Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mág Phroso sa kvôli svojej manželke Anne pobije s Craneom a zostáva paralyzovaný. Anna manžela opúšťa a odchádza s Craneom. Po čase sa vracia a Phroso ju nájde mŕtvu, no zanechala po sebe dcéru. Po 18 rokoch je Phroso, známy ako "Mŕtve Nohy", samozvaným kráľom vo Východnej Afrike neďaleko miesta, kde Crane obchoduje so slonovinou. Phroso dcéru umiestnil do verejného domu na Zanzibare, no keď dospeje, Phroso začína so svojou pomstou... (matriosa)

(více)

Recenze (2)

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Po slibném londýnském úvodu (to setkání dítěte a mrzáka v kostele!) se spolu s Chaneym v tělesně náročné roli ocitáme v černé Africe, kde se odvíjí děravé drama pomsty, natočené dynamicky, barvitě a samozřejmě s náležitou porcí bizarnosti pro Browninga příznačné. Škoda že v druhé třetině filmu se napětí i občasný humor vytrácejí a akční závěr je tak nepravděpodobný a laciný. ()

joehot 

všechny recenze uživatele

Slušné drama, jehož remake bych si dokázal dost dobře představit (avšak jenom onu hlavní dějovou linii, někde mimo Afriku, trochu ve stylu Oldboye?). Chaney je hypnotický, závěr celkem (překvapivě) brutální, celek rozhodně nenudící. Takže dobré. ()

Reklama

Galerie (27)

Zajímavosti (6)

  • Předlohou filmu se stala divadelní hra s názvem "Kongo" autorů Kilbourna Gordona a Chestera De Vondeho, která měla premiéru 30. března 1926 a v níž hlavní roli Flinta hrál Walter Huston. (Oktavianus)
  • Herečka Mary Nolanová byla do své role Maizie údajně obsazena kvůli svému "tragickému výrazu v očích". (Oktavianus)
  • Filmaři natočili film během pěti dní, kdy pracovali od devíti ráno do půlnoci. Jeden den však učinili výjimku a až do 4:50 ráno točili noční exteriéry. (Oktavianus)

Reklama

Reklama