Flipnic

Tohle je těžké hodnotit. Na jedné straně zde máme až "přisprostlou" vykrádačku Přepadení v Pacifiku, která byla sešita podle mne tak za týden za zanedbatelný rozpočet s neznámými herci a několika kaskadéry. Na druhou stranu je to fakt šílená akční jízda, kde skoro vůbec není čas na nějaké řeči, akce valí od začátku do konce jak neřízená střela. Děj filmu je tak strašně prostý, jednoduchý a chvílemi až trapný, že se nad tím fakt oči dají jen stěží přivřít. Plus tu máme opět ten typický hongkongský humor, který, ač jsem myslel že jsem na něj už zvyklý, mne zde fakt nebetyčně štval a absolutně se do některých scén nehodil. Film je obecně hodně drsný a brutální, je zde postříleno tak 100 nevinných lidí jak zvířata, malé dítě je zde zneužíváno jako rukojmí ... a do toho nám vždy tvůrci filmu prdnou nějakou odlehčenou rádoby vtipnou scénu ... To se fakt nedalo. Ale pokud pak mám mluvit o akci samotné, která zabírá většinu stopáže, martial arts soubojích, jejich choreografii, přestřelkách atd, tak to můžu pět jen superlativy!!! Fakt neskutečná řežba se špičkovými souboji, pro milovníky martial arts filmů jednoznačně povinnost. Když to mám shrnout, tento film ROZHODNĚ stojí za podívání, pokud máte rádi akční filmy. Ale pár nedostatků a celkovou "levnost" tohoto flicku budete muset prostě přetrpět a přivřít nad nimi oči, jinak si zkazíte dojem. ()

Shit

Nedá se nic dělat, musim to zase napsat, Woo-ping Yuen je prostě největší machr přes choreografií soubojů všech dob, tentokrát se vyřádil ve filmu, kterej je přesně něco mezi Smrtonosnou pastí a Přepadením v Pacifiku, akorát tu místo hláškujícího Bruce nebo aikido Seagala, naprosto exceletně řeže všechny teroristy totálně neznámej, ale o to víc skvělej Kenny Ho za podpory pěkný Christy Chung a je se fakt na co dívat, obzvlášť, když Kennymu přijde do cesty šéf teroristů v podání taky skvělýho Collina Chou. Parádní akční béčková zábava a ne, opavdu mi prosťoučkej příběh nevadil ()

sniper18

Je to dosť dobrý Hong Kongský akčný film od výborného režiséra, ale hlavne skvelého choreografa Yuena Woo-pinga. Má výborný príbeh o veliteľovi ochranky na námornej lodi, ktorú obsadí skupina teroristov a väčšinu cestujúcich vezmú za rokojemníkov, medzi ktorými sú aj blízki hlavného hrdiny. Príbeh tu neprinesie nič nové, je podobný filmom ako Smrtonosná pasca, ale hlavne Prepadnutie v pacifiku, s ktorým má množstvo spoločných prvkov, ale mi to vôbec neprekáža, kedže tento typ príbehu rád vyhľadávam. Výhodou je, že film je dosť dynamický, nemá dlhý úvod, v podstate sa stále niečo deje a film sa venuje len dvom stranám, teda hlavný hrdina a teroristi, na rozdiel od väčšiny podobných filmov tu nie je strana, ktorá má na starosti vyjednávanie. Nájde sa tu aj humor, ktorý síce je zbytočný, ale aspoń nie je trápny a ani ho moc nie je. Akcie je tu dosť, nájde sa tu viacero prestreliek a súbojov, ktoré sú síce len Woo-pingov priemer, ale aj to je stále vysoká kvalita. Medzi súbojmi tu nie sú nejaké výraznejšie rozdiely, všetky sú približne rovnako dobré, ale najzaujímavejší je asi súboj s černochom. Herecké obsadenie je dosť dobré, síce s hlavným hrdinom som sa stretol prvý krát, ale nesklamal a poteší aj Christy Chung ako jeho pomocníčka alebo hlavný záporák Collin Chou. Ani tu nechýba ako je to v Hong Kongských akčných filmoch časté, zabíjanie civilistov. Aj tu je pozabíjaných množstvo rukojemníkov a viacerí aj pred očami najbližších. Mám pocit, že tento typ akčných filmov Hong Kong moc neuznáva, pretože ak nejaký podobný film natočia, tak sa väčšinou jedná o bláznivú akčnú komédiu ako Mestský lovec s Jackie Chanom alebo o niečo miernejší film Veľké riziko s Jet Lim. V tomto prípade sa už ale celkom dá hovoriť o serióznom akčnom filme, tak som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 73%. ()

Idaho

Loď plouvoucí po moři přepadnou terroristi, jen jeden muž je dokáže porazit... Kdybych měl hodnotit samotný děj, byl by to jasný odpad, jde totiž zřejmě o nějaký remake Přepadení v Pacifiku bez výrazných dějových zvratů a přiměřeným množstvím logických hovadin. To mi ani mi tak nevadilo, ani že ze snímku čiší lacinost tolik typická pro HK filmy těchto let, jako strašlivé množství krve a nesmyslné humorné odlehčovačky, které tomuto žánru naprosto nesvědčí, Souboje jsou naprosto skvělé, jak bychom mohli čekat od mistra Yuena Woo-pinga, dráty by se daly spočítat na prstech jedné defektní ruky. Děj jde docela rychle dopředu nikdo se s nikým moc nepárá. Objektivní kvalita filmu, Odpad! Film se mi líbil asi tak na 30 %. ()

Martin741

Pochopil som, ze tam ide o nejaku lod, ktoru obsadili tenoristi a tak nastupuje protitenoristicky tim. No a taxa moze rozjet klasicky hongkongsky film. Uvod tu ani nema zmysel riesit, reziser Woo Ping Yuen ide hned na vec, tempo je vyborne, niuda nehrozi ..... klasicky slusny akcny hongkongsky film so spustou prestreliek, rvaciek..... akurat ze v Europe sme mali rvacky BS/TH, tu su zase kung fu mely : 69 % ()

neoBlast

Ač info hlásí rok 1995, tak The Red Wolf respektuje plně pravidla akčních béček milých let osmdesátých. Scénář je dost vymletý, dialogy naivní a herci velmi špatně hrající. Ale Yuen Woo-ping občas vytasí slušný nápad a závěrečná přesdržka s vrchním záporákem v podání Collina Chou je více než slušná. 40 % ()

HKstars

Být členem ochranky na výletní lodi je těžká pohoda - sem tam chytíte za flígr zloděje (nebo zlodějku), přes den nachytáte bronz a večer můžete v baru házet očka na přítomné milionářky. Alan (Kenny Ho) by o tom mohl vyprávět a určitě nelituje, že k téhle fušce zběhnul od policie. Nebyly v tom jenom platové podmínky, Alan během jednoho zákroku přišel o manželku a tak doufá, že lehčí práce a mořské vlny dokáží zahnat zlé sny... Doufá marně, protože z jeho kolegů se vyklubou teroristi než by jeden řekl "švec". První důstojník, najatá zpěvačka, členové ochranky - ti všichni patří k sehrané partě, která má zálusk na uran uložený v lodním sejfu. Stačí jen zabavit pasažéry a dovézt drahocenný náklad na Filipíny, kde všechny čeká sladká odměna. Alan je samozřejmě proti a navíc si během záchranné mise stihne nabrnknout i zlodějku s dobrým srdcem (Christy Cheung). Věřte, že proti mnohonásobné přesile je každá pomoc dobrá. A na závěrečný polibek nad mrtvolami padouchů jsou vždycky potřeba dva ;)... Je až zarážející, jak málo věcí někdy stačí ke vzniku filmu. Scenárista a producent Ricky Ng se při psaní Red Wolfa skutečně příliš nepáral s podrobnostmi - vzal výletní loď, svoje nejoblíbenější scény z Přepadení v Pacifiku a Smrtonosné zbraně (vykrádání těchto dvou filmů je mnohdy až příliš okaté - viz scéna s přeskokem přes palubu nebo uvězněním v mrazáku) a poslal na plac Yuen Woo-Pinga, aby odvedl špinavou práci. Zjevně mu přitom naložil na záda i pidirozpočet a vražedný časový rozvrh, protože výsledek vypadá tak trochu jako levná americká mlátička. Při inspiraci hollywoodskými hitovkami se Ricky Ng asi nakazil přespříliš, protože se amerikanizace promítla i do charakterů postav a kdyby ve filmu nehráli Asiati a nerežíroval ho právě Ping, asi by velice brzy zapadnul... Naštěstí tu máme hromady všehoschopných kaskadérů, kvalitní herecký tým (i když holky (Elaine Lui, Christy Chung) tentokrát hodně zřetelně přehrávají kluky (nevýrazný Kenny Ho a poněkud udušený Ngai Sing)) a pořádnou nálož akčních scén. Právě na těch je však nejvíc vidět nedostatek času, se kterým se Ping musel potýkat a tak technikám občas nesportovně pomůže radikální zrychlení, což bohužel o pěkných pár kapek snižuje umění choreografů i herců. Ještě, že Elaine Lui hraje mrchu tak okouzlujícím způsobem a Christy Chung je roztomilá k sežrání. Nebýt těhle dvou, nevím nevím za co bych Pinga pochválil. Těch pár povedených nápadů (souboj v koupacích botech, hrátky s elektřinou a ohněm) je jen recyklací starých dobrých gagů a choreografie závěrečného souboje jako by předváděla Pingův odskok do druhé ligy. Ne, není to tak horké jak naznačuji, ale po perlách, kterými nás zásoboval v průběhu devadesátých let, bych čekal přeci jen něco na úrovni - Ngai Sing i Kenny Ho (mladý talent objevený Jackie Chanem) by si to určitě zasloužili. Film bohužel na každém rohu divákovi připomene, že ho tlačí nedostatek času, peněz a kreativity, které ulpělo na stránkách scénáře zatraceně málo. Red Wolf je tak pouze průměrným pokusem o trhák v americko-hongkongském stylu, který nezapadne ani na jednu stranu barikády. 50% () (méně) (více)