Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z USA do Hongkongu přiletí dva obchodníci, David a Clinton, se sedmi miliony dolarů. Krátce po příletu jsou hned napadeni neznámými zabijáky. Clintonovi se podaří uniknout, ale ztratí peníze a později je zabit. Do přestřelky se zaplete bývalý tvrdý policista Alan Yau (Donnie Yen) a advokátka Mary Cheung (Rosamund Kwan). Oba se stanou hlavními podezřelými poté, co policie zjistí, že v Maryině bytě byla zavražděna spolubydlící advokátka Petty Lee (Do Do Cheng). Oba se dávají na útěk před policií i před mafiány, kteří chtějí těch sedm milionů. Při útěku se netradičným způsobem oba seznamují s Davidem. Ten jim prozradí, že peníze jsou špinavé a celou akci řídil zkorumpovaný právník a obchodník Philip Wilson (Robin Shou), který chtěl také už od začátku zabít Davida a získat peníze. Všichni tři se rozhodnou najít špinavé peníze, a dostat samotného Wilsona. (tequilla)

(více)

Recenze (32)

castor 

všechny recenze uživatele

Béčková pecka z mládí se vrátila a.. už to taková sláva pochopitelně s odstupem času není. Tehdy totiž divák nevnímal ty neuvěřitelně plytké dialogy, které dávaly smysl asi jako chování postav v různých situacích (třeba i v posteli pod peřinou). Zůstává tak naštěstí permanentní akce (honičky, souboje, přestřelky), bohužel ale plná infantilních vtípků a typicky podivných asijských emocí. Když se ale začne vše zajídat, nastoupí závěrečná fyzická řež, ve které zpomalovačky nejsou nikterak samoúčelné, choreografie naopak výborná (ve výskoku se kope do tří protivníků) a třeba souboje s vlasatým Michaelem Woodsem nebo s katanou jsou nadmíru vydařené.. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý akčný film s Donnie Yenom v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi a právničke, ktorí sa nechtiac pripletú do krádeže množstva peňazí, ale aj vraždy a tak musia unikať pred zločincami, ale aj políciou a chcú získať aj ukryté peniaze. Spracovanie je celkom dobré, film baví po celú dobu, nie sú tu žiadne slabé miesta, takže pre potreby žánru je to plne dostačujúce. Akcie je tu dosť a je aj celkom dobrá. Na pomery Donnieho Yena a Yuen Woo-pinga je to rozhodne podpriemer, ale inak je to celkom slušná úroveň. Väčšina súbojov ako celok hlavne po choreografickej stránke nie sú až také kvalitné, ale stále sa v nich nájde dostatok výborných prvkov, kde hlavne vyniknú perfektné schopnosti Donnieho Yena a tak fanúšika bojových umení potešia. Najviac sa mi páči finálny súboj s Michaelom Woodsom, ktorý je už veľmi dobrý celý. Dosť je tu aj humoru a s ním som veľmi spokojný, nájde sa tu viacero výborných scén, kde sa väčšinou Donnie Yen nespráva k opačnému pohlaviu práve gentlemansky. Herecké obsadenie je na tom tiež veľmi dobre, okrem Yena poteší hlavne Rosamund Kwan, dobre zvolení záporáci a malá úloha pre Cynthiu Khan. Réžia a technická stránka nie je zlá, síce film viditeľne patrí do druhej úrovne Hong Kongských akčných filmov, ale s týmto nemám problém. Tento diel je podľa mňa z celej trilógie najlepší, je najdynamickejší, najakčnejší, najzábavnejší a má Donnieho Yena v hlavnej úlohe. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 75%. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Donnie Yen je docela frajer jak dojde na souboje ale komedialního talentu moc nepobral problemem druhy Tygri klece je totiz hlavne fakt ze se jedna o regulerni akcni grotesku s typickym Hong Kongskym nehumorem nebo teda nevim tamani se tomu asi smejou mne to spis mistama prislo trapny i kdyz par hlasek v neodolatelnem puvodnim vhs dabingu stoji za to hlavne jak Donnie Yen si zjednava respekt machruje v restauraci pred zenskou se kterou tam sedi a aby se predvedl tak vyjede v ty restauraci na typka ses opravdu hroznej fagot! ten za nim prijde a rekne mu ty kourici hovno tvoje kocka pujde se mnou! takze obcas to je i zabava ale spis zpusobena tim ze clovek neveri vlastním usim co ze to vlastne slysi kazdopadne porovnam li to z prvni Tygri kleci i kdyz spolecnej maji tyhle filmy asi jenom nazev jinak v tom nevidim zadny primy pokracovani je to slabsi a to o dost to je bez diskuze holt ja radsi akci nez ty jejich infantilni vtipky a zvaneni co nadelam ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Druhý díl je mnohem horší než díl první a to jako film samotný. Scénář příšerný, ale celý film patří Donniemu. Prostě na začátku ještě s jednou právničkou začne zdrhat před grázly a zdrhaj a zdrhaj, celeý film doprovází tradiční honkongský humor, neustálé potyčky mezi mladým a nevycválaným Donniem a jeho kolegyní ... a řada akčních scén, které jsou velmi dobré, ale o nějaký zázrak se nejedná. Jako konec je ok, Donnie to docela rozjede, když už je zahnaný jako myš do slepé uličky, ale snaží se zde třeba bojovat katanou ... No prostě já tohle nemusím, vím, že Donnie s katanou neumí (iaidó, kendo, šerm, apod. ..), tohle si osvojit dá roky dřiny a i když ruce má Donnie fakt excelentním, jeto zde krásně vidět i v tomto jeho raném věku, kopačky mu nedělaj problém, dokáže bez drátů ve zpomaleném záběru ve výskoku kopnout do 3 stran (viděl jsem jen málokrát ve filmu s "běžným hercem-kaskadérem"), ten šerm mi tam ale neměli strkat. Neznám vlastně žádného herce, který by si choreografii boje s mečem osvojil naprosto dokonale a bez problémů zároveň s choreografií boje beze zbraní ("nevěřil jsem ji ani Tonymu ...), kromě 70.kového japonského akčního karate-katana-řezníka Sonnyho Chiby, které zvládal jak 6 stylů boje beze zbraně, tak excelentně boj s mečem a když už je člověk odkojen na takovéto kvalitě, raději při zběsilém Donnieho máchání mečem kolem sebe přivírá oči a čeká, až ho zase raději zahodí a pustí se do soupeřů rukama ... Ale to jsem se jen tak zasnil... Někomu se film může líbit, je to taková "Chanovská" honička s obstojnými akčními scénami a dobrým koncem .. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Název s pořadovou číslovkou je do jisté míry matoucí, protože se v žádném případě nejedná o pokračování, ale pouze o jeden článek skládanky se samostatným příběhem a jedinečnými protagonisty. S politováním je však nutno konstatovat, že o nějaké vzrůstající kvalitě se nedá mluvit ani se silným sebezapřením. Dialogy jsou neuvěřitelně plytké a často prakticky nedávají smysl, stejně jako jednání postav, které většinu času zmateně pobíhají po scéně a snaží se vyjádřit roztodivné myšlenky či emoce. Odmítám tvrzení, že je to koncepčně celé podloženo tradičním a notně úchylným stylem pro humor, který asijský kontinent produkuje, z toho důvodu že konkrétní scény se v žádném případě neberou na lehkou váhu. Největším plusem tak zůstává zdrcující absurdita, to z důvodu rezignace diváka na cokoliv, a nutnost přizpůsobení se objevivší se situaci. Popravdě to chce hodně otevřenou mysl a ne každý ji dokáže najít. Ochota přejít všechny negativa se bohužel vytrácí při sledování tupě průměrných akčních scén, které by měly být alfou a omegou, zatímco vzbuzují pouze letmé úsměvy či zanechávají duševní prázdnotu z nedostatku uspokojení poptávky. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama