poster

Yong Chun

 • Hong Kong

  詠春

 • Hong Kong

  紅粉金剛

 • anglický

  Wing Chun

 • anglický

  The Beautiful Secret Agent

Komedie / Akční / Romantický

Hong Kong, 1994, 93 min

Režie:

Woo-ping Yuen

Kamera:

Mark Lee
 • Idaho
  ****

  Wing Chun je pohledná holka na vdávání, ale nemá to moc jednoduché. Cvičí moc kung-fu a chlapi o ní nezavadí (upřímně kdo by chtěl mít doma ženu, která by ho přeprala ;-) ). Wing Chun to sice moc nevadí, ale je tady jedna podařená tetička, zachráněné krásné děvče, dětská láska a záměna osobností. Jen škoda té zadrátovanosti. Pro milovníky HK akce nutnost a pro adepty WT, WCH,VT povinnost.(4.12.2005)

 • Niktorius
  ****

  Prci, prci, prcičky, Kung-fu Edition. Wing Chun je v základech de facto pubertální komedií plnou (sympaticky) přitroublých a sexistických vtípků sledující počínání tří žen, které se z různých důvodů a různými způsoby potýkají s absencí milostného a sexuálního partnera. I ty maximálně excesivní (jak z hlediska choreografie, tak z hlediska snímání) souboje se vlastně objevují jakožto vyvrcholení konfliktů o to, kdo s kým má skončit v posteli a / či ve svazku manželském. Hlavní hrdinka tedy nebojuje za svůj život, vlast či za svobodu, ale pouze za možnost zvolit si, kdo ji připraví o panenství. Příznačné také je, že hlavní padouch používá jako zbraň obrovské kopí (evidentní falický symbol) a jeden z padouchů vedlejších je poražen ve chvíli, kdy mu shoří penis :)(20.4.2014)

 • anais
  ****

  Příběh ničím moc nepřekvapí, i když je tu ale pár poměrně vydařených vtipů, a fakt, že hlavní hrdinkou je žena, tomuto snímku také přidává na zajímavosti. Po scénáristické stránce tedy lehký nadprůměr (v rámci čínských kung-fu filmů). Co se akce týče, první liga:). Režie se ujal zkušený Yuen Woo-ping, a pod jeho choreografickým vedením se Michelle Yeohová stává jakýmsi Jackie Chanem v sukních. Krom toho, že jsou souboje samozřejmě perfektně propracované, obsahují i notnou dávku humoru. Občas to sice trochu zavání létáním na lanech, ale jinak se Michelle snaží jak jen to jde, a výsledek skutečně stojí za to.(1.3.2007)

 • kikuka
  ****

  Teda, Donnie Yen ako trdlo! Heh. Roztomilý filmík plný dvojzmyslov, z ktorých niektoré fungujú aj v angličtine (klasický súboj veľkej a malej zbrane) a niektoré sú doslovné čínske idiomy (jesť niekoho tofu - páliť po niekom), a do toho majsterka Ng Mui a jej najslávnejšia žiačka, ktorá pomenovala dané umenie boja a ktorá sa "vybojuje" z potenciálne núteného manželstva. A tak. A tým sa vlastne vysvetľuje aj to, prečo je tu Donnie Yen také trdlo - keďže Wing Chun svojho milovaného a vyvoleného manžela vytrénovala až počas manželstva. Teda, to bol on, kto nazval wing chun wing chunom. :-).(29.12.2008)

 • GigaPudding
  ****

  V jedné vesničce zrovna při karnevalu zaútočí banditi, ale protože ve vesnici žije mladá žena Yim Wing Chun, tak lupiči odjedou s brekem domů a začne příběh o tom kdo si chce koho vzít a kdo si koho s kým spletl a kdo chce koho co nejvíc rozbít aby se pomstil. Příběh je hrozně přitrouble komediální a plný humoru z těch nejlacinějších romantických komedií, takže nadržení vesničani chcou po krásné vdově a současné obsluze restaurace, aby se natahovala pro co nejvyšší balíky, aby mohli okukovat její zadek, zatímco majitelka restaurace, ještě nadrženější, chce sbalit místního bohatého učence a hlavní hrdinku Wing Chun si její dětská láska, navrátivší se po letech, plete s chlapem, protože Wing Chunino kungfu je silnější. Laciné fórky ale posunují děj k zábavným komediálním bitkám, kde Michelle Yeoh dělá triky ve stylu Jackieho Chana (třeba scéna, kdy její protivník má rozmáznout tác s tofu je typická Chanovka) a Donnie Yen se tváří velmi odhodlaně při svých bitkách a velitel banditů si vymýšlí pořád hloupější sázky při kterých by měl možnost bojovat s Wing Chun. Choreografie je zábavná, sice s dráty a různými abnormálními vylomeninami, ale kouká se na to fajn, občas to i rozesměje a taky to hodně vytahuje film s dějem, založeným pouze na semtam trapných a semtam zábavných fórcích. Wing Chun je prostě další ze zábavných martial arts komedií, které si na nic nehrajou a u toho stihnou ještě i opravdu pobavit. :)(16.11.2010)

 • - Hlavná postava je čiastočné založená na čínskej legende o šaolinskej študentke, ktorá stála za zrodom bojového umenia Wing Chun. Jeho asi najznámejším propagátrom bol Ip man, ale to už je iný slávny príbeh, i keď znovu sfilmovaný s Donnie Yenom (2008). (Puol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace