poster

Dentista 2

 • USA

  Dentist II, The

Horor

USA, 1998, 100 min

Režie:

Brian Yuzna

Scénář:

Richard Dana Smith

Kamera:

Jürgen Baum

Hudba:

Alan Howarth
(další profese)
 • Flipnic
  **

  Druhý díl Dentisty se mi líbil asi tak stejně jako první. Postrádal sice již původní vtip, zasmál jsem se jen párkrát. Naopak postava uprchlého zubaře z blázince byla brána a podána více vážně. Jeho obsedantně kompulzivně schizofrenní nemoc, bludy a halicinace byly velice dobře natočeny. Závěrečný masakr byl také dost brutální a konec zřejmě naznačoval další díl, který se již nekonal. Velkou část filmu se nic podstatného nedělo, takže jsem se bohužel trochu nudil.(16.12.2008)

 • MM_Ramone
  ***

  Potom čo doktor Alan Feinstone zmasakroval v záchvate šialenstva niekoľko svojich pacientov, sa dostal do štátneho zariadenia pre nebezpečných, duševne chorých zločincov. Z tohto ústavu sa mu podarí utiecť. Zmení si meno a usadí sa v malom, pokojnom mestečku Paradise. Zabije miestneho zubára a otvorí si vlastnú stomatologickú ordináciu. Začne sa venovať svojej profesii. Lenže znova u neho naplno prepukne jeho psychická porucha. Opäť sa v ňom prebudia psychopatické vražedné pudy. Šialený dentista je späť. ***(16.6.2016)

 • Paldini
  **

  Než se rozjede akce v cca posledních 20 minutách, je to jen sonda do života vesnického zubaře, který má dosti podivné surrealistické halucinace týkající se dutin ústních. Akce je tedy dost málo, o mnoho míň než v prvním díle. O nějaké byť jen malé nervydrásající horrové scéně se nedá vůbec hovořit. Prostě tady není. Ale Corbin Bernsen zahrál šíleného doktora bravurně, takže 49 %.(14.8.2006)

 • K.I.N.G.
  ***

  Já si nemůžu pomoct, ale mně se líbí i provedení dvojky. Je to ve stejných kolejích, jako první díl a je to skoro stejně dobré. Líbí se mi, že Brian Yuzna se snažil ze zubařské tématiky vyždímat maximum a nenarušuje chod příběhu nějakými postranními vraždami mimo zubařské křeslo. Film, který vás donutí si poctivě vyčistit zuby, alespoň po jeho zhlédnutí. 50%(28.12.2011)

 • Ruut
  odpad!

  Šílený zubař utekl z blázince kamse dostal na konci prvního dílu. Chce začít nový život zašitý v nějakém zapadákově. No netrvá to dlouho a opět začne "vrtat" zuby. Corbin Bernstein v hlavní roly je sice typově velice dobře vybraný herec, ale to samo o sobě nestačí. Oproti jedničce pokračování nenabízí nic nového a navíc ubylo i onoho vrtání do lidí. Celé je to spíš zhluk halucinačních scen s bláznivě se smějícím zubařem proložené nudnými bláboly v televizních kulisách. Asi tři scény se zkrvavenými ústy opravdu nepovažuji za pořádné gore. ODPAD!!!(23.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace