poster

Gamera kontra Gaos

 • Japonsko

  Daikaijû kûchûsen: Gamera tai Gyaosu

 • anglický

  Gamera vs. Gaos

 • anglický

  Gamera vs. Gyaos

 • Československo

  Gamera kontra Gaos

Sci-Fi

Japonsko, 1967, 86 min

Režie:

Noriaki Juasa

Hrají:

Reiko Kasahara, Ted Rusoff (vyp.)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  **

  Co jsem tak zatím viděl, tak filmy s gamerou mají docela nadprůměrně zvládnuté miniatury, destrukce a všechno technické kolem toho..a možná o to více se člověk musí podivovat nad humpoláckým designem monster.. Gamera budiž(na tu už si člověk tak něják zvyknul), ale ten Gyaos je prostě tristní.. Samotný příběh není až tak špatný, skrývá pár motivů s potenciálem a místy je to skoro až napínavé, ale nedává to absolutně žádný smysl, je tam hnusné dítě, je to divně a zdlouhavě rozfázované do snad čtyř nebo pěti vln fightů gamery(nebo lidí) s Gyaosem.. Na konci už jsem z toho byl tak otupělý, že mi bylo vlastně jedno jak to skončí-hlavně aby to skončilo rychle. Nevím no-ty staré gamery mi prostě něják nesedí.(15.3.2014)

 • zelvopyr
  ****

  Ale notak, nechápu odsudky kolegů komentujících... to nadržujete Godzille, nebo co? :) Rámcově stejné příběhy, relativně méně nablblá armáda a vědecké týmy, stejně málo snesitelný dětský hrdina, poměrně logická gradace děje. Za mě nadprůměr klasických kaijuu filmů (nahony daleko od špičky, ale oproštěno od spousty wtf atributů ze spousty jiných).(27.4.2014)

 • corpsy
  *****

  Keďže milujem snímky o Godzille a jej príbuzných, resp. japonské sci-fi spektákle 50. až 70. rokov, ani v tomto prípade nemôžem ináč. Tu proste nejde o dej, ktorý je hlúpučký a naivný, ide o tú atmosféru a hlavne o legendárny štýl špeciálnych efektov v tomto žánri ( herci navlečení v kostýmoch monštier pohybujúci sa v miniatúrnom ekosystéme ). Proste kúzelné.(28.2.2013)

 • kaylin
  ***

  „Gamera kontra Gaos“ je hodně průměrný kaiju film a jsem si jistý, že spousta diváků si bude myslet, že je ještě hůř než průměrný. A on by možná byl, kdyby tu chvílemi nebyly skutečně skvělé trikové sekvence, které zdůrazňují to, co mám na kaiju snímcích nejradši. Krásnou snahu dosáhnout výborného efektu pomocí klasických, trikových metod, bez digitálu, což v té době ani nešlo, ale přitom efektivně a prostě nádherně.(20.12.2015)

 • pakobylka

  Tenhle film se promítal před X lety v kině, které už dávno neexistuje - jako dítě jsem byla naprosto unesená a musela jsem ho vidět ještě jednou. Byl to pro mě tehdy tak silný zážitek, že si dodnes docela dost pamatuju děj - nebo alespoň jeho podstatné části, což se mi úplně běžně nestává. Gamera - OBROVSKÁ želva a Gaos - něco jako zvláštní kříženec pterodaktyla, taktéž obludných rozměrů. Oba dva nebyli pozoruhodní jenom svou velikostí, ale jak už to bývá, i značně zajímavými fantastickými dovednostmi. Jeden z nich "pomáhal a chránil“ a druhý zabíjel, ale tak šikovně, aby film mohl být mládeži přístupný. Nejspíš bych byla zklamaná, kdybych Gameru a Gaose hodnotila dnešníma očima, ale každopádně bych je chtěla znovu vidět. ----- P.S.: 1. 8. 2011 jsem se s Gamerou a s Gaosem díky jedné neznámé spřízněné duši znovu setkala. Co dodat ? Některá přání by se asi neměla plnit ... ;-) ... Ba ne, jsem moc ráda - za tu ŠANCI. Když jsem se vzpamatovala z prvotního šoku a srovnala se s tím, že v rozporu s mými dávnými vzpomínkami ta zvířátka ani vzdáleně nevyhlížejí JAKO OPRAVDOVÁ, dokázala jsem si znovu vybavit to naivní dětské nadšení, se kterým jsem kdysi odcházela z kina. Tím spíš, že tady existuje určitá (čistě náhodná) podobnost: Tenkrát jsem byla moc malá na to, abych četla české titulky - a teď pro změnu nebylo co číst, protože jsem žádný překlad neměla k dispozici ... Jen chci říct, že prostě nedokážu (a nechci) sestřelit snímek, který pro mě HODNĚ znamenal - ale taky mu nemůžu nechat 4*, které jsem mu před časem přidělila. Nakonec - už hezkých pár let k filmu kromě obrazu neodmyslitelně patří i zvuk, tak by nebylo fér šachovat s hvězdami, když si díky jazykové bariéře musím domýšlet, o čem je řeč.(6.9.2007)