Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyučený elektrikář Jirka Prouza se cítí nejlépe v truhlářské dílně svého dědečka. Ambiciózní matka však chce, aby studoval vysokou školu. Stejný názor má i jeho dívka Káťa. Jirka si tedy proti své vůli podá přihlášku, studium ho ale nebaví a prospěch není valný. Přemlouvá dědu i mistra Fulína, aby mu v podniku zařídili místo údržbáře, ale ti v obavě z chlapcovy matky odmítají. Autoritativní matka Jirku přinutí, aby ve studiu pokračoval. Jirka se rozejde s Káťou, začne zanedbávat školu a shání melouchy, aby si vydělal peníze a mohl odejít z domova… (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době jsem viděl mazáka Hasmana v jiné roli, což mě zaujalo na tomto televizním filmu asi nejvíce. A Stanislav Tříska měl zase to své pivo. Třídní boj mezi rodinami v době socialistické rovnosti ničím jiným příliš nenadchl. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Hodně schématický a nenápaditý snímek. Herecké výkony (snad kromě A. Vránové) jsou hodně slabé. Hlavní myšlenka filmu není úplně špatná, špatné je ale její provedení. ()

Reklama

tranquill 

všechny recenze uživatele

"Proč mi to vykládáš? .. No, protože u piva se vedou řeči.. A u stolování ne? .. Tam se spíš diskutuje..." Pro mne diskutabilní a iritující byly ty neustálé komentující vložky, takže jsem tyto "příběhy" vzdal. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama