The Bride

• USA The House That Cried Murder (více)

Nervózní novomanželka Barbara (Robin Strasser) přistihne v posteli svého manžela Davida (Arthur Roberts) s jeho starou láskou Ellen (Iva Jean Saraceni). Robina to nerozhodí a i ona zůstává v klidu. Pomocí peněz svého zámožného otce (John Beal) ovšem nakonec zhrzená nevěsta změní Robertsovo a Saracenino hnízdečko lásky ve strašlivý žalář. (Karlos80)

Karlos80

Polozapomenuté nízkorozpočtové hororové béčko, jehož nejsilnější stránkou je docela obstojný intrikářský příběh, kde se asi největší důraz klade na samotnou psychologickou stránku s několika opravdu děsivýma scénami (viz třeba útěk zkrvavené nevěsty ze svatby), včetně všech ztvárněných postav (celkem snad jen 4 hlavních!)), dobrou práci zde dělá i dobré využití kamery (především všechny ty zabírané úhly, stíny, ap). Atmosféra po zbytek filmu je pak především tmavá, hudba spíše průměrná, lepší při použití děsivých scén, než normálně po zbytek filmu. Finále je nádherně děsivé (zvláště ve spojitosti s tím strašným voláním) ale i trochu divné. Film je krátký (tedy alespoň ta 73. minutová UK vhsková verze, ke které jsem se dostal) takže si ho určitě užijete, zvláště se pak koukejte v noci, docela jsem měl nakonec depku. ()