Red Force 4

Hong Kong, 1989, 90 min

Woo-ping Yuen

Kwong-kim Yip

Goon-Wa Ma

od Woo-ping Yuena bych teda čekal ještě větší akční masakr, zejména co se týče choreografie, jinak akce je tu v podstatě nepřetržitě od první do poslední minuty a jestli jsou nějaký menší prostoje, tak je to fakt jen otázka pár minutek, jinak to tu Cynthia Khan, Michael Wong a zejména Donnie Yen řežou téměř neustále a dokážou otupit i hodně trapnej scénář, ale od Yuena jsem už zažil daleko lepší filmy(27.6.2010)

Co díl, to jiný režisér, a tím pádem i trochu odlišný přístup. Čtyřky se tentokrát zhostila jedna z největších legend asijských mlátiček a až po okraj ho naplnila parádní akcí, příjemným humorem a hořkosladkým patosem. S klidným svědomím se dá označit čtvrtý Red Force jako zběsilá nonstop jízda, která snad ani nemá hluchá místa, jelikož se pořád něco děje: honičky, střílečky, mlátičky, to vše v akrobatickém stylu. Filmu vévodí ústřední dvojka v podání Cynthie Khan a Donnie Yena, každý z této dvojice tu má obrovský prostor pro nakopání zadků všech nepřátel. Jedna z nejlepších scén se odehraje v temné uličce, kde Donnie svede skvělý fight s namakaným a o hlavu větším soupeřem, který má úžasné schopnosti zblbnout protivníka. Dnes už legenda VHS-období, navíc kvalitativně srovnatelná s jedničkou.(24.4.2012)

Ultimátní béčková akce, kde poslední poslíček pizzy umí bojové umění, každý vydrží minimálně pět kopaček do hrudníku a tři pořádný rány do ksichtu než se objeví první kapka krve. Hlavní záporák a hrdinové jsou takřka nezničitelní. Neuběhnou tři minuty, aby někdo někoho nemlátil, nekopal nebo aspoň nestřílel. K tomu pár solidních honiček. Proti dnešním akčním výtvorům absolutní old-school perla.(26.12.2009)

Naprostá extratřída v celé šestidílné sérii, zábavička jak hrom. Kam dál ještě můžeme zajít, co se bojové choreografie týče? Tento film je bezpochyby, minimálně po stránce bitek dokonalý, tvůrci byli opět velice vynalézaví a tak každá další rvačka znovu bere dech a to až do samého konce. Tyto snímky nás nutí přemýšlet, proč se lidé jako Seagal nebo Van Damme vůbec proslavili. 90%(12.3.2012)

Výborný kung-fu, akční nářez. Nikdy jsem o týhle serii nevěděl a ani mě moc nezajímala, přeci jen mám doma dost ještě nezkouklých kung-fu filmů či jiných bejkáren z Hong Kongu, ale přeci jen po dvou letech přišla řada i na tenhle film, no a byla to paráda, jen škoda že nemůžu sehnat všechny dily. Tohle je paráda skvělá a pěkná Khanová, sympatický Yen a úžasná choerografie dodává tomuhle filmu pořádnou šťávu, jen škoda toho nedomrlího konce mohl být o něco více akčnější, ale i tak za mě palec nahoru.(7.9.2011)