The Clown and the Candyman

USA, 2021, 4x45 min

John Wayne Gacy (a.z.)

V 70. rokoch 20. storočia spáchal John Wayne Gacy v Chicagu a Dean Corll v Houstone niekoľko sériových vrážd, ktoré viedli k viac ako 60 obetiam. Vyšetrovatelia boli vždy presvedčení o tom, že za všetkými týmito činmi stáli práve títo konkrétni vrahovia. S odstupom času však po preskúmaní mnohých dôkazov všetko nasvedčuje tomu, že pod povrchom týchto brutálnych zločinov existovalo ďalšie zlo, a to úzka prominentná skupina ľudí z vyššej spoločnosti, ktorá pod ochrannými krídlami najdôveryhodnejších inštitúcií organizovala biznis pre pedofilov (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Prvá polovica dokumentu sa pomerne detailne zaoberá vraždami oboch sériových vrahov, pričom divák bude svedkom pár autentických záberov z vyšetrovania, či počuť zvukový záznam, ako sa sám Gacy vyjadruje k svojim zločinom. Druhá polovica sa už ale uberá smerom, ktorý zrejme mnohých divákov prekvapí viac, ako si dokážu predstaviť. Určite viacerí vzhliadli známy dokument od HBO o vraždách detí v Atlante, kde mal koncom 70’ rokov Wayne Williams zavraždiť viac, ako 24 detí, no následne, odstupom času, sa na základe vyšetrovania podarilo zistiť, že sa mnohé veci nezakladali na pravde, Williams bol pravdepodobne obetný baránok, pričom za viacerými vraždami stáli ľudia z vyššej spoločnosti, ktorí boli členmi pedofilného spolku. No a niečo obdobné, sa snaží preukázať aj tento dokument. Za mňa sa jedná o jeden fakt výborný počin, nakoľko disponuje množstvom autentického materiálu, takmer po celú dobu svojej stopáže, pričom podaktoré vraždy, ktoré mal Gacy spáchať, sa mu naozaj podarí vyvrátiť. ()