Necronomicon

Horor / Povídkový

USA, 1993, 96 min

Necronomicon se veze v inspiraci Re-animátorem a From Beyond - tedy snaha přesunout děj do současnosti a předlohu rozvinout. Na efektech a prostředí je znát, že autoři měli ucházející rozpočet, škoda jen, že nikdo z nich není Stuart Gordon. Jednotlivé povídky, režírované každá jiným režisérem, se liší - první povídka Christophera Ganse je vizuálně stylová a připadá mi asi nejvěrnější původnímu duchu povídek, druhá adaptace je něco jako hororová detektivka ve stylu Tales from the Crypt a třetí je obvyklý Yuznův masakr bez nějakého hlubšího zážitku. I přes určité rozpaky je Necronomicon sympatický počin, přestože na první ligu adaptací Lovecrafta díky béčkovosti některých momentů nebo vlastně celé třetí povídky nemá.(5.2.2015)

Tak tohle je ten nejdivnější šit, který jsem po dlouhé době viděl. vynikající povídkový film plný bizarnosti a tajemna. Skvěle jsem se u něj bavil.(13.2.2014)

• Scaevola

Tři filmové povídky inspirované vykradenými příběhy H. P. Lovecrafta bohužel ztrácí svou aktualisovaností - vytratila se ona rozpadající se nálada klasicky předválečné Nové Anglie, byť jistý nádech přes všechny humorné odbočky vydržel. Nemohu jinak: Výsledek mi více než co jiného připomínal speciální čarodějnické díly rodiny Simpsonových.(20.2.2014)

• Shanen29

Necronomicon,to by měla být obrovská výzva pro remake .Mě osobně tento film nezaujal ani dříve,ani nyní po opětovném zhlédnutí.Chtělo by to opravdu nový háv .(31.3.2016)

• Hlavonozec

Jediná světlá věc na filmu je Jeffrey combs a Rats in the walls.(6.12.2016)

Pro čtenáře Lovecrafta povinnost. Příběhy jsou velice zajímavé a udrží diváka v napětí až do konce.(30.4.2010)

Zatím nejlepší podívaná na motivy mistra Lovecrafta. Hlavně první povídka je naprosto úžasná. Jsem zvědavej jestli toto arcidílo překoná del Toro s At the mountains of madness. I když bude až za dva dlouhý roky.(27.11.2010)

• baronGrga

Tak já jsem na rozpacích. Pan Lovecraft si jde na počátku třicátých let počíst v Necronomiconu k mnichům s piercingem v nose. Na základě četby jsme svědky tří příběhů zasazených o několik desetiletí vpřed do éry pánských polodlouhých střihů a volných blůzek, v nichž narážíme na lepkavé kreatůry, matrjoškové variace odumírajících vědců či na zhmotnělé úsloví "vidět někomu do hlavy". Čtvrtý příběh samotného pana HPL na návštěvě u mnichů pak oplývá nadmíru překotným finálem, které každým coulem vyvolává otázku "proboha proč a jak?!". Celkově, bohužel, horší průměr. 45%(18.2.2014)

Klasika spracovnaá na tú dobu lepšie než by som čakal, aj ekd masky vyzerajú ako masky, tak poetickosť Lovescraftovskej atmosféry potiahne celý film. Napriek istej jednoduchosti efektov (adekvátna dobe) niektoré pasáže zhadzuje, aj tak film dokaázal trochu podesiť a to som teda vôbec nečakal. Hudobná stránka je krásna, a veľmi ma potešilo (sidzej správne) že Danile Licht mal motív , ktorý tak famozme orzpracoval v dexterovi vymyslený už v 1993.(26.2.2014)

• zaluky

Právě jsem prodělal výplach mozku. Nechápu tak vysoké hodnocení, to už člověk ani tomu hodnocení nemůže věřit. Ztráta hodiny a půl..(26.7.2015)

1 2 3 4 následující >>