Gamera tai šinkai kaidžú Zigra

• Japonsko ガメラ対深海怪獣ジグラ (více)

Gamera se znovu vrací a znovu zachraňuje Zemi před útoky nepřátelských monster. Tentokrát je jeho soupeřem Zigra – vysoce inteligentní a technicky vyspělá mimozemská bytost, která na naší planetě přistála, protože její domovská planeta byla zničena a Zemi si vyhlédla jako svůj nový domov. Hrdinná obří želva musí Zigru, která na sebe bere podobu gigantické stvůry, podobné žraloku, porazit. Jinak totiž Zigra hrozí celou Zemi ovládnout a její lidské obyvatele použít jako potravu pro svůj vlastní rod. (Israha)

Dellamorte

Niečo tak blbé, hlúpe , primitívne sa nevidí každý deń . Neuveriteľná filmová skúsenosť , ktorá stojí za trpezlivosť. Bude sa v Mojej filmotéke lesknúť ako diamant filmovej snahy o čokoľvek a to som ešte preskočila Howarda. Nepredám / nenapálim / nekopírujem / nepustím / ...k svojmu filmovému životu to potrebujem....na zlepšenie nálady.Po prvý x je Mi ľúto , že hodnotenie je len po 5. ()

ARI50

Je těžké říct pár slov když každým rokem dostáváme to samé jen proti někomu jinému a trocha snaha o vylepšení je vždycky ale pořád dobrý no. ()

corpsy

Gamera dosiahla k svojmu ( infantilnému ) vrcholu. Zrejme najproblematickejší ( čo sa týka divákovej výdrže ) z celej série, povyšujúci konkurenčné ´´godzillácke´´ snímky po roku 1970 na piedestál popri VERTIGU, OBČANOVI KANEOVI a VYKÚPENIU Z VÄZNICE SHAWSHANK. Wau! ()

kaylin

Snímek „Gamera tai Shinkai kaiju Jigura“ se ještě snaží o nějaké to ekologické poselství v tom smyslu, jak bychom se měli chovat k tvorům v moři, ale vzhledem k tomu, že je Jigura na konci v podstatě usmažen, tak to poselství se podle všeho točí okolo toho, že rybu je potřeba dobře propéct. S tím ale nesouhlasím, protože i ryba by měla být spíše šťavnatá. A to tenhle film není. ()

MerlinPolcic

Vedel som, že kvalita réžie Noriakiho Juasa raz klesne ale že až o takmer všetky percentná, by ma veru nikdy nenapadlo. A táto hrôza potvrdzuje, že som sa mýlil. 1. vec čo ma vytočila je, že režisér nahradil tie 9-ročné (?) deti 5-ročnými intelektuálmi ktorý sa hrajú, že sú totálni frajeri nad vecou, majú IQ 3000. A tie ich ,,múdre“ reči... Tie boli úplne od veci. Zrazu sa ocitnú v lodi Zigry a jej pomocníčka tie svoje reči celkom preháňa, ako tie dnešné reči o COVIDE-19. Už som pomaly zaspával od nudy, no zrazu akoby Boh vypočul moje prosby. Prichádza totiž ta zábavnejšia časť, keď si to Zigra ide s Gamerou vybaviť zoči-voči. Ich vodný súboj je fantastický. Medzitým tých otravných štuplov naháňa otrokyňa Zigry a ukázala, že je to IQ 50 mimozemšťan. Po chvíli ju to prestane baviť a pripojí sa k ľuďom, keď obe monštrá vystúpili na súš a opäť sa mi ukázal úsmev na tvári, pretože aj tento súboj bol skvelý. Pri scéne, kde Gamera vyťukáva na chrbte Zigry stupnicu, som sa po prvý aj poslednýkrát za celý film zachechtal. Nakoniec Gamera Zigru pekne spálila na popol. A tak sme sa opäť vrátili do nudnej atmosféry kde sa opäť len kecalo. Nakoniec sa tento film stal jediným zo série Gamera ku ktorému sa neplánujem vracať. Nebyť fantastických súbojov, tento film je zaručený ODPAD !!! 15% ()