Mladík Mousy (Yuen Biao) sice dovede skvěle prát a ždímat prádlo, je ale skutečný antihrdina se vším všudy. Zbabělec a totální nešika se díky zvuku rolniček, které nosí na krku stane vhodným objektem pro vraždu. Zločinec Bílý tygr (Yuen Shun Yee), který je po ztrátě své ženy krapet vyšinutý, se má stát nejen noční můru slavného doktra Wong Fei Hunga (Kwan Tak Hing), ale hlavně vražedným přízrakem, pronásledující Mousyho. Když se ještě Mousy za pomoci svého přítele Foona vydává za samotného legendárního doktora, všechno se ještě víc zamotá. Ve městě řádí vrah a neschopný vyšetřovatel Fan Mei Sheng toho asi moc nevyřeší. Mousy musí překonat svůj strach a za pomoci doktora Wonga použít proti nepříteli to, co umí nejlépe. Kung fu styl "pradlenka"... (miklaras)

Lacike

Tento film ma dve dejove linie. V prvej sledujeme legendarneho Wong Fei-Hunga (Kwan Tak Hing) ako superi s majstrom konkurenčnej skoly Tamom (Philip Ko). A v druhej cely cas sledujeme ako miestneho chudaka a zbabelca Myšiaka (Yuen Biao) nahana totalny sialenec Biely tiger (Yuen Shun Yee) kvôli hrkotajucemu nahrdelniku, ktory Myšiak nosi. Nastastie sa Mysiak kamarati s Wong Fei-Hungovym ziakom Foonom (Leung Kar Yan), ktory mu neustale pomaha a snazi sa presvedcit Wong Fei-Hunga, aby zobral Mysiaka za svojho studenta. Samozrejme sa obidve linie pretnu vo finale, v ktorom si to budu musiet Mysiak a Tiger rozdat na zivot a smrt. Najväcsim problemom tohto filmu je pre mna to, ze hlavny hrdina je nezaujimavy zbabelec, ktoremu som nemal chut fandit a ani sympatak Biao to nezachranil. A zaporak Tiger je totalny psychopat a kazda jedna scena s nim, bola cim dalej tym väcsim utrpenim, takze som si prial, aby sa tam objavoval co najmenej. Skoda, ze sa cely film nevenoval linii s Wong Fei-Hungom v podani jeho najslavnejsieho predstavitela Kwan Tak Hinga, ktory si ho zahral v tomto filme naposledy. Jeho scény ma fakt bavili. Najlepsi bol jeho suboj so zakernym krajcirom (Fung Hak On) pri zistovani jeho mier na oblek. Velkym kladom filmu su bitky. Tie v ktorych sa mlati sialeny Tiger su neskutocne brutalne, jak mnozstvom krvi, tak nasadenim, ktore do bitiek Tiger dava. Touto ulohou sa Yuen Shun Yee nadlho zabetonoval do polohy psychopatickych magorov natolko, ze som ho uz nikdy poriadne nedokazal akceptovat v kladnej ulohe. Biaove bitky su pre zmenu komedialne ladene, kedze sa v nich snazi neohrabane branit. Pred finale ale dostane dôvod pre docasne pomätenie zmyslov, takze finalny duel je suboj dvoch totalnych magorov, ktori rozmlatia vsetko okolo seba, kedze uz ani nevnimaju bolest. V celom filme sa tak nevyvazene strieda temna skoro až hororová atmosfera s komedialnou. Rozhodne to pre fanusikov starych kung-fu stoji za pozretie, ale tentoraz sa film uplne nevydaril. 6/10. ()

miklaras

Další hongkongská klasika zlaté éry vystřižená Yuenem Woo Pingem (který si tu dokonce zahrál miniaturní roli). Kwan Tak Hong je skutečně bezvadný, jen bych ho nerada srovnávala s jinými doktory Wongy, protože všichni mají něco do sebe. Yuen Woo Ping si tu hrál se střihem a s temnotou, film plyne rychle a nemá žádná hluchá místa, jako většina podobných věcí. Ovšem Yuen Shun Yee stojí rozhodně za vidění, stejně jako v Drunken Tai Chi hraje magora a t mu dokonale sedne. hraje s nasazením takřka japonským a to je na Číňana sakra výkon. ()

HKstars

Yuen Woo-Ping má pro nás opět něco nového, klasické old-schooly ho na počátku osmdesátých let přestávaly bavit a tak je osladil exkurzí do jiných žánrů. Příběh sice opět zasadil do Fei-Hungovské éry a po Jackie Chanovi a Sammo Hungovi si vzal do parády Yuena Biaoa, ale ingredience, které použil při pečení Dreadnaughtu se od jeho starších filmů radikálně liší. Přitom všechno začíná celkem nevinně - hlavní postavou je bojácný Mousy (Biao), který se nechá sekýrovat vlastní sestrou, jako výběrčí daní je všem jenom pro smích a každý ho zmlátí. Kdyby neměl hodného kamaráda Leung Foona, asi by ho už někde někdo zabil. Tím se poměrně bezbolestně dostáváme k další linii příběhu, která se točí kolem zlodušského mistra Tama, který by rád zlikvidoval Po Chi Lam a vymazal Wong Fei-Hunga (hraje ho opět legenda černobílých filmů - Kwan Tak-Hing) z povrchu zemského. Snaží se ho porazit ve lvím tanci, zkouší ho zabít pomocí ďábelského krejčího (neodolatelná kreace Fung Hak-Ona), zkrátka se snaží využít každé příležitosti. Jedna taková mu napochoduje hned v úvodu příběhu tzv. rovnou pod nos. Jeho dávný přítel, masový zabiják Bílý Tygr (Yuen Shun-Yee) se ještě nevzpamatoval ze smrti své sestry, která padla za oběť přepadovce lovců odměn a krom toho, že nemá kde bydlet, trpí rudými flashbacky a fóbií na cinkající náramky. Jak do toho všeho zapadá náš milý Mousy? a) chce studovat u Wong Fei-Hunga; b) má cinkající náramek. Tahle nešťastná shoda náhod způsobí, že je během celého filmu naháněn po městě Bílým Tygrem, který za sebou nechává krvavou stopu. Tyhle pasáže jako by vypadly z kapsy hororovému žánru, kdyby Yuen Shun-Yee tak moc nepřehrával, s klidem bych ho přirovnal k Michaelu Myersovi. Brutální je tenhle film dost, takže se těšte na pořádný nářez - Bílý Tygr totiž cestou necestou trhá na kusy šváby, slepice i lidi ;). Ping se naštěstí nesnažil natočit čistokrevný kung-fu horor a tak jsou tyhle šokové okamžiky spíš pokusem o originální zabarvení filmu. Dějová linka si vždycky najde cestu zpátky do tradiční kung-fu komedie, která jde ruku v ruce s kvalitními akčními scénami. Už jsem zmínil Fei-Hungův souboj s krejčím (Kwan Tak-Hing je překvapivě ve formě, i když je vidět, že pro náročnější triky musel být nahrazen doublem), své si odbojuje i Leung Kar-Yan jako Leung Foon. Yuen Biao tu prokazuje spíš akrobatickou zdatnost než aby se pouštěl do boje, ostatně je tu za nemehlo a svojí akčnější stránku divákům předvede až v druhé části (která se dá nazvat opravdovým přišlápnutím pedálu po trochu natahovaném úvodu). Pranic to nevadí, protože Biao hraje svého prosťáčka s tradičním výrazem ve tváři a jeho stydlivost a zmatkování, ať už se jedná o vydávání za Wong Fei-Hunga (!) nebo rande s děvčetem, je prostě neodolatelná. Samozřejmě, ke konci se i on rozjede do obrátek, když zjistí, že tajná metoda jejich rodiny "ždímání prádla na dva prsty", je ve skutečnosti technika Orlího spáru. Pak už stačí pár chytrých úderů a zvalchování (doslova) několika citlivých partií a finále je pevně v rukou kladného hrdiny. Dreadnaught je dalším ze spolehlivých pecek, kterými Ping na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let oblažoval publikum. Je příjemné vidět, že si i po třech žánrově spřízněných filmech (Snake in the Eagle´s shadow, Drunken Master, Magnificent Butcher) dokázal udržet patřičnou dávku originality (to není taková sranda, zvlášť když točíte se stále stejnými vedlejšími herci) a udělal "stoprocentního hrdinu" i z Yuena Biaoa. 80% () (méně) (více)

Idaho

Plný počet dávám hlavně za účast Kwan Tak Hinga, nejslavnějšího představitele Wong Fei Hunga – zapomeňte na Jet Liho – a Leung Kar Yana, který je zde bez svých typických vousů takřka k nepoznání. Oba tito dva herci s přehledem zastiňují v hlavní roli Yuena Biaa, jehož postava mi byla spíše nesympatická. Některé z mnoha skvělých pamětihodných scén se dostaly i do známého sestřihu To nejlepší z bojových umění. 90 % ()

melisos

Nemůžu si pomoct , ale tohle se zase tak Yuen Woo pingovi nepovedlo . Yuen BIao -dobrý , ikdyž pro mě stále více patří ke dvojce Chan a Hung anebo do jeho režirovaných filmů . Yuen Shun Yee - skvěle provedený záporák , ani jsem netušil , že by tímhle filmem mohl začít jeho další kariéru filmů v záporných rolech v kterých se opravdu vyznamenával. Leung Kar Yan tu pro mě trochu vyšuměl , ale za to musím souhlasit uživatelem Idaho , protože kde byl Kwan Tak Hing , tak to vždy pozvedlo charakter a kouzlo filmu (viz série černobílých filmů o čínském národním hrdinovi Huang Weihongovi z 50. a 60.let ) . Nemůžu si pomoct , ikdyž tento film měl svoje kvality , tak mě bojové scény docela nudili . 63% ()