• duklak2
  ***

  Tento seriál byl kdysi dávno mým oblíbeným. Pamatuju si na dobu, kdy mě osobně v TV skoro nic nebavilo, neměl jsem PC a filmy na DVD byly teprve ve vývoji. A tak mě nezbylo nic jiného, než prostě tu televizi zapnout a v programu něco najít ke koukání:) A světe div se. Byl to Skippy. Ten roztomilý klokan, který uměl zábavné kousky. Nebudu zde hodnotit herecké výkony, jelikož už si je pamatuji velmi matně. Klokánek Skippy vždy uměl vyřešit nějaké problémy a lidé byli spokojení.(19.1.2012)

 • WANDRWALL
  **

  Skippy je nepochybně silný výchovný prvek pro naše děti. Neustále se příběhy s ním opakují, protože vyrůstají další lidé, kterým je právě 8 let. A za rok zde bude zase dost dětí, co jim bude 8 let. A v 7 letech je třeba Skippy nezajímal. Ale v osmi už ano. Tahle čísla jsou přibližná, ale co je jisté, tak že cestu k postavě zvané Skippy si děti najdou.***Kdo je to vlastně Skippy?***Málokdo neví, že je to drobný, malý klokan. Tedy pardon děti, některé z vás to vědět nemusí, tedy ty, co zatím nevěnovaly pozornost seriálu, kde je ústřední postavou Skippy. Ale je-li někomu 15 či 20 let, a neví kdo je Skippy, tak je jeho život s televizí patrně značně vlažný. Skippy je dávám s úspěchem ve všech možných zemích*** Jak se Skippy projevuje? Zasahuje všude tam, kde se to nelíbí kriminálním živlům; pomáhá těm, co jsou právě o ohrožení života; rodina, která Skippyho vlastní sice má i svůj život, ale stále se ptá kde je Skippy, kam šel Skippy, co dělal Skipppy a vějuje se mu více než je běžné, protože Skippy je stále někde v akci***Mohu se splét a Skippiho podl tohoto popisu nepoznat? ---Ne, děti, to nejde, neb klokani sice vystupují v kdejakém seriálu, a možná jsou i významní v některých filmech, ale Skippy je milován rodinou, v které žije, to nelze nevidět, neslyšet...U nás máme silné animované postavičky, v Austrálii zase Skippiho, v Německu komisaře Rexe, a on zase ten rozdíl mezi hrdiny seriálů pro děti - zda je animovaný či živý, tak není tak důležité.***Mohu být jako Skippy?--- Jde bohužel právě jen o fantaziii, takže v přírodě se nedá najít výskyt zvířat, které by tak jasně rozlišovaly dobro a zlo, ale je příjemné v této iluzi dočasně žít.***Napodobování Skippiho! ---Děti, to není možné. Můžete to zkusit, ale zločinci nemají rádi, když jim někdo nakukuje dojejich kšeftů; lidí co potřebují pomoc, tak jen tak nenajdete atd. Jest-li mi nevěříte, tak si to můžete vyzkoušet, ale většina z vás, co si to půjde zkusit, tak to zabalí podobně jako ti, co si to nepůjdou zkusit. ---Pokud mi děti nevěříte, tak můžete jít do méně náročných akcí, třeba jen nabídnout pomoc někomu na ulici s taškou s nákupem a narazíte na údiv, obavu, že chcete tomu, koho jste si pro svou pomoc vyhlédly - okrást, a taky na reakci ala už jsem zažil ledacos, ale aby mě někdo žádal o tašku slovy, tak to tedy ještě snad ve svém životě ne. Co se to na těch školách učí, jak krást rychle a bezpečněji? A nevysvětlíte jim, že jste chtěli pomoci, to už nejde! ***(3.10.2010)(3.10.2010)

 • Muf911
  ***

  Zrada, po dvaceti letech jsem zjistil, že Skippy není on, ale ona! Ale děti v Československu to tenkrát asi neřešili, jestli má samec kapsu. Myslím, že na svou dobu to byl moc povedený dětský seriál. Vždycky jsem hrdinům seriálu záviděl, že mohou všude lítat helikoptérou a školu absolvovat jen přes rádio.(13.4.2010)

 • gudaulin
  ***

  Mám takové tušení, že většina komentátorů pracně loví v paměti a dává alibistické tři hvězdičky za seriál, ze kterého si pamatují už jen úvodní písničku a siluetu skákajícího klokana. Seriál u nás běžel v době, kdy neměl velkou konkurenci. Je to už starší záležitost a herecké výkony ani scénáře jednotlivých epizod nebyly bůhvíco a konfrontace s realitou by vedla ve většině případů k nekompromisní redukci jedné hvězdičky...Musím se hodně nechat unášet na vlnách nostalgie, abych nechal 50 % celkového dojmu...(14.2.2008)

 • Rattus Rattus
  ****

  Nenáročná zábava o chytrém klokanovi. Přiznávám se, že jednu hvězdičku přidávám z nostalgie, ale nikoliv proto, že bych si seriál nepamatoval (právě jsem viděl všech 91 dílů). Mj. i v Austrálii je seriál populární (zejména u generace dnešních cca čtyřicátníků), např. náš australský průvodce na safari v Uluru nikdy nepoužil pro klokana anglický výraz "Kangaroo", ale jedině "Skippy", kdy potvrdil, že ti co seriál sledovali, prostě ví.(27.12.2008)

 • - Skippyho stvárňovali v seriáli prevažne tri kengury - Jo-Jo, Stumpy a Wildy. Ešte pár kengúr v seriáli vystupovalo, ale len pri menej náročných scénach. (Raccoon.city)

 • - Tony Bonner (Jerry) neustále žiadal produkciu o vyšší honorár, až ho napokon v poslednej tretine seriálu vyhodili. O niekoľko rokov neskôr, keď bol seriál vydaný na DVD nosičoch, sa Tony bez úspechu právne súdil o ušlé tantiémy. (Raccoon.city)

 • - Jednu z kengúr počas natáčania zo špásu uniesli miestni opití študenti kvôli výkupnému, a keď sa prebrali z opitosti, zistili, že kengura tento špás neprežila. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace