Policista není spokojený s výsledkem vyšetřování vraždy, ke které došlo ve varšavské komunitě gayů, a rozhodne se odhalit pravdu. Příběh z komunistického Polska 80. let. (Netflix)

Enšpígl

No Poláci umí i líp. Hlavně ten konec teda to nebylo úplně z kategorie "věřím ti" . Retro atmosféra dobrá, prostředí homoušů sice nemusím, ale když se divám na film, kde je jasně daný že je to z tohoto prostředí nemůžu se pak divit, že je to hodně homosexuální. Hlavní hrdina mě extremně připomínal "delonovi policajty", ale mám pocit že větší napěti bylo hratelný. ()

Malarkey

Těšil jsem se na dobovou polskou detektivku, ale nakonec jsem končil film s pocitem, jak kdyby Polákům za poslední léta kvalita utekla někam do Východního Německa. Šedivý filtr na šedivou dobu je fajn, ale nespasí celý film. Téma je hrozně divný a to, že se vlastně jedná o kriminálku, bych z filmu vlastně ani nevyčetl. Moc mě to nebavilo, byť to má lepší chvilky. ()

*CARNIFEX*

Nebyť tých grcanice hodných homo scén, respektíve samotného nádychu príbehu (chápem zámer!), držiaceho sa momentálneho trendu, všetkým všemožnými silami vsugerovať, že byť teploš je vlastne “kúl”, lebo voľakedy dávno im bolo krivdené, tak táto krimi dokáže ako-tak naplniť aspoň priemerné očakávania (inak stojí aj tak za hovno, lebo v rámci žánru ide čisto o “pásovku”). Lenže teraz je obdobie, kedy sa snáď každý kokotko v pruhovano-dúhovom predbieha v tom, ako sa hlbšie pokloní, respektíve si klakne, pričom mi ani z ďaleka nepríde normálne, aby sa momentálne takmer v každom skurvenom filme či seriáli riešil pojebaný rasizmus či homofóbia, nakoľko toto je za mňa väčší “mor” terajšej doby, ako nejaký skurvený “Covid NAJTÝN” a jeho očkovanie. Skrátka, “Bohdalka” to řekla hodne hesky za nás všechny, co ješte užíváme rozum jako nástroj k myšlení, že jo dámy a pánové?: https://youtu.be/4-mfvgassYo ()

darkrobyk

Odporná fízlácká doba likvidující bez zábran každého, kdo se nepodřídil. Velký rozdíl mezi komunistickým Polskem a Československem nebyl. Doba, kdy za pravdu a svobodu se trpělo a umíralo. A to prý byl svět v pořádku. No, estebačka Bohdalová to musí vědět, když byla s komouši jedna ruka. Jinak dle některých komentů jsem asi sledoval jiný film, jelikož sexu tam bylo tolik, že by se ani jeptiška nezačervenala... ()

Dzeyna

Po delší době kvalitní polský výtvor. Jako většinou s policejní tématikou a zde navíc i s homosexuální porcí. Hlavní aktér je sympaťák a bavil mě celou dobu. Příběh super, atmosféra skvělá a rychle to utíká. ()

petrsv

Celkem povedená kriminálka z 80. let, na které ještě stále vzpomíná spousta lidí nostalgicky jako na dobu, kdy bylo lépe a kdy byl svět v pořádku. Zrovna v tomto filmu je vidět, že v pořádku rozhodně nebyl. Je taky moc dobře, že si tvůrci zvolili téma, které opravdu existovalo. Pokud totiž sleduju film, který odráží reálné skutečnosti, je to vlastně kus historie. I když ne zrovna té mé, tak v tomto případě to nebylo zas tak daleko a rozhodně to není jako sledovat příběh z druhého konce světa. ()

Arsenal83

Choďte s tým už do prdele. Ale určite nie do mojej. Človek si chce pozrieť kvalitnú retro kriminálku a skoro hodinu to tak vyzerá a potom ho nechajú totálne sa vyblvať pri odporných záberoch, ako si to nakladajú dvaja buzeranti do zadku. Namiesto kriminálky tu máme príbeh hlavnej postavy, ktorá má krásnu ženu, no nevie sa vyrovnať s vlastnou deviáciou. A celý svet okolo neho je taký zlý a homofóbny. Čisté slzy veru. ()

Tosi

Film si zaslouží pochválit za věrné zobrazení homofóbního Polska z 80.let. Policejní zátahy a sexuální zmatek provází celý film, ale ke škodě je jeho předvídatelná thrillerová šablona a pomalé tempo. Kdo prožil komunismus ve východní Evropě bude filmu rozumět víc, protože Operace Hyacint rozhodně není špatný film. ()

klukluka

Šíleně mě hněte ta absurdní základní premisa (nebudu spoilovat). To už spíš uvěřím na létající žraloky, než na policajty, kteří by se za socíku chovali tak, jako ti ve filmu Hyacint. Vydávat tohle za plus mínus opis reality je fakt prasárna. Lidi, neblbněte, děláte blázny z nás, nebo ze sebe? ()

YumiOkami

“Lhal jsem všem.” - “Sobě ne.” … kvůli komentářům jsem si myslela, že tam bude sex každou minutu, nicméně to dělali jenom jednou. ano, JEDNOU vidí uživatelé čsfd sexuální scénu s dvěma muži a můžou se z toho posrat. doporučuji si před zhlédnutím přečíst popis filmu. je to jednoduché - jestli se vám téma homosexuality nelíbí, tak se na to nekoukejte. nebo se koukněte, ale pak tady nebrečte ve vašich úplně zbytečných “recenzích” ;) mně se film líbil; ta komunistická architektura byla úplně ✨aesthetic✨ (starý budovy, vhs kazety,..) a příběh (podle skutečných událostí) byl zajímavý a bavil mě. trošku zamrzel otevřený konec.. snad se nakonec našli a žili spolu šťastně až do smrti (no co, mám duši romantika!)… ♥️ ()

Galahad

Na Netflixu jedou podle hesla 'buzerantů není nikdy dost' . Každopádně to mohla být dobrá retrokriminálka :-( ()

Skeksis

Všetky modlivky zrejme tento film potešil, aj keď gay sexuálne scény si zrejme užili. Cirkevnícke, homofóbne, xenofóbne, puritánske a pokrytecké Poľsko bolo, aj je. Hlavne, že takmer nikomu nevadí, že kňazi tam sexuálne zneužili všetkých malých chlapcov, a vlastne celú populáciu. A "Hyacinti" úplne všetkých dospelých. Asi im do riti napchali aj všetky hyacinty, ktoré zohnali. Dej bol pomerne strohý, postavy vykreslené dosť povrchne, ale dalo sa to pozerať a aspoň bola vidieť snaha policajta, utláčaného gaya, niečo vyriešiť. V každom prípade, ak sa mi niekto odteraz opováži doniesť hyacint, budem rozmýšľať, či ho strčím do vázy, alebo niekde inde. ()

pafka

Co bylo dokonale byla atmosfera te doby, podporena skvelymi realiemi, uveritelnymi. Ne jako ve Vypravej, kde jsem neveril vubec nicemu. Krome toho byl skvely hlavni herec. Pribeh velmi zajimavy, opet se Polaci snazivyrovnat s dobou minulou a velmi dobre. Film sice nemel nejake napeti, mel jen mirne emoce, ale atmosfera a pribeh - to bylo skvele. ()

cist

Na Polsko velmi slušný. Konec filmu míň uvěřitelný, ale proč ne (proč měl hlavní hrdina celou dobu tu paruku?). Po formální stránce velmi slušně odvyprávěný příběh: střihem, kamerou, vedením herců. Dal bych hvězdičku navíc, ale prostě se mi nepodařilo na žádného z hrdinů napojit, pořád mi byli něčím odcizení. A další ubraná hvězdička za milostné scény, které jsou jak přes kopírák ze Zkrocené hory a které mi ubírali na jinak hodně dobře nastavené autenticitě - nemusí být všecko strašně mačo bušení a vášnivý jak ze Základního instinktu. Tím spíš, že pořád se jedná o dobu tuhé normalizace a k tomu bylo přizpůsobeno i chování v posteli. No a komentáře místních homofobních exotů na zblití, jako obvykle. ()