Dentista 2

Richard Dana Smith

Jürgen Baum

Alan Howarth
  • Flipnic

Druhý díl Dentisty se mi líbil asi tak stejně jako první. Postrádal sice již původní vtip, zasmál jsem se jen párkrát. Naopak postava uprchlého zubaře z blázince byla brána a podána více vážně. Jeho obsedantně kompulzivně schizofrenní nemoc, bludy a halicinace byly velice dobře natočeny. Závěrečný masakr byl také dost brutální a konec zřejmě naznačoval další díl, který se již nekonal. Velkou část filmu se nic podstatného nedělo, takže jsem se bohužel trochu nudil.(16.12.2008)

Potom čo doktor Alan Feinstone zmasakroval v záchvate šialenstva niekoľko svojich pacientov, sa dostal do štátneho zariadenia pre nebezpečných, duševne chorých zločincov. Z tohto ústavu sa mu podarí utiecť. Zmení si meno a usadí sa v malom, pokojnom mestečku Paradise. Zabije miestneho zubára a otvorí si vlastnú stomatologickú ordináciu. Začne sa venovať svojej profesii. Lenže znova u neho naplno prepukne jeho psychická porucha. Opäť sa v ňom prebudia psychopatické vražedné pudy. Šialený dentista je späť. ***(16.6.2016)

• Paldini

Než se rozjede akce v cca posledních 20 minutách, je to jen sonda do života vesnického zubaře, který má dosti podivné surrealistické halucinace týkající se dutin ústních. Akce je tedy dost málo, o mnoho míň než v prvním díle. O nějaké byť jen malé nervydrásající horrové scéně se nedá vůbec hovořit. Prostě tady není. Ale Corbin Bernsen zahrál šíleného doktora bravurně, takže 49 %.(14.8.2006)

Já si nemůžu pomoct, ale mně se líbí i provedení dvojky. Je to ve stejných kolejích, jako první díl a je to skoro stejně dobré. Líbí se mi, že Brian Yuzna se snažil ze zubařské tématiky vyždímat maximum a nenarušuje chod příběhu nějakými postranními vraždami mimo zubařské křeslo. Film, který vás donutí si poctivě vyčistit zuby, alespoň po jeho zhlédnutí. 50%(28.12.2011)

• Ruut

Šílený zubař utekl z blázince kamse dostal na konci prvního dílu. Chce začít nový život zašitý v nějakém zapadákově. No netrvá to dlouho a opět začne "vrtat" zuby. Corbin Bernstein v hlavní roly je sice typově velice dobře vybraný herec, ale to samo o sobě nestačí. Oproti jedničce pokračování nenabízí nic nového a navíc ubylo i onoho vrtání do lidí. Celé je to spíš zhluk halucinačních scen s bláznivě se smějícím zubařem proložené nudnými bláboly v televizních kulisách. Asi tři scény se zkrvavenými ústy opravdu nepovažuji za pořádné gore. ODPAD!!!(23.6.2006)