Klub

• Česko Společenství ďábla (více)

Třída středoškoláků si uspořádá ples ve starém gotickém sídle, ale slavnost se změní v noční můru. Jeden ze studentů totiž obviní školního poradce ze znásilnění na jiné škole, a ten ho surově zmlátí. V té chvíli záhadně zmizí všichni kromě šesti z nich a násilníka, a brzy zjistí, že na hrůzostrašném místě nejsou sami. Začnou se dít podivné věci a vyjde najevo, že tajemný démon z nich udělal adepty na členství v klubu smrti. Ten má krutá pravidla - na odchod z něj musíte spáchat vraždu... anebo zabít sám sebe. (SPI International)

Baroque

vôbec, ale vôbec nie tak zlé, ako by si niekto mohol priať. myslel som si, že druhý X, po dlhej dobe ma to už nechytí, ale zhltol som to bez prestávky. čo sa nestáva často. wyman je zábavný a charakterný, samozrejme svojim spôsobom, deti zasa tak nie. coates, chudák, vždy slizoun. každopádne, viac ako len "viditeľné." nemôžem dať za tri, lebo priemer to rozhodne nie je. 7/10 ()

Ten Druhy

Podivný spletenec supernaturalu, tínedžerského a gotického hororu, ktorý sa odohráva v súčasnosti, ale vo veľmi sľubnom prostredí stredovekého hradu osvetleného pochodňami. Tento dnes už zabudnutý horor svojou ponurou atmosférou a sčasti aj filmovým sujetom vzdialene pripomína slasher Hell Night (1981) s Lindou Blair. Hrad s množstvom mečov a mučiacich nástrojov tu vytvára predpoklad, že sa maturitný večierok zmení na gorefest. Tento predpoklad tiež umocňuje prítomnosť démonického cudzinca, ktorý experimentuje s časom a cynicky stavia mladíkov pred smrteľne vážne rozhodnutie. Hoci v tomto filme potoky krvi až tak netečú a dynamika príbehu miestami viazne, špecialne efekty a herecké výkony sú na pomerne slušnej úrovni. ()

MM_Ramone

Prvý krát som tento snímok videl niekedy v roku 1994 ako horúcu novinku, keď som po ňom siahol vo videopožičovni a následne si urobil pirátsku kópiu na VHS. Mal som sedemnásť rokov a ako mladý, nadšený horrorový fanúšik som bol s filmom "The Club" spokojný. Po viac ako dvadsiatich rokoch som si ho stiahol z internetu a pozrel si ho znova. Už nie som mladý neskúsený teenager, mám štyridsať štyri rokov a hodne toho napozerané, takže sa to odrazilo aj pri tom, ako som teraz vnímal tento titul. To čo som voľakedy pokladal za celkom dobrý horror, teraz na mňa zapôsobilo ako nízkorozpočtový, béčkový, kanadský brak. ** ()