Huss

Švédsko, 2021, 7 h 15 min (Minutáž: 87 min)

Karin Franz Körlof, Anders Berg, Filip Berg, Kajsa Ernst, Krister Kern, Mikael Nevalainen, Kardo Razzazi, Victor Ståhl Segerhagen, Nikolai Shervin (více)

Epizody(5)

Nová policajtka Katarina Huss (Karin Franz Körlof) musí zvládať nielen ťažký život v nehostinnom Göteborgu, ale aj podozrievavých kolegov. Čoskoro sa ocitne v spleti korupcie a zrady. (Arsenal83)

warrenur

Prekvapivo naivna svedska kriminalna zalezitost, kedy mlada policajtka to karierne rozohra hned v dvoch zaradeniach a vdaka sikovnej hlavicke rychlo stupa. Dve epizody su celkovo nadpriemerne a kvitujem i dlhsiu minutaz a to, ze to nerozdelili na viacero casti. Herectvo a psychologia postav obcas pokrivkava, ale hlavne vyhrady mam voci spominanej naivite, aku nam predostieraju v osobe prave hlavnej predstavitelky. Hlavna linia, totiz vysetrovanie, co sa stalo v den nepokojov medzi muzmi jednotky, do ktorej "Kattys" prichadza je odsuvana prakticky az do zaverecneho dielu. Co neprospieva. Napriek tomu je zaverecna epizoda mierny nadpriemer. Ako celok vsak zaostava za tradicnymi severskymi kriminalkami, na ake sme boli zvyknuti. Kolegynka mala na mysli Darius-a :) ()

Arsenal83

Tejto kriminálke chýba pravá škandinávska atmosféra. V podstate tu výnimočná atmosféra nie je žiadna, je to klasická detektívka, ktorá nám ale ponúka náhľad do ulíc Göteborgu, kde to ani zďaleka nie vždy vyzerá ako vo Švédsku a celkom by sa vám miestami hodil kurz arabčiny. Herci menej známi, ale nie menej kvalitní. Tretia a štvrtá časť nadpriemerné, ale inak sa to len tak vezie na priemere. ()

b.dragonfly

Tohle bylo hodně milé překvapení. Nečekala jsem nic, ale dostala příjemný švédský soft krimi seriál o mladé policistce, která právě dokončila akademii a musí se vrhnout do tvrdé reality pracovního života. Herci jsou neokoukaní a hodně sympatičtí, vlastně jsem fandila všem. Doufám ve druhou řadu seriálu, kde by se mohli Katarina a Johan dát konečně dohromady :) ()