Trigger Point

Trailer 1

Nicolas Shaw (Barry Pepper) je bývalý tajný agent, který žije utajeně v New Yorku. Matně si vzpomíná, že z něj někdo dostal mučením jména kolegů a ty pak nechal pozabíjet. Pak se s ním sejde bývalý šéf Elias Kane (Colm Feore) a mimo jiné mu řekne, že jakýsi Quinton unesl jeho dceru Moniku. Shaw se vydá po jejích stopách, najde ji a po přestřelce s jejími hlídači ji osvobodí. Jenž Monika na něj namíří pistoli a řekne mu, že ho chtěli s otcem unést, aby z něj dostali, kde ukryl utajené zašifrované informace. Shaw ji odzbrojí a vezme ji do lesní chaty, kde zjistí, že dívka je postřelená, přesto mu ale uteče za otcem. Když Shaw dešifruje utajené informace, zjistí, že za vším stál Kane, že ho unesl, mučil a pak nadrogoval, aby vše zapomněl. Shaw se vydá po Kaneovi, ale toho není snadné ani najít, natož přemoci. Jak skončí dramatické setkání bývalých kolegů? Kanadský thriller byl natáčen během COVIDové krize a původně byl zamýšlen jako první část volné trilogie. (Peabody)

Trailer 1

Arsenal83

Film sa snaží hrať a strašne tvrďácke dielo a to vyslovene len tým, že vkladá mužom v dlhých kabátoch či koženkách vulgarizmy. Pritom tí chlapi by reálne nevzbudili strach ani u zvädnutej púpavy, zopár krát fuck + na konci dickhead ešte neznamená, že všetci zutekáme. Zabíjanie sa tu neobmedzuje ani na chuderu starenku, takže kým korona ju neskolila, plešatý starec, čo by mal už chodiť o paličke, ju odrovná len tak. Škoda, celkovo veľmi obmedzený akčňák. ()

Lacike

Hallmarkovský akčný thriller s obohratým námetom. Má to dobrých hercov. Napriek pidirozpočtu to vyzerá dobre. Páčila sa mi kamera jak nasnímali ten zapadákov a aj prestrelky vyzerali dobre. Výstreli z pištolí vyzerajú uveriteľne. A nad tým CGI prskavkami zo samopalov som prižmúril oči. Nevadilo mi ani pomalšie tempo a prvá hodina bola proste vydarená. Bohužiaľ si film neodpustil otravný zvrat a posledných 20 minút sa z toho stala taká veľká hovadina, že som si prial, nech to utrpenie čo najskôr skončí. Takto spláchnuť solídne rozbehnutý film. Veľká škoda. 5/10. ()

Lukoboss

V podstatě jediný, co je na tom filmu dobrý, je casting. Nejsou to nějací top herci, ale přece jenom už jste ty xichty někde viděli a do svých rolí se hodí. Ale jinak je to nuda, nic moc se tam neděje, akce je taková nijaká, obyčejná a nezajímavá. No a ten příběh a snaha o zvrat (jakože překvápko!), to je největší kámen úrazu. Vlastně jsem si říkal, proč se vůbec ten hlavní hrdina do toho pouštěl, jaká byla jeho motivace vylézt z utajení?! No, nebudu se v tom radši rýpat, to nemá smysl. Zítra už si ani nebudu pamatovat, že jsem to viděl a o čem to pořádně bylo. ()

vegetol.mp

Slušnej akční thriller, kterej při 78 minutách bez závěrečných titulků, nemá příliš šanci nudit. Vlastně jediný, co se tomu dá vytknout, je scénář, kterej spíš než jako regulerní film, působí dojmem pilotu TV seriálu. Jinak mě ale styl, jakým tvůrci film pojali, vcelku vyhovoval. Pepper se na hlavní roli hodí a líbila se mi i režie Brada Turnera. Co se týče originality, opravdu od filmu, ve kterým bývalýho agenta na odpočinku, přesvědčí jeho ex nadřízení, aby pro ně udělal poslední fušku, nečekám nějaký gejzíry originality. ()

silentname

Ďalším akčným filmom na dnešok bol "Trigger Point". A bohužiaľ je to ďalší akčný film, ktorý je vo výsledku len "meh". Nie je to vyslovene hrozné a je tu niekoľko okey postáv a momentov, no filmu chýba silnejšia atmosféra, výraznejšia dávka akcie a hlavne má príbeh, ktorý je maximálne predvídateľný a videli sme ho miliónkrát. A neprináša ani žiadne výraznejšie prekvapenie, ktoré by stálo za zmienku alebo váš čas. A navyše to pôsobí, že Brad Turner sa rozhodol, že prinesie nám aj pokračovanie, ktoré bude lovom na zabijaka. Možno to bude zaujímavejší film, no po tom čo som videl si to úprimne moc nemyslím. Film je totiž vysoko neslaný a nemastný a najmä Barry Pepper nemá charizmu, ktorou by dokázal tento film nejako udržať. On nie je herec, ktorý je vhodný do hlavnej role. Nevie dať svojej postave dostatočnú charizmu na to, aby som mu fandil, alebo mi ho bolo ľúto. Na to potrebujete niekoho iného. Okrem toho je škoda, že "Peabody" svojou anotáciou dokopy prezradí úplne celú pointu. Takže pokiaľ si chcete zachovať aspoň nejaké prekvapenie, nečítajte anotáciu a len si pustite film. Pre mňa pozerateľné ale vysoko nevýrazné a bez nejakej hlbšej myšlienky alebo kvalitne spracovanej atmsoféry. Hodnotenie: C- ()