Bianco Apache

Western

Itálie / Španělsko, 1986, 100 min

Luigi Ciccarese

• Chizkiyahu

Film Mayo Cherokee natočil Bruno Mattei možná jako prequel k nekonečně méně šitnému filmu Skalpy. Stejně jako sequel je i v tomto filmu ústředním tématem myšlenka, že kdekoli se bílý muž objeví, tam sto let tráva neroste, původní kultura je potlačena a jedinou povolenou kratochvílí je pití ohnivé vody, znásilňování žen a vraždění náhodných kolemjdoucích. Toto je samozřejmě patřičně zdůrazněno skutečností, že kdykoli je v záběru bílý muž jiný než hlavní hrdina (a občas i ten), tak provádí krutosti variabilního kalibru, převážně na původních obyvatelích S. Ameriky. Bruno na to tentokrát ale jde originálně a v hlavní dvojroli čestného rudokožce i bílého prznitele je (patrně) neúspěšný gigolo Sebastian Harrison. Hlavní hrdina půlku filmu předstírá němého a tak místo mluvení čučí do kamery jako nevinná laň v tunelu na přijíždějící vlak. Film doporučuji pouze pro fanoušky Bruna Matteie nebo pro lidi, kteří jsou vehementně schopní tvrdit že jsou z 1/64tiny Indiáni Zajímavosti Ve Francii byl film promítán pod názvem "Le Blanche Comanche". // Nejvyšší honorář mezi herci měl představitel černého otroka, jelikož režisérovi při natáčení filmu "Porno Holocaust" zachránil život. // Tak jako Rambo 3 je tento film věnován statečnému afghánskému lidu. (29.12.2017)