Ghost Warrior

Duch bojovníka

Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 78 min

(y)(9.6.2016)

Zatímco jsem se nořil do filmové minulosti, do doby kdy vznikala levná béčka s typickým osmdesátkovým vzhledem, z ještě vzdálenější minulosti se do této doby vynořil středověký samuraj. Navzdory všem oprávněným výtkám k filmařině a slabinám obsahu hraničících často s nesmyslností, to bylo nečekaně zajímavé střetnutí. Nabídlo totiž to, co málokteré dnešní béčko. Pod vrstvou laciné akce ukrytý příběh, poskytující mnohem víc než jen chvilkovou bezduchou zábavu. Věřím, že kdyby po tématu silném osudovou tragikou Jošimitsova příběhu o neslučitelnosti myšlení středověkého bojovníka s mentalitou současnosti, sáhli schopnější tvůrci s potřebnými možnostmi, mohl by vzniknout výborný film.(19.12.2010)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 7.3.2009 - Béčko z BANDovskej produkcie známe v časoch nemeckých VHS pod názvom SWORDKILL (prípadne ZAMRZNUTÝ SAMURAJ). Napriek IMDb je jeho copyright z roku 1984 a uncut verzia má príjemných 78 minút. (17.2.2009)(17.2.2009)

• DarkDemon

Naprosto nezáživný a dost nudný zástupce céčkové VHS produkce. Prvních pár minut sice dokáže zaujmout, ale pak už nastává jen rozvleklá nuda s předvídatelným koncem. Samurajské „téma“ mi tu připadá pouze účelově zneužité.(4.10.2009)

• - Krátce předtím, než se samuraj Yoshimitsu (Hiroshi Fujioka) vydá ven do neznáma, zazní ve filmu v TV song "Tormentor" od skupiny W.A.S.P. Nejedná se o klip, ale o úryvek, který si tvůrci vypůjčili z filmu Dungeonmaster (1984). (Lucina84)

• - Ačkoliv hudbu k filmu složil Richard Band, tak zhruba v čase 1 hodina a 8 až 9 minut, kdy policisté stíhají samuraje, je použitý úryvek hudby od Jerryho Goldsmithe z filmu Rambo: První krev (1982), ze scény, kdy Rambo rozlévá hořlavinu. (Lucina84)