Dentista 2

Brian Yuzna

Richard Dana Smith

Jürgen Baum

Alan Howarth

Musím ísť s hodnotením na štyri či chcem či nie pretože toto pokračovanie má taký istý nábeh ako ten prvý diel. Yuzna to dobre pojal Dr. Feinstone utečie z väzby a pritom použije ako rukojemníčku psychologičku ktorá mu pomáhala s terapiou a usadí sa v malom vidieckom mestečku pod novou identitou Dr. Caine. Gore scénok tu je dostatok, najlepšia scénka bola keď Feinstone trhal všetky zuby jednej pacientke to bola ale bolesť. No a ten koniec je vynikajúci Feinstonovi zabodne do hlavy plno klincov jeho priateľka a tak trošku mi to pripomínalo Pinheada 80 percent.(21.1.2009)

• Ruut

Šílený zubař utekl z blázince kamse dostal na konci prvního dílu. Chce začít nový život zašitý v nějakém zapadákově. No netrvá to dlouho a opět začne "vrtat" zuby. Corbin Bernstein v hlavní roly je sice typově velice dobře vybraný herec, ale to samo o sobě nestačí. Oproti jedničce pokračování nenabízí nic nového a navíc ubylo i onoho vrtání do lidí. Celé je to spíš zhluk halucinačních scen s bláznivě se smějícím zubařem proložené nudnými bláboly v televizních kulisách. Asi tři scény se zkrvavenými ústy opravdu nepovažuji za pořádné gore. ODPAD!!!(23.6.2006)

• Flipnic

Druhý díl Dentisty se mi líbil asi tak stejně jako první. Postrádal sice již původní vtip, zasmál jsem se jen párkrát. Naopak postava uprchlého zubaře z blázince byla brána a podána více vážně. Jeho obsedantně kompulzivně schizofrenní nemoc, bludy a halicinace byly velice dobře natočeny. Závěrečný masakr byl také dost brutální a konec zřejmě naznačoval další díl, který se již nekonal. Velkou část filmu se nic podstatného nedělo, takže jsem se bohužel trochu nudil.(16.12.2008)

• SOLOM.

Co se týká samotného zpracování filmu jsem lehce na vážkách. Zatímco jednička byla nabitá jistou dávkou zvrácenosti a do jisté míry celkem dobře zpracovaným trýzněním nevinných lidí, tak dvojka se nese v duchu jakési romantiky, kterou dentista projevuje k hezké Jamie, do které se zamiloval. Scény, kdy jeho oběti trpí jsou velice podobné těm z prvního dílu a moc nového jsme neviděli. Zřejmě Yuzna vyčerpal veškerou inspiraci u jedničky a dvojku trochu odfláknul. I když takové mučení tlusté Bev se mi líbilo. Také hudba byla ovlivněná prostředím v němž se film odehrával a my jsme měli možnost slyšet střídání několika hudebních žánrů. Od country, folku až po romantické melodie, které jsou sice pěkné v jiných filmech, ale do hororu se moc nehodí. Konec filmu se moc nelíbil a těm co ho neviděli bych chtěl jen říct, že se filmaři nechali zřejmě inspirovat u některé z četných černých komedií.Dentista 2 je film na který se dá určitě podívat, ale pokud vám můžu poradit, nedívejte se na něj dřív než na jedničku. Některé z vás by mohl znechutit a vy by jste tak přišli o celkem zajímavou podívanou, kterou první díl jistě nabízí. Oba díly bych zařadil mezi průměrné filmy, ale jednička je přece jenom lepší. Rada na závěr: snažte se nenaštvat svého zubaře, protože by vás to mohlo hodně bolet!!!(12.5.2010)

Já si nemůžu pomoct, ale mně se líbí i provedení dvojky. Je to ve stejných kolejích, jako první díl a je to skoro stejně dobré. Líbí se mi, že Brian Yuzna se snažil ze zubařské tématiky vyždímat maximum a nenarušuje chod příběhu nějakými postranními vraždami mimo zubařské křeslo. Film, který vás donutí si poctivě vyčistit zuby, alespoň po jeho zhlédnutí. 50%(28.12.2011)