Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policista není spokojený s výsledkem vyšetřování vraždy, ke které došlo ve varšavské komunitě gayů, a rozhodne se odhalit pravdu. Příběh z komunistického Polska 80. let. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No Poláci umí i líp. Hlavně ten konec teda to nebylo úplně z kategorie "věřím ti" . Retro atmosféra dobrá, prostředí homoušů sice nemusím, ale když se divám na film, kde je jasně daný že je to z tohoto prostředí nemůžu se pak divit, že je to hodně homosexuální. Hlavní hrdina mě extremně připomínal "delonovi policajty", ale mám pocit že větší napěti bylo hratelný. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Odporná fízlácká doba likvidující bez zábran každého, kdo se nepodřídil. Velký rozdíl mezi komunistickým Polskem a Československem nebyl. Doba, kdy za pravdu a svobodu se trpělo a umíralo. A to prý byl svět v pořádku. No, estebačka Bohdalová to musí vědět, když byla s komouši jedna ruka. Jinak dle některých komentů jsem asi sledoval jiný film, jelikož sexu tam bylo tolik, že by se ani jeptiška nezačervenala... ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Choďte s tým už do prdele. Ale určite nie do mojej. Človek si chce pozrieť kvalitnú retro kriminálku a skoro hodinu to tak vyzerá a potom ho nechajú totálne sa vyblvať pri odporných záberoch, ako si to nakladajú dvaja buzeranti do zadku. Namiesto kriminálky tu máme príbeh hlavnej postavy, ktorá má krásnu ženu, no nevie sa vyrovnať s vlastnou deviáciou. A celý svet okolo neho je taký zlý a homofóbny. Čisté slzy veru. ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

Celkem povedená kriminálka z 80. let, na které ještě stále vzpomíná spousta lidí nostalgicky jako na dobu, kdy bylo lépe a kdy byl svět v pořádku. Zrovna v tomto filmu je vidět, že v pořádku rozhodně nebyl. Je taky moc dobře, že si tvůrci zvolili téma, které opravdu existovalo. Pokud totiž sleduju film, který odráží reálné skutečnosti, je to vlastně kus historie. I když ne zrovna té mé, tak v tomto případě to nebylo zas tak daleko a rozhodně to není jako sledovat příběh z druhého konce světa. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nebyť tých grcanice hodných homo scén, respektíve samotného nádychu príbehu (chápem zámer!), držiaceho sa momentálneho trendu, všetkým všemožnými silami vsugerovať, že byť teploš je vlastne “kúl”, lebo voľakedy dávno im bolo krivdené, tak táto krimi dokáže ako-tak naplniť aspoň priemerné očakávania (inak stojí aj tak za hovno, lebo v rámci žánru ide čisto o “pásovku”). Lenže teraz je obdobie, kedy sa snáď každý kokotko v pruhovano-dúhovom predbieha v tom, ako sa hlbšie pokloní, respektíve si klakne, pričom mi ani z ďaleka nepríde normálne, aby sa momentálne takmer v každom skurvenom filme či seriáli riešil pojebaný rasizmus či homofóbia, nakoľko toto je za mňa väčší “mor” terajšej doby, ako nejaký skurvený “Covid NAJTÝN” a jeho očkovanie. Skrátka, “Bohdalka” to řekla hodne hesky za nás všechny, co ješte užíváme rozum jako nástroj k myšlení, že jo dámy a pánové?: https://youtu.be/4-mfvgassYo ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama