Reklama

Reklama

Ikonické páry Hollywoodu

(seriál)
  • Francie Les Couples mythiques du cinéma (více)
všechny plakáty

Série(3) / Epizody(14)

Obsahy(1)

Francouzský dokumentární cyklus o velkých láskách i velkých filmech. (Česká televize)

Recenze (11)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Standardní dokumentární cyklus s mluvícími hlavami a archivními záběry, který nakukuje pod slupku slavných milostných afér. A  skoro všechny skončily špatně, některé i tragicky. Takže filmovou romantiku i tihle slavní zažívali jen na plátně, v životě se potýkali se stejnými nectnostmi a slabostmi jako všichni ostatní. Pozitivní vyznění vidím možná v tom směru, že některé vztahy, byť končily bolestně, dokázaly inspirovat k uměleckým výkonům. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý dokumentární seriál. Viděl jsem sice jenom pár dílů, ale určitě mě to celkové zpracování zaujalo. Množství informací nejen co se filmové kariéry a osobního života týče. Dost mě dostal díl -  Jean Harlowová a William Powell – většinu peněz jí brala matka se svým přítelem, pěkným křivákem – ona je poslouchala na slovo – přesto geniální herečka, která na tehdejší dobu byla i dost odvážná – on zase starší borec – dobrý herec – který ji měl rád, ale nechtěl svatbu. No a pak bylo pozdě, jedna blbá diagnóza a mladá holka šla pod drn. První dva se Steve McQueenem a Clarkem Gablem taky nebyli špatné, ale o těch dvou jsem toho věděl už dost předtím z jiných dokumentů. Líto mi trochu bylo i Ingrid Bergmanové – no je vidět, že herci a herečky to taky neměli jednoduché – nicméně spoustu z nich zničili prachy, drogy, psychika, chlast… ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Tak pořád je to "jedna paní povídala", ale koukám na to ráda, protože krom subjektivních názorů zúčastněných komentátorů na emoce a vztahy dvojic ( vždy je to pohled zvenčí a nemá smysl se tím příliš balamutit), zmiňují i informace ne příliš známé, plus hromady fotek, ucelené živtopisy a v podstatě i vývoje filmografií dotyčných. Taková pohoda ke kávičce, místy dojemná. Celkem často, jak už to v tragickém světě velkých hvězd bývá... ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Viděn zatím jenom díl 10/10 o Barbaře Stanwyck a Robertu Taylorovi, mém oblíbenci ze Zlatých let Hollywoodu. O Robertovi jsem se sice dle očekávání nedozvěděla nic nového, ale o Barbaře rozhodně ano. Už jen to, že (nejen Robert Taylor nebyl Robert Taylor ale) ani Barbara nebyla Barbara a už vůbec nebyla Stanwyck(ová) bylo pro mě nové a vcelku zajímavé. Každopádně se moc ráda podívám na další díly, minimálně na ten o Kleopatře a Marku Antoniovi (Liz Taylor a Richard Burton). ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokumentární seriál je ke shlédnutí v archivu České televize. Shlédl jsem ho na CT Art. Pro mě neznámé informace a příběhy. Možná nejvíce samostatných dokumentu je natočeno od Steve McQueenovi. Když se zeptáte kohokoli z generace lidí něco přes dvacet, hlavně žen, tak tohoto herce, který zlomil srdce každé pouhým pohledem a modrýma uhrančivýma očima, ho vůbec neznají. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama