Subspecies

Scénografie:

Radu Corciova

Kostýmy:

Oana Păunescu

Vůbec nevím jak tenhle film hodnotit. Na jednu stranu má Subspecies tak hustou atmosféru, že by se dala krájet. Ale na tu druhou se film tak vleče, že jsem chvílema snad i usínal. Vyřeším to diplomatickou cestou a dám za tři * . Nicméně minimálně na dvojku se ještě určitě podívám. * po čase přidávám 4 hvězdu. Film si to zaslouží!(29.11.2011)

Van Helsing a spol. sice před 100 lety Draculu odkrouhli, ale to netušili, že měl ještě dva bráchy, přičemž jeden vypadá jako Nosferatu z 20tých let a je zlej a druhej jako typickej 80kovej hezoun a je hodnej. A k ruce tu jsou pochopitelně dobový krasavice v rolích americkejch studentek a všichni se dohadujou o nějakej magickej šutr. Upírský ultrabéčko se vším, co k tomu patří a zároveň milá exkurze do dob, kdy tyhle brakový horory frčely a jejich tvůrci je fakt uměli. 55%(27.11.2014)

Velice povedený upírský horor od FULL MOONu. Klasické 80´- 90´béčko, ale s parádním prostředím, výbornou atmosférou, kreativními tvůrčími nápady a naprosto nechutným záporným upírem, z jehož zjevu i chování mi bylo fyzicky nevolno. Herci docela fajn a k tomu vše co mám rád, jako spousta umělé krve, poctivé masky, uřezané hlavy či přírodní prsa. Mínus pro mě snad jen ty občasné, typicky upírské (a zde navíc ještě dost neumělé) romantické scénky, které zvlášť ve druhé polovině trochu ubírají na celkovém tempu snímku. A pak ti malí ďáblové, nebo co to bylo. Ta animace nemohla fungovat ani v době vzniku. Jinak super. 75%(7.6.2018)

Hodnej upir a zlej upir, shodou okolnosti brachove, bojuji v Rumunsku o jakysi Bloodstone. Do party k tomu maji tri studentky, jednoho dedu a Tall Mana v roli jejich otce. Uz na prvni pohled nejde o zadnou megapecku, ale tady jsme u Full Moon, takze staci nejake to nadro, par loutek a o zabavu je postarano. Nuda sice, predevsim v druhe polovine, vystrkluje ruzky, ale prezit se to da. Slintajici zaporak je slusne charismaticky a jeho dlouhatanske prsty ve spojeni se zajimavou hrou svetla a stinu obcas evokuji Nosferatu. Velka skoda, ze miniaturni postavicky dabliku jsou delane prevazne na pocitaci a to hodne neumele, Bandovci to umi mnohem lepe.(12.7.2005)

Opravdu škoda poměrné roztahanosti druhé části, která bohužel docela nudila, a těch počítačových minionů, kteří byli místy opravdu směšní..Hlavně jejich první zjevení se pro mě stalo opravdu nezapomenutelnou částí filmu:D OVŠEM, slintající Radu s nosferatovskými prsty, to už je jiná třída! Už jenom pro něj si střihnu další díly ;)(22.9.2012)

• - Upír Radu (Anders Hove) je pomenovaný podľa osobnosti Radu Krásneho, brata princa Vlada Narážača, ktorý sa stal predobrazom pre postavu grófa Drakulu. (beso74)

• - Album "Nightwing", od švédskej black metalovej skupiny Marduk z roku 1998, má na obale znázornený ústredný motív z tohto filmu. Navyše rovnomenná skladba "Nightwing" je o hlavnom hrdinovi Raduovi (Anders Hove). (beso74)

• - Malí prisluhovači, zvaní tiež subspecies, boli použití z projektu The Subterraneans, ktorý sa zrodil ešte v 80. rokoch. Charles Band ho plánoval natočiť ešte pod hlavičkou svojho predošlého štúdia - Empire International v Ríme. (beso74)