poster

Yong Chun

 • Hong Kong

  詠春

 • Hong Kong

  紅粉金剛

 • anglický

  Wing Chun

 • anglický

  The Beautiful Secret Agent

Komedie / Akční / Romantický

Hong Kong, 1994, 93 min

Režie:

Woo-ping Yuen
 • H34D
  ***

  Netradiční kung-fu film ve smyslu, že hlavní roli hraje žena, avšak po bližším prozkoumání zjistíme, že to v podstatě nic nemění. Příběh se točí kolem klasického boje hrdin(k)y proti zlému tyranovi, nic vyjmečného, nic extra zábavného a bohužel to nezachrání ani těch pár průměrných vtípků. Choreografie je však, jako vždy u Yuen Woo-pinga je propracovaná a velice povedená a Michelle Yeoh svou roli také zvládá slušně... Smutným faktem tedy zůstává, že mimo akční scény se na obrazovku pomalu, ale jistě začne vkrádat nuda. 7/10(12.6.2008)

 • anais
  ****

  Příběh ničím moc nepřekvapí, i když je tu ale pár poměrně vydařených vtipů, a fakt, že hlavní hrdinkou je žena, tomuto snímku také přidává na zajímavosti. Po scénáristické stránce tedy lehký nadprůměr (v rámci čínských kung-fu filmů). Co se akce týče, první liga:). Režie se ujal zkušený Yuen Woo-ping, a pod jeho choreografickým vedením se Michelle Yeohová stává jakýmsi Jackie Chanem v sukních. Krom toho, že jsou souboje samozřejmě perfektně propracované, obsahují i notnou dávku humoru. Občas to sice trochu zavání létáním na lanech, ale jinak se Michelle snaží jak jen to jde, a výsledek skutečně stojí za to.(1.3.2007)

 • Puol
  ****

  Uletená komédia plná súbojov v pod režisérskou taktovkou Woo-ping Yuena. Tentokrát sa hrá hlavne na prekvapivo romantickú notu, s hromadou dvojzmyselných náražiek a tí banditi sú len do počtu. Krásna a neporazitelná Michelle Yeoh nemá chybu a mierne pritrúbly Donnie Yen, ktorý tu nerozná ženu od chlapa je k zožraniu. Byť nezáviským recenzentom tak to je max.za 3, ale ja sa v tomto druhu zábavy skutočne vyžívam.(25.7.2010)

 • Niktorius
  ****

  Prci, prci, prcičky, Kung-fu Edition. Wing Chun je v základech de facto pubertální komedií plnou (sympaticky) přitroublých a sexistických vtípků sledující počínání tří žen, které se z různých důvodů a různými způsoby potýkají s absencí milostného a sexuálního partnera. I ty maximálně excesivní (jak z hlediska choreografie, tak z hlediska snímání) souboje se vlastně objevují jakožto vyvrcholení konfliktů o to, kdo s kým má skončit v posteli a / či ve svazku manželském. Hlavní hrdinka tedy nebojuje za svůj život, vlast či za svobodu, ale pouze za možnost zvolit si, kdo ji připraví o panenství. Příznačné také je, že hlavní padouch používá jako zbraň obrovské kopí (evidentní falický symbol) a jeden z padouchů vedlejších je poražen ve chvíli, kdy mu shoří penis :)(20.4.2014)

 • kikuka
  ****

  Teda, Donnie Yen ako trdlo! Heh. Roztomilý filmík plný dvojzmyslov, z ktorých niektoré fungujú aj v angličtine (klasický súboj veľkej a malej zbrane) a niektoré sú doslovné čínske idiomy (jesť niekoho tofu - páliť po niekom), a do toho majsterka Ng Mui a jej najslávnejšia žiačka, ktorá pomenovala dané umenie boja a ktorá sa "vybojuje" z potenciálne núteného manželstva. A tak. A tým sa vlastne vysvetľuje aj to, prečo je tu Donnie Yen také trdlo - keďže Wing Chun svojho milovaného a vyvoleného manžela vytrénovala až počas manželstva. Teda, to bol on, kto nazval wing chun wing chunom. :-).(29.12.2008)

 • - Hlavná postava je čiastočné založená na čínskej legende o šaolinskej študentke, ktorá stála za zrodom bojového umenia Wing Chun. Jeho asi najznámejším propagátrom bol Ip man, ale to už je iný slávny príbeh, i keď znovu sfilmovaný s Donnie Yenom (2008). (Puol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace