Muž v domácnosti

• Japonsko Goku šufudó (více)
Japonsko, (2021–2023), 4 h 37 min (Minutáž: 16–20 min)

Režie:

Kamera:

Jurina Jagi

Hudba:

Gin

Kendžiró Cuda, Jošimasa Hosoja, Džun Fukušima, M.A.O, Šizuka Itó, Masaši Nogawa, Kazujuki Okicu, Acuko Tanaka, Hóčú Ócuka, Aja Jamane, Masaki Nakaniši (více)

Série(2) / Epizody(15)

Legendární Tacu z japonské mafie jakuzy, přezdívaný Nesmrtelný drak, kdysi zmizel z podsvětí. Teď se ale vrací jako naprosto oddaný muž v domácnosti. (Netflix)

Sharpooter

Tak tohle byla vážně sranda. Nikdy bych neřekl, jak může být příběh mafiána vtipně zpracovaný. Seriál je krátký a dá se zkouknout za jeden večer (dohromady cca 1 hodina 20 minut), je to taková jednohubka na zabití dlouhého večera a já vám zaručuji, že se alespoň jednou zasmějete. Určitě to není akční anime, jak to má v popisu, je to komedie. 7/10 ()

Zíza

Někdo o tom tvrdí, že je to jako prezentace, ale kdo potřebuje akční animaci, když o to tu vůbec nejde. Je to gag. Totální. Jakuzácký kodex tak, jak si ho představujeme, vyhnaný ad absurdum. A mě strašně bavil. Odpočinková jednohubka, u které se skvěle tráví. EDIT. Druhá polovina už mě tolik nebavila. Snižuji o hvězdu. I tak to není nic špatného, pokud máte rádi tenhle typ humoru. ()

TomX2

Mám rád statickú animáciu, aj keď paradoxne v tomto 5-dielnom epizodickom seriáli veľmi nefungovala a celkový zážitok skôr kazila, než obohacovala. Nepovažujem to však za nejaké obrovské mínus, ale skôr nevýhodu, ktorá síce ide ruka v ruke spolu so situačným humorom, ale v divákovi počas sledovania stále budí dojem, že s tradičnou japonskou animáciou by to fungovalo ďaleko lepšie. Keďže však animácia perfektne kolaborovala s humorom, táto nevýhoda sa znenazdajky zmenila vo výhodu. Bohužiaľ len počas prvých pár minút pozerania. Po chvíli totiž začnú vyčnievať ostatné nevýhody (ako napríklad príliš epizodický dej alebo absencia komplexnejšieho príbehu), nedostatky (jednoduché dialógy, slabá charakteristika vedľajších postáv a nevýrazný zvukový podklad), či v konečnom dôsledku dokonca aj chyby (obrovská repetícia a replikácia jedného vtipu stále dookola), ktorých je oproti zvyšným pozitívam (kůl hlavná postava a jej hlasový herec) až príliš veľa, vďaka čomu nemožno povedať, že by bol seriál nejak zvlášť kvalitný či originálny. Naopak, The Way of the Househusband je čisto podpriemerná záležitosť, ktorá raz za čas dokáže rozosmiať, ale vo výsledku neponúkne nič viac, než priemerný a ľahko nahraditeľný zážitok. +1 za skvelú úvodnú aj záverečnú znelku, nemožno nepreskočiť! ()

JosefTomas

Velmi příjemná oddechovka, jejíž rozdělení na malé epizodky rozhodně nijak neškodí, ba naopak. Seriál díky tomu uteče až netypicky rychle, což mě po zhlednutí posledního dílu trochu zamrzelo. A to jsem na začátku myslel, že se přes animaci, která vypadá jak rozpohybovaný komiks, nebudu moci přenést, ale v druhém dílu už mě seriál pohltil naplno a já si mohl užít naprosto perfektně zahrané postavy, kde to japonský dabing snad o 2 třídy ještě zvedá. Velmi dobrá práce a doufám v další díly. ()

dudo24

Je to skvelé. Dosť som sa nasmial. Najskôr ma trochu zaskočila jedno snímková animácia, ale hneď som si zvykol. Úvodná pesnička ma tak dostala, že som si ju bežne pretáčal zopár krát pred každou epizódou. Dosť mi pripomínala aj s koncovou pesničkou staré Horkýže Slíže len v Japonskej verzii. Teším sa na ďalšiu sériu. ()