Gamera tai Shinkai kaijű Jigura

Gamera vs. Zigra

Sci-Fi

Japonsko, 1971, 87 min

Noriaki Juasa

Niečo tak blbé, hlúpe , primitívne sa nevidí každý deń . Neuveriteľná filmová skúsenosť , ktorá stojí za trpezlivosť. Bude sa v Mojej filmotéke lesknúť ako diamant filmovej snahy o čokoľvek a to som ešte preskočila Howarda. Nepredám / nenapálim / nekopírujem / nepustím / ...k svojmu filmovému životu to potrebujem....na zlepšenie nálady.Po prvý x je Mi ľúto , že hodnotenie je len po 5.(26.5.2012)

• kaylin

Snímek „Gamera tai Shinkai kaiju Jigura“ se ještě snaží o nějaké to ekologické poselství v tom smyslu, jak bychom se měli chovat k tvorům v moři, ale vzhledem k tomu, že je Jigura na konci v podstatě usmažen, tak to poselství se podle všeho točí okolo toho, že rybu je potřeba dobře propéct. S tím ale nesouhlasím, protože i ryba by měla být spíše šťavnatá. A to tenhle film není.(24.1.2016)

Gamera dosiahla k svojmu ( infantilnému ) vrcholu. Zrejme najproblematickejší ( čo sa týka divákovej výdrže ) z celej série, povyšujúci konkurenčné ´´godzillácke´´ snímky po roku 1970 na piedestál popri VERTIGU, OBČANOVI KANEOVI a VYKÚPENIU Z VÄZNICE SHAWSHANK. Wau!(13.1.2017)