Reklama

Reklama

Železný opičák

  • Hongkong Shao nian Huang Fei Hong zhi: Tie Ma Liu (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Železný Opičák je ve svém městě něco jako Robin Hood - bohatým bere a chudým dává. Wong Kei-Ying se dostane do rvačky se zloději, kteří se ho snažili okrást. Vojáci si toho všimnou a je zatčen spolu s mnoha občany, kteří jsou podezřelí z toho, že se vydávají za Opičáka. Wong Kei-Ying slíbí pomoc při dopadení lupiče. Jeho podmínkou je, že propustí ostatní lidi. Bohužel jeho syna si tam nechají jako záruku, aby jim spolu neutekli. (sheen)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (76)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Kam se na tohle hrabe Matrix. Yuen Woo-ping přesně věděl co chce natočit a film funguje skvěle. Z herců znám sice jen Donnieho Yena ale ostatní jsou taky mlátičky velkého kalibru. Humorné scénky jsou opravdu příjemně vtipné a vrcholem filmu je záporák kterej vypadá jak Emperor Ming z Flashe Gordona a jako bonus smrtonosně plive třešňové pecky. Tohle prostě musíte vidět. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Woo-ping Yuen tahá za bezpečnostní lana jako smyslů zbavený, Rongguang Yu s Donnie Yenem uštědřují kopy a rány s rychlostí a razancí namydleného blesku, a když divák vezme tu šílenou (v kladném slova smyslu) choreografii s mírnou nadsázkou, film si doopravdy užije a ještě si nakonec poběží koupit do města figurku opičky. Ti akčnější z Vás možná pak nezvolí klasickou cestu domů prostřednictvím mhdéčkových souprav, ale opojeni filmem to vezmou přes střechy domů, palandy, balkóny a lešení. ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Choreografie Yuen Woo-pinga je už světově proslulá nejen díky Matrixu, ale jeho režijní počiny na své plné uznání teprve čekají. Iron Monkey by do toho výčtu best of best určitě měla patřit, technika wire fu je zde dovedena ad absurdum. Hrdinové takřka létají, dělají věci, o nichž se normálním smrtelníkům může jen zdát a ještě u toho vypadají zatraceně cool. Čínský lidový hrdina Wong Fei Hung je zde sice ještě malý capart, ale bránit se umí "docela" dobře, chtěl bych taky umět ty machrovinky s deštníkem a tyčí. No a Donnieho Yena ani nestojí za to komentovat, jak je dobrý. Pokud budete mít možnost film Iron Monkey zhlédnout a dokážete pochopit vzhledem k jeho pojetí fyziky "potlačit nedůvěru", nelze jej doporučit víc. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Už jsem nedoufal, že zažiju takovou úžasnou atmosférickou a výtvarně geniální wuxia nakládačku jako v případě úžasné trilogie Once Upon a Time in China (1991) s Jet Lim. Ovšem hned od začátku mi "Žlezná opice" svým "lookem" tuto legendu připomínala a jakmile nastoupil Donnie Yen před kameru a rozehrála se ta geniální znělka ze všech tří dílů "Once Upon Time in China (1991 - 1993)", moje srdce vyloženě zaplesalo radostí... Divák tedy hlavně nejdřív musí přistoupit na to, co se ve filmu děje. Pokud má rád styl těchto filmů, užije si ho opravdu do sytosti. Každopádně triková stránka filmu je chvíle až tak moc a až tak moc viditelná (viditelné zrychlené, létání, až příliš časté používání drátů), že mi choreografie přišla už trochu příliš přehnaná ... prostě trochu přemrštěná, zejména oproti umírněnějšímu "Once Upon ...". Tyto filmy nejde nesrovnat, a to ani v hereckých výkonech, kde prostě musím jasně dát přednost výbornému Jet Limu v Once Upon in China, oproti Donnie Yenovi, který mi přišel stále stejně prkenný jako kdekoliv jinde (možná by už mohl již umírnit trénink své muskulatury a stylů a trochu víc zapracovat na herectví, protože se opravdu ani po více jak 10ti letech nikam neposouvá...). Jinak naprostá bomba je ten malý kluk, krásná přítelkyně lékaře a závěrečný záporák. Excelentní "kung fu", které by bylo pro mne ještě lepší, kdyby před ním nenatočil Jet Li 3 x po sobě "Once Upon in China" ... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pod 88 % si představuji filmy opravdu úchvatné, které obrovská většina lidí považuje za nadprůměrně kvalitní. Když jsem však shlédl Iron monkey, film s budoucí hvězdou Donnie Yenem od choreografa Matrixu a všeho možného, začal jsem pochybovat na jaké filmy bych se měl dívat. Hodnocení na čsfd pro mě do této chvíle bylo velmi užitečné, ale když se podívám na film, který je pro mě na pomezí mezi 2mi a 3mi hvězdičkami a má tady 88%... Asi budu koukat na filmy s hodnocením 150% a výše. No nic, zaplakal jsem si a skočím zpět k filmu. Iron monkey je něco na způsob Zorra, kterému proti novému hlavními nepříteli začne pomáhat neznámý a pro lásku k synovy všeho schopný Donnie Yen. Výsledek? Neuvěřitelná snad 30 minutová závěrečná bitva, při které někdo do koho by jste to neřekli vymlátí snad celé městečko a pak oba hlavní hrdinové a hvězdy si dají bitku s hlavním záporákem. Souboj plný ohně, vysokých dřevěných tyčí, milionu metrů drátů a totálně přehnaná choreografie vévodí celému konci. Škoda, že jsem u filmu 3krát usnul a jeho wuxia kvality jsem neobjevil, nebo spíše mě naprosto minuly. Nejsem odkojen dráty a nemiluji nehoráznou přehnanost bojových umění a proto slabé 3* pro tuto prý kultovní a legendární akční záležitost. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama