Tygří klec 2

Tiger Cage II

Tigria klietka 2

Akční

Hongkong, 1990, 92 min

Okej, ja že pozerám film s názvom "Spinavé peniaze", čo som si prudko odvodila od doslovného prekladu "Prať čierne peniaze", a ono je to Tigrí klec 2. No pekne. Znie to ako "Nukleární holokaust", ale rozhodne to nie je až taký uspávač, hoci by sa v školskom diaľkovom autobuse nestratil. Nuž, pobavili sme sa, zopár výborných nápadov s mlátičkami i vtipné pointy sa našli a schody po vzore odeských. Nuž ale, takéhoto je celkom dosť až na mraky a Donnie predsa len v tom čase ešte nedorástol na čiernu hodvábnu košeľu, hoci i v dosekanom tielku mu to sekne. A vrta mi hlavou dizertačka na tému, ako Donnie od akrobatických nôh prešiel k rýchlym rukám. Skúsim na Fakulte telesnej výchovy a športu, možno mi to prejde :).(18.11.2011)

Béčková pecka z mládí se vrátila a.. už to taková sláva pochopitelně s odstupem času není. Tehdy totiž divák nevnímal ty neuvěřitelně plytké dialogy, které dávaly smysl asi jako chování postav v různých situacích (třeba i v posteli pod peřinou). Zůstává tak naštěstí permanentní akce (honičky, souboje, přestřelky), bohužel ale plná infantilních vtípků a typicky podivných asijských emocí. Když se ale začne vše zajídat, nastoupí závěrečná fyzická řež, ve které zpomalovačky nejsou nikterak samoúčelné, choreografie naopak výborná (ve výskoku se kope do tří protivníků) a třeba souboje s vlasatým Michaelem Woodsem nebo s katanou jsou nadmíru vydařené..(11.4.2012)

Poťouchlosti sice kopec, ale díky Rosamunde Kwan a jejímu diblíkovskému rošťáctví je v pohodě snesitelná. Na rozdíl od prvního dílu, který kromě názvu s tímhle příběhem vůbec nesouvisí, se však dočkáme daleko větší porce soubojů, jejichž choreografie je srovnatelná i se sérií Red Force, a to už je co říct. Koneckonců se tu mihne i martial art vamp Cynthia Khan a její vystoupení stojí za pozornost. Jinak se vše točí zejména kolem Donnieho Yena a ten svým charismatem bojové mašiny bez problému utáhne celý film. Nechybí ani typické střetnutí s černým obrem Michaelem Woodsem či šíleným Johnem Salvittim. Hledáte-li akční bojovou oddechovku, rozhodně po dvojce Tygří klece sáhněte.(18.12.2015)

• Flipnic

Druhý díl je mnohem horší než díl první a to jako film samotný. Scénář příšerný, ale celý film patří Donniemu. Prostě na začátku ještě s jednou právničkou začne zdrhat před grázly a zdrhaj a zdrhaj, celeý film doprovází tradiční honkongský humor, neustálé potyčky mezi mladým a nevycválaným Donniem a jeho kolegyní ... a řada akčních scén, které jsou velmi dobré, ale o nějaký zázrak se nejedná. Jako konec je ok, Donnie to docela rozjede, když už je zahnaný jako myš do slepé uličky, ale snaží se zde třeba bojovat katanou ... No prostě já tohle nemusím, vím, že Donnie s katanou neumí (iaidó, kendo, šerm, apod. ..), tohle si osvojit dá roky dřiny a i když ruce má Donnie fakt excelentním, jeto zde krásně vidět i v tomto jeho raném věku, kopačky mu nedělaj problém, dokáže bez drátů ve zpomaleném záběru ve výskoku kopnout do 3 stran (viděl jsem jen málokrát ve filmu s "běžným hercem-kaskadérem"), ten šerm mi tam ale neměli strkat. Neznám vlastně žádného herce, který by si choreografii boje s mečem osvojil naprosto dokonale a bez problémů zároveň s choreografií boje beze zbraní ("nevěřil jsem ji ani Tonymu ...), kromě 70.kového japonského akčního karate-katana-řezníka Sonnyho Chiby, které zvládal jak 6 stylů boje beze zbraně, tak excelentně boj s mečem a když už je člověk odkojen na takovéto kvalitě, raději při zběsilém Donnieho máchání mečem kolem sebe přivírá oči a čeká, až ho zase raději zahodí a pustí se do soupeřů rukama ... Ale to jsem se jen tak zasnil... Někomu se film může líbit, je to taková "Chanovská" honička s obstojnými akčními scénami a dobrým koncem ..(25.6.2009)

Prikloním sa k lepšiemu hodnoteniu, ku ktorému ma doviedli vynikajúce akčné sekvencie a súboje. Zvyšok snímku je chaotický jak príbehom, tak aj ich réžiou a hereckými výkonmi. Je to proste ten druh hongkongského akčňáku, ktorý chce byť akčný aj komediálny, no pôsobí ako bordel. A škoda za nevyužitú dejovú líniu s postavou inšpektorky v podaní Cynthie Khan, ale bol by to potom už asi veľmi komplikovaný snímok.(2.6.2013)