Dentista 2

Richard Dana Smith

Jürgen Baum

Alan Howarth
  • Paldini

Než se rozjede akce v cca posledních 20 minutách, je to jen sonda do života vesnického zubaře, který má dosti podivné surrealistické halucinace týkající se dutin ústních. Akce je tedy dost málo, o mnoho míň než v prvním díle. O nějaké byť jen malé nervydrásající horrové scéně se nedá vůbec hovořit. Prostě tady není. Ale Corbin Bernsen zahrál šíleného doktora bravurně, takže 49 %.(14.8.2006)

• Ruut

Šílený zubař utekl z blázince kamse dostal na konci prvního dílu. Chce začít nový život zašitý v nějakém zapadákově. No netrvá to dlouho a opět začne "vrtat" zuby. Corbin Bernstein v hlavní roly je sice typově velice dobře vybraný herec, ale to samo o sobě nestačí. Oproti jedničce pokračování nenabízí nic nového a navíc ubylo i onoho vrtání do lidí. Celé je to spíš zhluk halucinačních scen s bláznivě se smějícím zubařem proložené nudnými bláboly v televizních kulisách. Asi tři scény se zkrvavenými ústy opravdu nepovažuji za pořádné gore. ODPAD!!!(23.6.2006)

Dr. Feinstone uteče a v malém městečku, pod novou identitou, se snaží vést normální život. I práci zubaře zvládá. Bohužel, najdou se lidé, co mu jeho minulost připomenout a připomínají a to ho vrací zpět do stavu šílenství. Do toho chorobně žárlína svůj nový objev, což mu opět připomíná minulost. Bojuje sám se sebou, aby se ovládl a nestal se z něj opět sadistický psychopat. Tohle pro mě je vcelku dobrý scénář po pokračování. Zvládnutý je také vcelku dobře a to hlavně díky bravurnímu Corbinu Bernsenovi, jehož herecký výkon je stejně jako u jedničky až neskutečný. Bohužel ta skvělá atmosféra jedničky je skoro ta tam a jen málo scén jí divákovi připomene. Posledních 15 minut ale pro mě bylo velké, až nekonečně dlouhé, utrpení, které se dalo zkrátit do minut pěti. Aspoň poslední scéna filmu byla parádní tečkou za The Dentist II.(17.4.2013)

Ne tak dobré jako jednička která mě kdysi hodně potěšila, ale za to je tenhle díl podle mě dost sadističtější. Už uvodní scéna byla poměrně hnusná, a to asi Yuzna chtěl. Yuzna je bezpochyby génius jeho filmy miluju dokáže totiž udělat z klasický věci něco hnusnýho, a to nemluvím o slizu který cpe všude. Bernes opět parádně zahrál hlavního doktora a i když tohohle herce moc nemusím(poněvač hraje v dost špatnejch filmech) tak tady je prostě dokonalej. Howard potěšil a ostatní herci dost přehrávaly ale to mi bylo celkem šumák. Krev a gore je tu poměrně dost a je kvalitně i udělané(lépe než v jedničce). Dvojka je slabší a proto jí oproti výborné jedničce nemůžu dát stejné hodnocení jako jedničce ale tak aspoň dávám hodně silné * a já mám tak další důvod bát se jít k zubaři.(13.12.2012)

Řádění vyšinutého dentisty pokračuje. Jeho oběti se rekrutují z obyvatel malého, milého, nevinného městečka v Nebrasce s ironickým názvem Paradise. Po příjezdu zubařského zhovadilce se však Ráj změní v Peklo... Sice o trochu slabší než první díl, ale ne o moc. A navíc já mám pro doktora Feinstona slabost. A ještě větší pro jeho tuze pěknou nordickou sousedku. Film začíná trochu zvolna, ale pak se postupně rozjede a frčí až do finále; závěrečná krátká scéna s hřebíkovou akupunkturou je moje nejmilejší. A stejně jako u jedničky si i tady musím postesknout - chtělo by to remake, s vytuněným scénářem a větším rozpočtem.(13.10.2014)