Gamera vs. démonická příšera Jiger

(neoficiální název)
  • Japonsko Gamera tai daimadžú Jiger (více)
Japonsko, 1970, 83 min

V Ósace jsou v plném proudu přípravy na výstavu Expo 70, a jedním z exponátů je také záhadná socha, která byla objevena na Westerově ostrově v Pacifiku. Socha je mimo jiné podivná také tím, že se z ní při proudění vzduchu ozývají nepříjemné pištivé zvuky. Tyto zvuky se nakonec ukážou jako velmi nebezpečné, protože probudí a přilákají prastaré monstrum jménem Jiger. Dokonce ani Gamera není pro Jiger soupeřem, v souboji je infikován její parazitickou larvou a upadne do bezvědomí. Dva chlapci se tedy vydávají v miniponorce na nebezpečnou cestu dovnitř Gamerova těla, aby parazita usmrtili, a hrdinné monstrum zachránili. Právě Gamera je totiž jediný, kdo má proti dospělé Jiger šanci a může zastavit její hrůzovládu nad Japonskem. (Israha)

corpsy

Gamera vyslišala moje prosby od minulého dielu a nastolila opäť ten pravý kaiju rád a pošteklila ( a aj opačne ) ďalšie odporné monštrum ohrozujúce svet ( Japonsko ). Trikovo nabité, výpravné a hlavne sympatické dobrodružstvo, pri ktorom budete v závere fandiť podobne, ako tie decká ( citlivejšie povahy snáď pri pohľade na to desaťročné dievčatko, ako po japonsky podporuje titulného (anti)hrdinu, vyronia od dojatia aj slzy ). ()

kaylin

Co musím vyzdvihnout, tak to je pro mě triková stránka. Ta se mi líbila nesmírně. I když jsou ty triky přece jen jednodušší a není to nejlepší kvalita, ty miniatury jsou až moc zjednodušené, tak m to prostě zase jednou okouzlilo, snad i proto, že ty trikové scény zabírají celkem dost času celého filmu. Takže pro jednou zase pro Gameru trochu vyšší hodnocení, i když většina filmů série v konkurenci kaiju filmů neuspěje. ()