Tai ji: Zhang San Feng

Hong Kong, 1993, 96 min

Woo-ping Yuen

Kwong-kim Yip

Tom Lau

klasika žánru bojových filmů, která i přes přebytek létání zcela ohromí svou choreografií (hlavně bitky proti přesile jsou prostě boží) a nebojí se příběh přikořenit trochou tai-chi filosofie (pro mě je nezapomenutelná scéna, kdy Jet Li cvičí s hromádkou listí). Po tomto kousku jsem si musel dát Yuena mezi oblíbené režiséry, zatím ani jednou nezklamal.(16.12.2008)

Tento film mě vážně dostal, od úžasných akčních scén, příběhu a komediálních prvků, herců a navíc jsem netušil, že Jet Li má komediální talent:-) Naprosto šílené akční scény, které se jen tak nevidí(bojuje se snad vším i s hlavou jak v prvním filmu Pinga, ale zde je to dotáhnuté k dokonalosti.) a mé hodnocení 5 hvězdiček.(25.11.2007)

Hodně jsem trénoval. O zbytku rozhodne osud ..... Starý dobrý Kung-Fu film. Podivný herci, dnes již klasická hudba a humor, ale hlavně souboje - tedy KUNG-FU!!! S přeháňkami, lítáním a ostatní (dnes již) klasikou. Samozřejmě, že koukatelný je i choreo, protože v časech, kdy kung-fu umí každá malá holka tomu jinak ani nejde. A spousta mizerů! Příběh? Jednoduchej a prosťoučkej. Bratr zradí bratra (a přátele) kvůli bohatství. Ale co, tady jde o Kung-Fu! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám školu Kung-fu a chystám se zradit bráchu. 2.) Nevěřím, že Jet-Li byl někdy mladej. 3.) Jsem student akupunktury. 4.) Toužím po vybudování kultu osobnosti. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(16.9.2010)

Výborná dvojka Jet Li(Jun Bao) a Siu-hou Chin(Chin Bo), spolu s neuvěřitelně propracovanou choreografií bojových scén od začátku, až po konec filmu. Komediální duch se nese celým filmem téměř, až do konce, . . kde závěrečný duel je spíše Akčním-dramatem. Každou scénu jsem doslova hltal. Akční bomba plná propracovaných bojových scén, doplněné o občasný vtípek. Příběh o přátelství a zradě, o dvou životních cestách, které osud rozdělil. 85 %(10.2.2010)

Dvaja rozdielni kamaráti od detstva, množstvo efektných súbojov a epický akčný záver s použitím tchaj-ti. Všetko v jednoduchom príbehovom kabáte. Len škoda, že je to celé príliš komediálne, obsahuje to príliš veľa extrémnych wuxia prvkov, na môj vkus príliš veľa kung fu bojovníčok a začiatok odohrávajúci sa v kláštore sľuboval viac.(17.8.2018)