Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Policista není spokojený s výsledkem vyšetřování vraždy, ke které došlo ve varšavské komunitě gayů, a rozhodne se odhalit pravdu. Příběh z komunistického Polska 80. let. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nebyť tých grcanice hodných homo scén, respektíve samotného nádychu príbehu (chápem zámer!), držiaceho sa momentálneho trendu, všetkým všemožnými silami vsugerovať, že byť teploš je vlastne “kúl”, lebo voľakedy dávno im bolo krivdené, tak táto krimi dokáže ako-tak naplniť aspoň priemerné očakávania (inak stojí aj tak za hovno, lebo v rámci žánru ide čisto o “pásovku”). Lenže teraz je obdobie, kedy sa snáď každý kokotko v pruhovano-dúhovom predbieha v tom, ako sa hlbšie pokloní, respektíve si klakne, pričom mi ani z ďaleka nepríde normálne, aby sa momentálne takmer v každom skurvenom filme či seriáli riešil pojebaný rasizmus či homofóbia, nakoľko toto je za mňa väčší “mor” terajšej doby, ako nejaký skurvený “Covid NAJTÝN” a jeho očkovanie. Skrátka, “Bohdalka” to řekla hodne hesky za nás všechny, co ješte užíváme rozum jako nástroj k myšlení, že jo dámy a pánové?: https://youtu.be/4-mfvgassYo ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Odporná fízlácká doba likvidující bez zábran každého, kdo se nepodřídil. Velký rozdíl mezi komunistickým Polskem a Československem nebyl. Doba, kdy za pravdu a svobodu se trpělo a umíralo. A to prý byl svět v pořádku. No, estebačka Bohdalová to musí vědět, když byla s komouši jedna ruka. Jinak dle některých komentů jsem asi sledoval jiný film, jelikož sexu tam bylo tolik, že by se ani jeptiška nezačervenala... ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Polské filmy mi dělají radost a zase ta zvláštní atmosféra osmdesátých let. Vůbec jsem netušil o operaci Hyacint, takže reálný základ můžeme dohledat. I když jsem nakonec nabyl pocit, že ta kriminální linie v druhé půli nebyla zase tolik důležitá, že se příběh hodně soustředí na proměnu hlavní postavy a jeho rozpolcenost. Navzdory delší stopáži snímek rozhodně nenudí a dokáže udržet v napětí až do samotného konce. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No Poláci umí i líp. Hlavně ten konec teda to nebylo úplně z kategorie "věřím ti" . Retro atmosféra dobrá, prostředí homoušů sice nemusím, ale když se divám na film, kde je jasně daný že je to z tohoto prostředí nemůžu se pak divit, že je to hodně homosexuální. Hlavní hrdina mě extremně připomínal "delonovi policajty", ale mám pocit že větší napěti bylo hratelný. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Těšil jsem se na dobovou polskou detektivku, ale nakonec jsem končil film s pocitem, jak kdyby Polákům za poslední léta kvalita utekla někam do Východního Německa. Šedivý filtr na šedivou dobu je fajn, ale nespasí celý film. Téma je hrozně divný a to, že se vlastně jedná o kriminálku, bych z filmu vlastně ani nevyčetl. Moc mě to nebavilo, byť to má lepší chvilky. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama