Tai ji: Zhang San Feng

• Hongkong 太極張三豐 (více)

Příběh o dvou mladých šaolinských mniších, kteří se jako děti seznámí v klášteře, kde společně vyrůstají a učí se bojovému umění. Díky vznětlivé povaze jednoho z nich jsou oba mladíci z kláštera vyloučeni a posláni do skutečného světa. Zde se jejich osudy, rozchází - jeden mladík zůstává ve vesnici, aby pomáhal chudým povstalcům, zatímco druhý odchází do armády hnán touhou po moci. Film plný akčních soubojů předvádí především prvky z bojového stylu Tai ji. (Tamten)

Trailer

H34D

Velice zdařilý bojový film o dvou zprvu nerozlučných bratrech, kteří jsou však později nuceni proti sobě bojovat na život a na smrt. Na své kung-fu poměry Twin Warriors nemá vyloženě špatný scénář, nebo chcete-li, příběh a choreografie je klasicky výborná, Jetovi Li jdou bojová umění od ruky, jak nikomu jinému, ale ani ostatní ústřední postavy se nenechají příliš zahambit. Film se vyznačuje zejména souboji jednoho, dvou, či menší skupinky proti MNOHOnásobné přesile, jenže zde vidím tak trochu kámen úrazu, protože hlavní postavy (hlavně Jet Li) jsou až moc silné a rychlé. Film o reálném bojovém umění Tai-Chi a pokrevních bratrech měl zkusit být více emocionálnější a raději by se měl obejít bez létání, zrychlených záběrů a přehnané síly. 7/10 ()

Djkoma

Počtem a délkou akčních scén na celkovou stopáž rozhodně jeden z nejakčnějších filmů historie. Brilantně zvládnuté akční scény, které sedí všem zúčastněním, v jinak poměrně jednoduchém příběhu zrady a odpoutání od zamýšlených šaolinských tradic. Mě osobně ani nevadila ta malá troška humoru, která v pár místech ubere na vážnosti filmu a do celkové proměny ústřední dvojce to také sedělo (humoru výrazně ubývá během filmu). Snad jediná škoda ve výsledku je, že film sází jen na akci a skvělé/známé tváře. Něco navíc mi tam chybělo, ale akcí nabitější film nepamatuji... ()

Superpero

Chvílemi vtipné, chvílemi nečekaně drsné a po celou stopáž mega akční. Jet Li si to tam strašně dává a vidíte že každý pohyb je precizní. Bitky jsou hnané až do absurdna (házej tam po sobě obří bubny po osmi atd.) a děj je celkem dobrý, ale dost zrychleně podaný. Každopádně se můžete nechat podat čí kung fu (tai chi) bude nakonec nejlepší. ()

Fr

Hodně jsem trénoval. O zbytku rozhodne osud ..... Starý dobrý Kung-Fu film. Podivný herci, dnes již klasická hudba a humor, ale hlavně souboje - tedy KUNG-FU!!! S přeháňkami, lítáním a ostatní (dnes již) klasikou. Samozřejmě, že koukatelný je i choreo, protože v časech, kdy kung-fu umí každá malá holka tomu jinak ani nejde. A spousta mizerů! Příběh? Jednoduchej a prosťoučkej. Bratr zradí bratra (a přátele) kvůli bohatství. Ale co, tady jde o Kung-Fu! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám školu Kung-fu a chystám se zradit bráchu. 2.) Nevěřím, že Jet-Li byl někdy mladej. 3.) Jsem student akupunktury. 4.) Toužím po vybudování kultu osobnosti. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ * ()

Flipnic

V rámci subžánru (martial arts films - wuxia ...) se jedná o neskutečnou bombu a nářez. To sem fakt nechápal, co dovedli v roce 1993 natočit, tam lítaj lidi po desítkách ve vzduchu, dva úhlavní nepřátelé po sobě hážou vojáky jako nic, akce je zde od začátku do konce, neuvěřitelné nápady, řežba a řežba, nic jiného, krom té chvíle, kdy Jet Limu přeskočí, aby vymyslel tai-chi styl ... Humorné vložky jsou ok. Tomu filmu nejde naprosto nic vytknout. Kdo nemá rád dráty, lety, souboje ve vzduchu, ať na to nekouká, ale kdo se nad tím umí povznést (a proč ne, X-meni taky létají a bojují ve vzduchu ...) a má rád filmy ve stylu série Once Upon Time in China, tak vřele doporučuji!!! Nemá to tu atmosféru, ale zase to vynahradí akce... ()

• V "letájících" akčních scénách jsou postřehnutelná jistící lana herců. Nejrušivěji chyba působí v souboji Siu Lin (Michelle Yeoh) a guvernéra Lioua (Jian-Kui Sun) přibližně v 80. minutě a v závěrečném souboji Junba (Jet Li) a Chin Boa (Siu-hou Chin) přibližně v 85. minutě. (Nodachi)