Red Force 4

Hong Kong, 1989, 90 min

Woo-ping Yuen

Kwong-kim Yip

Goon-Wa Ma

Doslova kvintesence bojového akčního filmu. Famozní choreograf i zdatný režisér martial art Woo-ping Yuen zcela minimalizoval svůj smysl pro čínský humor a předkládá bezkonkurenční řežbu ve velkém stylu. Cynthia Khan už rozkvetla do krásy, Donnie Yen ukazuje, proč se stal jednou z hvězd number one svého žánru a hezounek Michael Wong v netradičně záporné roli. Jak jinak než skvěle choreograficky promyšlené souboje jsou snímány rukou zkušeného kameramana a díky tomu se mění v elektrizující podívanou. Neexistuje nic, co bych tomuto filmu vytýkal, pokryl všechny mé receptory dokonalé filmové zábavy, kterou jsem v daný okamžik očekával. Zatloukám pět zářících hvězd.(13.7.2015)

Je to výborný akčný film z mojej obľúbenej akčnej série. Má veľmi dobrý príbeh o ochrane svedka vraždy, do ktorej je zapletená aj tajná služba. Veľkým plusom tohto filmu je skvelá hlavná dvojica, Cynthia Khan, ktorá sa po akčnej stránke v porovnaní s predchádzajúcim dielom podstatne vylepšila a Donnie Yen, jeden z najväčších talentov akčného filmu. Akcie je tu veľmi veľa, jedna skončí a už pomaly začína druhá a dá sa povedať, že aj keby jej bolo o polovicu menej, tak by jej bolo stále dosť. Tento diel je po akčnej stránke jednoznačne najlepší z celej série, ale nie len po stránke kvantity, ale aj kvality. Zo začiatku ešte moc nevyniká, ale po čase a hlavne prvou akciou Donnieho Yena sa podstatne vylepší. Má skvelú choreografiu, je náročná aj po kaskadérskej stránke a aj nápaditá. Ani sa nedá vybrať tá najlepšia, Donnie Yen predvedie skvelý nočný súboj s motorkárom, veľmi zaujímavú naháňačku na motorkách, kde sa protivníci bijú aj počas jazdy alebo vynikajúci finálny súboj na streche. So Cynthiou Khan ma zase veľmi zaujal súboj v nemocnici, aj ked´ vlastne tohto súboja sa zúčastní aj Donnie Yen alebo výborná scéna, kde visí počas jazdy na sanitke. Našťastie tu humoru moc nie je, ale zopár dobrých vtipných miest sa tu nájde ako napríklad scéna so schovávaním pút pred matkou zatknutého. Režisér Yuen Woo-ping tu opäť predviedol skvelú prácu. Spolu s jednotkou je to pre mńa najlepší diel série a keby tu ešte boli aj emócie ako v druhej polovici jednotky, tak neváham aj s plným hodnotením. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 81%.(17.7.2009)

Jak muze nekdo napsat ze fighty v tomhle bijakou stoji za hovno. Uz jako malej fakan sem tenhle kousek s bratrem sjizdeli jako blazni a ucili se tu choreografii aby sme s ni pak machrovaly venku jaky to sme kungfu mistri. A nejednou prihlizejicim padla huba az k noham. To jen tak na okraj. 4 dil uz se neutapi v takovych absurdnich vysinach jako jeho predchudci ale tvari se jako seriozni kriminalka. Jiste ze i tady se najdou ulety ale Yuen Wo Ping netlaci tolik na pilu a snazi se naraficit pribeh tak aby se pokazdy mohl nekdo pekne porvat,coz ja osobne vzdycky muzu. Taky Michael Wong je tady opet dokonalej bastard a patri mu velky plus za jeho bezpaternost. Jinak je to prvni dil ze serie kterej sem mel moznost videt a proto je muj nejoblibenejsi. Proto hodnotim tak jak hodnotim(3.1.2012)

Ale ked sa sústredíte iba na čínštinu, mala by som pridať jeden bodík, lebo hovoria zreteľne, pomaly a konzultovali to predbežne s mojími učiteľkami :). .. Normálne som rozumela. Je fasa dopozerávať si tieto starinky a spätne porovnávať vývoj choreografií pre Donnieho Yena..... A choreografií celkovo..... A napríklad aj to, že kam sa, sakra, podeli všetky kick-ass girls, že ich toľko nevídam? Je chyba v mojom vzdelaní?....Ale ved tamtie babizne som poznala po mene, hoci som "Forcy" mala ako mladá slečna zatrhnuté...(9.11.2011)

Opět mi tu chyběla Michelle Yeoh, ale ne tak silně. Cynthia Khan mě zde bavila o dost víc než ve trojce. Tenhle díl považuje ze vše z této série za nejlepší. Viděl jsem ho 3x a bavil mě nejvíce. Výborný příběh, skvělá akce a tak dále. Velký hit to není, ale solidní akční podívaná ano. Konec filmu mohl být lepší, ale nevadí. Hodnotím na 79% = ****(2.12.2012)