysílání České televize) USA- náš vzor. Obavy jsou na místě. ()