Reklama

Reklama

Tóny násilí

(festivalový název)
  • USA Sound of Violence (více)
Trailer

Obsahy(1)

Alexis (Jasmin Savoy Brown) nabyla sluch při brutální vraždě své rodiny, když jí bylo deset. Tento traumatizující zážitek v ní probudil syntetické schopnosti a nasměroval ji na cestu sebepoznání prostřednictvím účinků zvuků provázejících brutální násilí. Nastupuje svou profesní kariéru vyučování a experimentování s novými zvuky hudby. Podporuje ji v tom její spolubydlící Marie (Lili Simmons), která si není vědoma temných tajemství skrytých za jedinečnou hudbou Alexis, ani role, kterou nevědomky hraje. Tváří v tvář pravděpodobnosti, že může znovu ztratit sluch, Alexis zintenzivňuje své hledání mistrovského díla prostřednictvím hrůzných zvukových experimentů a devastujících projektů. Nedovolí nikomu a ničemu, aby ji zastavil, ani lásce. (mac000)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

silentname 

všechny recenze uživatele

"Sound Of Violence" je skutočne celkom unikátnym hororovým zážitkom. Mrzí ma, že film niektoré elementy nezapracoval rovnako skvele ako niektoré iné, ale na druhú stranu pozitívne stránky tohto filmu stoja za to. V prvom rade je to film, kde som sa po dlhej dobe citil počas sledovania skutočne nepríjemne. Mnohé vraždy sú tu spracované s tak agresívnou eleganciou, že ostanú nezabudnuté. Či už tenor v zvukovej miestnosti alebo moja osobne obľúbená scénka s harfou. Tá je podľa mňa ešte lepšia, nakoľko sa neustále ďalej a ďalej buduje a buduje a pokračuje to do čoraz nepríjemnejších vizuálov. Rovnako ako aj fakt, že všetci sa na to radšej pozerajú a točia na mobily, než by reálne niečo urobili. Úprimne si myslím, že toto začína byť vážny problém súčasnej mobilovej generácie. Úvodná časť je podľa mňa tiež spracovaná veľmi dobre. Keď vidíme udalosti z detstva Alexis, pochopíme, že počuť a najmä vnímať tie farby je pre ňu ako droga. A aj z toho titulu jej ubližovať druhým robí také ohromné potešenie. Je to pre ňu niečo fascinujúce a doslova to vyžaruje hudbu z jej vnútra (môžeme povedať). Kde u mňa film však trochu zlyháva sú vedľajšie postavy. Vzťah medzi Marie a Dukom nie je veľmi zaujímavý. V závere okrem toho ani nie sú nejakým zaujímavým spôsobom využití. Myslím si, že film dosiahol svoj vrcholový moment práve počas scénky s harfou a už sa mu do finále nepodarí prekonať. Napriek tomu, že sa o to časťou na pláži pokúša. No pre mňa to ten nepríjemný efekt, aký mali predchádzajúce skúsenosti neprinieslo. Je to škoda, lebo film mal nábeh na to byť vynikajúci. Ale radšej film, ktorý je dobrý, než ďalší prínos do môjho smetného koša. A "Sound Of Violence" rozhodne je dobrým hororom. Hodnotenie: B ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Velký špatný. Příběh byl téměř holý o jedné holčičce, která si zamilovala násilí, u kterého si vytvořila asociace se sluchem/hluchotou. Mimo to, bylo dílo takřka o ničem, přičemž jediný smysl filmu znamenal mučení a vraždy za doprovodu špatné muziky. Na vraždícím maniaku by ještě nebylo nic zvláštního, ostatně se to jimi v hororech jen hemží, ale chtělo by to minimálně lepší provedení s nějakým tím zvratem a špetkou inovace. V tomto případě jsem se tedy dost nudil. Žádné grafické záběry s výjimkou krve nebyly ukázány a kamera, ani příběh nedokáží  diváka v žádném ohledu zaujmout. Za lidský reprák jsem chtěl udělit druhou hvězdu, ale je to taková slabota, že nemohu. PS: Scéna s harfistkou nedávala žádný smysl. 30% ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Konečně něco zajímavého v hororovém žánru za poslední smutné a suché 2 měsíce. Je to sice pořád s hodnocením na hraně a trochu jsem váhal, protože pár věcí mi zde vadilo, ale lehce nadhodnotím, protože Why Not, že jo.Sound of violence má docela originální a neokoukaný příběh o mladé dívce, které se obnoví sluch po brutální vraždě její rodiny a dostane silné zalíbení v různých zvucích a začne s tím pořádně experimentovat.Je to hezky natočené, nápad je originální a hlavní dvě hrdinky jsou sympatické kočky. V půlce filmu se film přehoupne do docela stylového Slasheru s velmi originálním mučením a vraždami ( 4 gore scény jsou zde podány docela dost intenzivně a nepříjemně) a hlavně mají šmrnc a působí v rámci žánrů svěže ( Harfa!).K mínusům u mne patří místy docela rozvleklé tempo, jelikož krom těch vražd a docela slušné hudby ten zbytek docela hapruje a nemá vyloženě čím oslnit, atmosféra i napětí tu nehraje velkou roli, ale za ten originální nápad a fakt nepříjemné a stylové vraždy tomu rád hvězdu navíc přihodím. 7/10. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

To byla zase chujovina ! Začátek vypadal ještě dobře, hlavně ten úvod, kde frajer porcuje svou ženušku. Jinak tý černošský hipízačce (otřesný kostýmy), jsem hraní vůbec nevěřil a už vůbec ne, že postaví nějaký stroj (scéna s bezďákem), harfa na dálkové ovládání WTF ? Narval bych jí zapálené petardy do uší ! To by byl zvuk ! A do toho se pak přidají scény s policistkou, no hned jsem si připadal, jak když se dívám na TV Barrandov, strašně umělý všechno. Aspoň, kdyby nějaká lesbická scéna, když už tu byl krásně naznačen LGBTQ bflmpsvz postoj, ta blondýna nebyla úplně marná. Nic, tohle mě minulo velkým obloukem. Hvězda za občasné Gore (top scéna - explodující hlava), ale i tak dost slabé. (76. hodnocení) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

No prosím, někdy stačí brutální zážitek v dětství, a hned máte na problémy v dospělosti zaděláno. Tedy problémy mají ti druzí, nikoliv Alexis. Ta jako malá holka sledovala tatínka při práci. Neslyšela ho, páč před časem ohluchla, ale údery sekáčkem na maso cítila ve vibrující podlaze a stěnách domu. A pak se stal zázrak! Nejen že znovu nabyla sluch, ale ještě získala dar - vidět zvuky jako paletu fantastických barev. A ten zážitek, co byl jako drogové opojení, v ní zakořenil natolik hluboko, že si ho chtěla zopakovat. Lidé, co jí přišli pod ruku, se tak měnili na směsici zvuků, křiků a barev. Nu a když jednou začnete, chcete víc a víc a víc. A nutno dodat, že Alexis se opravdu snažila.... ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama