Faust: Smlouva s ďáblem

USA / Španělsko, 2000, 98 min

Brian Yuzna

Jacques Haitkin

Brian Yuzna

Mohl bych to odbýt tím, že takřka stoprocentně souhlasím s komentářem Obituse. Moc jsem od toho filmu nečekal a dost mile mě překvapil. Já mám satanské a démonické horory rád (radši než slashery např.) a tenhle mi padl do gusta. Docela povedená kolize hororu a komixového snímku, i když i mně tam démonickej batman místy dost vadil (a to tak, že film u mně stál 2*) a přemýšlel jsem, jestli to je jako míněný vážně, nebo to má být nějaký povedený fór (Yuzna a spol. jsou magoři, takže bych se přiklonil spíš k tomu druhému). Až na něj teda film docela funguje, je zábavnej, nechutnej, jsou tam, asi ne sexbombově hezký, ale přesto výrazný a jiskrný ženský, je tam satanskej rituál, nějaká ta krev, trochu humoru, dobrý masky (pan hladký je supr), řízná rocková hudba - prostě všechno, co mi k dobrému hororu stačí. Snímek rozhodně nevystraší a nevyděsí, ale určitě pobaví.(19.2.2009)

Faust mě odrazoval zdejším hodnocením, ale příběh a jméno, v rámci žánru kvalitního režiséra, mě velmi zaujal. Proto jsem si Fausta pořídil a neprohloupil jsem. Jediným velkým mínusem, který mi ve filmu docela dost vadil, je herecký výkon všech zůčastněných, který je opravdu strašlivý a to hlavně v případě hlavního "hrdiny". V dnešním světě pc triků mě stará škola tvoření hororvých triků, které zde byly použity opravdu potěšila a nadchla. Super nádapa i ztvárnění - to se v dnešních filmech příliš často nevidí. Co se týče příběhu, tak je dost béčkový a není třeba hledat nějakou "vyšší" pointu. Narozdíl od některých áčkových hororů, které jsem v poslední době viděl (např. Clona, Maturitní ples...), jsem se u Fausta po celou dobu královsky bavil. K Faustovi je třeba přistupovat jako k čistě zábavovému kousku, pak se vám tato blbinka bude jistě líbit a nezklame. Dávám za čtyři * neboť na poli "bé" hororů patří tento španělský kousek k TOP.(7.10.2009)

• Fox Mulder

Briane, Briane, Briane co tohle jako měl být. Je pravda, že občas každý režisér ujede, ale tohle byla síla docela i na tebe. Takovou hrůzu bych od Briana nečekal, protože je pro mě Yuzna nekorunovaný béčkový režisér horrorů a hlavně dobrých humusáren. Hlavní postava Faust je takový celý podivně gumový jako kdyby utekl z nějaké maškary a hlavně mě připadal k smíchu. Yuzna asi hodně vycházel z kostýmu Spawna, protože je to hned na první pohled znát, hlavně když skáče z nějaký výšky a jeho plášť za nim vlaje. A ty jeho drápy? Ty mě přišly jako dosti špatná variace na Wolwerinovi drápy. Představitel Fausta Marc Frost, byl tak nepřesvědčivý, že chvílemi jsem si říkal, jak tady toho blba mohli obsadit do tohoto filmu. Film bohužel nezachránily ani krvavé scény, ve kterých se Yuzna patřičně vyživá. Ale asi největším fiaskem snímku je 15 minut u konce. To se fakt nedalo. Takže pouze 1* za mého oblíbence Briana Yuznu.(19.9.2006)

• AlistairMir

S Johnem Jespersem máme jedno společné...oba jsme byli v šoku. Zatímco on kvůli mordu jeho holčiny tak já z tohoto skvostu kde se nám zkřížil postiženej Wolverine s já nevím asi Batmanem a snaží se všem ukázat jak je drsnej a když už je v tom naparování tak tam háže hodně kečupu všechny kosí a já se na to málem nemohl ani dívat ale ne kvůli tomu že bych byl zděšen na nejvyšší možnou míru ale proto že je to kolosální cypovina alespoň pro mě. Začátek ještě ušel ale když se z něj stal výše popsaný pan gumák tak to jsem už nemohl..navíc hlavní záporák se rozhodl že bude ještě drsnější než náš hrdina a tak zatímco si navzájem přeměřují ptáky (nebojte jen obrazně naštěstí) tak divák zjistí že mohl místo sledování filmu dělat něco hodnotnějšího...třeba zalejt kytky sousedce z toho by možná alespoň něco káplo(18.7.2013)

• blackrain

Dovolím si ocitovat citát, který byl na samém začátku filmu, protože patří k tomu nejzajímavějšímu, co tenhle paskvil nabídl: "Touhy, které potlačujeme, se nám stanou osudnými." Mám totiž taky jednu velkou potlačovanou touhu a to uškrtit pana režiséra. Tenhle film je opravdu špatný a nefunguje zde vůbec nic. Všechno je jeden velký chaos okořeněný obrovskou dávkou nelegičnosti.(10.1.2011)