poster

Za dveřmi (festivalový název)

 • USA

  Behind the Door

Drama / Válečný

USA, 1919, 70 min

Režie:

Irvin Willat

Producenti:

Thomas H. Ince
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Neskutečný drasťák, nečekaný a stoprocentně působivý. Čím méně toho budete o ději vědět, tím lépe, protože Za dveřmi opravdu dokáže překvapit. Film mě kromě jiného zaujal skvělými hereckými výkony - kdo by očekával nějaké teatrální přehrávání, které k němým filmů už tak nějak patří, byl by zklamán. Tohle je úplně jiné.(24.2.2018)

 • Anderton
  *****

  Neprávom zabudnutý klenot nemej kinematografie sa dočkal kvalitnej reštauračnej opatery a opäť zhliadol svetlo sveta. Vďakabohu za to. Ide totiž o nesmierne dynamické dielo, vyrozprávané vo flashbacku a v rámci neho sa taktiež občas skáče v čase. A rozhodne nie iba samoúčelne. Mix viacerých žánroch ako vojnový film, melodráma, propaganda a horor (ale ten iba sčasti) je podľa slov amerického reštaurátora filmu predovšetkým tragédiou. Podotýkam, že antických rozmerov. 90%(30.7.2017)

 • - Většina natáčení Za dveřmi probíhala v Inceho novém studiu v Culver City. Scény s ponorkou vznikly v San Pedru v srpnu 1919. Při natáčení jedné z nich se vytvořil tak silný vír, že stáhl hlavního představitele Hobarta Boswortha pod hladinu. Podle zářijového čísla Motion Pictures News „pouze jeho pozoruhodná fyzická zdatnost zachránila herce před utopením“. (Zdroj: Letní filmová škola)

 • - Válečné drama Za dveřmi vstoupilo do kin v prosinci 1919 s okamžitým velkým a všeobecným úspěchem, jeho zisk čítal zhruba 300 tisíc dolarů. Jeden z kritiků jej co do uměleckých kvalit přirovnal ke Griffithově milostnému dramatu Zlomený květ (1919) a dramatu The Miracle Man (1919) s Lonem Chaneyem. Pokud by měl film premiéru během války, jeho úspěch by byl díky silně propagandistickému zaměření ještě větší. (Zdroj: Letní filmová škola)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace