Australský seriál pro děti o malém klokanovi, který měl téměř detektivní sklony a vždy vyřešil svou zvířecí (a někdy téměř až lidskou) inteligencí každý zapeklitý případ. Jako kluk jsem ho miloval, jako dospělého už mě ale (bohužel) moc nezajímá... Každopádně v kolektivním podvědomí našeho národa přežívá jméno Skippy úspěšně dodnes (osobně znám několik lidí s touto přezdívkou).(5.9.2007)

Tento seriál byl kdysi dávno mým oblíbeným. Pamatuju si na dobu, kdy mě osobně v TV skoro nic nebavilo, neměl jsem PC a filmy na DVD byly teprve ve vývoji. A tak mě nezbylo nic jiného, než prostě tu televizi zapnout a v programu něco najít ke koukání:) A světe div se. Byl to Skippy. Ten roztomilý klokan, který uměl zábavné kousky. Nebudu zde hodnotit herecké výkony, jelikož už si je pamatuji velmi matně. Klokánek Skippy vždy uměl vyřešit nějaké problémy a lidé byli spokojení.(19.1.2012)

S ohledem na natočení seriálu před půl stoletím se ho musím zastat, vzhledem ke zdejším bídným hodnocením. Mělo to (po děti) děj, šmrnc i patřičnou dávku dobrodružství. Dodnes si pamatuji, jak Skippy pracičkami hrabal písek mezi oheň / benzín (kam chodil na fyziku, neřešte!) a další povedené scénky.(8.2.2017)

To byly časy, kdy stačilo vylézt před dům, zapískat a hned s mlaskáním vylezl z houští klokan očekávajíce první tóny chytlavé banjové znělky. Pak už následoval vačnatcův sprint za dobrodružstvím, při kterém si napětí, rodinné hodnoty i ekologické myšlenky přišly na své. Mým dětem i dnes připadají Skippyho dobrodružství hodně povedená, ale mé dospělé oči již nedokáží přehlédnout nejednu nesrovnalost, kterou dítě napětím si kousající nehty patrně nemá šanci zaznamenat.(21.3.2015)

Sleduji znova s dětmi a dávám jednu hvězdičku navíc. Hodnotit seriál z pohledu dospělého je snadné a zkritizovat lze leccos. Ono je to ale určeno pro děti a na ty to zabírá i dnes. Je to natočené přesně tak aby se jim to líbilo a aby to pro ně bylo pochopitelné, má to jakési řekněme ekologické poselství, herectví není špatné, zápletky poměrně promyšlené, děj má spád, místy je to i vtipné. Možná je v tom mém hodnocení přece jen nostalgie, ale právě proto, že jsem to opět shlédl, se nebojím udělit Skippimu čtyři hvězdičky. (edit po shlédnutí deseti dílů: Hvězdičku zase ubírám, příběhy jsou zpravidla notně přitažené za vlasy a nepravděpodobné. Vlastně to je akčňák, jenomže v dětském balení).(29.10.2006)

• - Skippy v seriáli vydáva zvláštne cmukavé zvuky, ale klokany žiadne zvuky nevydávajú. (Raccoon.city)

• - Tony Bonner (Jerry) neustále žiadal produkciu o vyšší honorár, až ho napokon v poslednej tretine seriálu vyhodili. O niekoľko rokov neskôr, keď bol seriál vydaný na DVD nosičoch, sa Tony bez úspechu právne súdil o ušlé tantiémy. (Raccoon.city)

• - Seriál sa vysielal v 128 krajinách sveta a preložili ho do 25 jazykov. Bol to prvý austrálsky detský seriál v histórii, ktorý dostal plnú marketingovú podporu. (Raccoon.city)