Seidžo no marjoku wa bannó desu

(TV seriál)
  • Japonsko Seijo no maryoku wa bannō desu (více)

Epizody(12)

Sei je dvacetiletá administrativní pracovnice v jedné obyčejné firmě. Když se jednoho dne vrací z kanceláře domů po dalších několika hodinách přesčasu, tak je ze své vlastní chodby přenesena do jiného světa. Vše bylo součástí magického rituálu, kterým chtěli mágové z království Salutania povolat do své říše vyvolenou svatou dívku, která svými magickými silami zažene temnotu a monstra sužující království. Ovšem rituál se jim příliš nepovedl, protože byly naráz přeneseny dívky hned dvě. Zdejší princ však měl okamžitě ve všem jasno a za svatou označil druhou dívku, která se tu se Sei objevila. To však nemůže Sei rozházet, mnohem horší je ta nuda, kterou nyní díky nezájmu okolí zažívá. Naštěstí při jedné ze svých vycházek narazí na mladíka jménem Jude, jehož hlavní povinnosti jsou starost o zdejší zahradu s bylinami a výroba léčivých lektvarů z nich. Dívka již doma měla velký zájem o bylinkaření a výroba magických lektvarů ji zaujme, a tak se rozhodne odejít z paláce, kde ji nikdo postrádat nebude a přestěhovat se do zdejšího výzkumného institutu zabývajícího se výrobou léčivých lektvarů a mastí.
Velice brzy se ukazuje, že má Sei pro tento obor obrovské nadání, její lektvary jsou o něco silnější, než jaké vyrábějí její kolegové a dokonce se jí občas i povede vytvořit nějaký opravdu mocný. Navíc ji ani jejich výroba vůbec nevyčerpává, jako kdyby měla neomezené množství magické síly, což je ale atribut pouze té jediné a pravé svaté dívky! Každopádně veřejné odhalení tohoto velkého omylu si momentálně nikdo, včetně samotné Sei, která konečně našla klid a naplnění, rozhodně nepřeje. (Jeoffrey)

Trailer 2

Jeoffrey

Seijo no Maryoku wa Bannou Desu je hodně sympatický a příjemný seriál. Sice jde v podstatě o obyčejný isekai, akorát že tentokrát máme v hlavní roli hrdinku (nebo možná dvě) a díky obsazení by se někdo mohl bát, že to bude reverse harem se spoustou "hezkých chlapců", ale ono tomu tak není. Má to skvělou a milou hlavní hrdinku, která si dokáže jít za svým a má příjemně ryzí charakter, takže jsem jí dokázal od prvních dílu obdivovat a tak jí bezmezně fandit a také to má jasně danou romantickou linku, která působí strašně příjemně, mile, skoro až pohádkově. A ono celé to má většinu času opravdu fajn atmosféru, sem tam se sice objeví nějaké to menší drama, ale nic co by ohrozilo poklidné plynutí příběhu. No a protože to má i hezkou animační stránku a pro mě příjemný soundtrack, tak jsem si to užil. Jako jedinou výtku ze sebe dokážu dostat asi jen finální pointu o tom, že svatá magie je... to nejočekávanější pohádkové klišé ze všech, ale ono i to sem vlastně docela pasuje. A jelikož i ta ze začátku nejodpudivější postava se ukáže jako vlastně úplně normální a bez problémů pochopitelný chlap, tak během celého seriálu a i v samotném závěru (doufám že první série) převládá velká spokojenost a silný pozitivní dojem. 8/10 ()

DaweForeman

Tak tu máme další anime, kdy se jedinec (respektive dva jedinci) ocitne opět v jiném světě. Tentokrát se to zaměřuje na hlavní hrdinku a obecně celé anime je spíše zaměřené na dámské publikum, kdy se jedná o romantické fantasy. Dá se to brát ale jako příjemná oddychovka, pokud člověk nemá co sledovat. Osobně bych ale spíše uvítal tento příběh formou filmu, kdy by z toho měl divák lepší požitek (obzvláště z toho konce, který přinesl určité zakončení v jednom smyslu, ale v tom obecnějším je to otevřené). Dále bych uvítal více zaměření politickou stránku, ale to už by bylo drama, u kterého by si člověk tolik neodpočinul. Hlavní hrdinka nemá špatné vlastnosti, i když bych měl pár výtek ohledně její přílišné aklimatizace na místní zvyky a smýšlení. Také by nebylo od věci věnovat trochu více pozornosti příběhu Airy. V závěru bych to přirovnal atmosférou jako takovou méně zajímavější verzí anime "Akagami no Shirayuki-hime". Po animační stránce je to průměrné a po hudební to není špatné. ()

Jogi.1

Romantické a příjemně laděné anime, nejsou zde asi žádné překvapivé zvraty, ale i tak jsem se rád velmi rád. ()

cesmine

Jo jo. Je to sweet af. Ale taky je to tristně banální. Opět mě nezachránil ani můj dívčí mozek, jelikož to, že Seijo No Maryoku Wa Bannou Desu má být jakože hrozně girly romantické fantasy, ho podle mě neopravňuje k tomu, aby byl takhle nevkusně stupidní a jednoduchý. Holky mají taky rády promyšlená díla a všechno se prostě v cukru obalit nedá. Tady se nikdo neobtěžuje s žádnou pořádnou zápletkou. Sei všechno přijímá hrozně v pohodě. Skoro se ani nediví, jak se dostala do jiného světa, velmi rychle si zvykne na zdejší zvyklosti i na to, že je jakási goddess a ani se nechce vracet. Takže od druhého dílu jsem doufala, že se z blonďatého hezouna vyklube pořádně evil superpadouch nebo z blonďaté kámošky pořádná ultramrcha. A jelikož se ani jedno nestane, tak to zůstává akorát hrozně lame. Lepší dvě. ()

Elerrina

Krystalicky čistý sen všech milých a naivních dívek o magicko-rytířském světě, obývaném téměř výhradně mladými, krásnými, chorobně zdvořilými a bezvýhradně přátelskými mladíky (a dívkami) a o tom, jak se v tomto světě vypracovat díky vlastnímu nadání a předurčení. Absence jakéhokoliv antagonisty i konfliktu je zpočátku svým způsobem fascinující, později už jen ubíjející (zápletka s princovou hrubostí nakonec vyšumí do ztracena a ten boj s fialovým slizem se nedá brát vážně). Animace taky nic moc. ()