Návrat živé smrti 3

• USA Return of the Living Dead III (více)

Plukovník US Army John Reynolds (Kent McCord) se svým vědeckým týmem hledá způsob, jak cíleně zastavit aktivitu u živých mrtvol. Shodou okolností sledují jeden z pokusů s oživováním i jeho syn Curt (J. Trevor Edmond) s přítelkyní Julií (Melinda Clarke). Protože se experiment nepovedl, je plukovník odvelen k plnění jiných úkolů a samozřejmě chce odvézt svého syna pryč. Ten ale po ostré výměně názorů ujede na motorce z domova a Julii bere s sebou. Jenže do cesty se jim postaví náhoda, osud a sloup elektrického vedení a Julie zemře. A Curt, zoufalý ztrátou své lásky, se rozhodne ji oživit pomocí plynu, který viděl v otcově laboratoři... (monolog)

tron

Meno Brian Yuzna mi nič nehovorí. Teda, poznám jeho tvorbu, ale pri väčšine titulov si hovorím „ale nemusel som“. Možno ešte RE-ANIMÁTOR sa mi celkom páčil, aj keď určite nezdieľam nejaké enormné slintanie nad touto údajne kultovou žánrovou postavičkou. NÁVRAT ŽIVEJ SMRTI 3 je brakový hororček, ktorý rozhodne nepatrí medzi najslabšie zombícke masakry, aké sa kedy vyškriabali z plytkých hrobov. Ale ani medzi najlepšie. Ž zdôvodnenie, ako dôjde k „rozšíreniu infekcie“ je úplne debilné (tak teda ste špičkový vojak v špičkovej podzemnej základni, máte k dispozícii špičkových vedcov aj zbrane a napriek tomu TAKÝTO AMATERIZMUS???). K tomu úplne nezaujímavé postavy, celkom slušné masky, mnou skoro odjakživa nenávidený nezmyselný mix tvrdého hororu s čiernou komédiou... zaujal ma jediný nápad a to prísť s myšlienkou o na zombíčku sa meniacou dievčinou, ktorú jej frajer napriek tomu miluje. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/151067/Navrat-zivej-smrti-3-40.html ()

MM_Ramone

Prvý diel filmovej horrorovej série "Návrat živej smrti" sa stal kultvou záležitosťou. Vynikajúci, päť hviezdičkový zombie horror. Druhá časť je len akousi jeho bláznivou, ale pomerne zábavnou, paródiou. No a čo tretie pokračovanie? Nič moc. V réžii Briana Buznu (ó pardon, Yuznu) sme sa dočkali nie moc zaujímavej teenagerskej záhrobnej love story. Premena pubertálnej kurvičky na krvylačnú oživlú mŕtvolu ma moc nenadchla. Ak však máte radi horrorovú tvorbu, tak to aspoň za jedno zhliadnutie stojí. Zaľúbená zombie. Nevšedné, ale i hodne nedomyslené. *** ()

Bloody13

Totální odklon od všeho, co série doposud nabízela. Tahle změna je však naštěstí svěží vítr do jejích plachet. Žádný trioxin, ani z hrobů lezoucí mrtvoly. Tentokrát je tu nešťastný kluk a jeho zrzavá zombie-přítelkyně, která si svůj hlad po lidském masu kompenzuje bohatou fakírskou manikúrou. A jak se na Yuznu sluší a patří, nechybí u toho spousta gore a trocha černého humoru. Toho je už však v množství mizivém. Poslední dobrý díl původní série. Následující dva totiž považuju za soběstačné filmy, co s těmi předešlými moc "neladí". ()

monolog

Opravdu hrozná slátanina a to i když odhlídnu, že film s tématem oživlých mrtvol je slátanina už jaksi od naturelu. Yuzna se vyžívá v krvavých efektech, to je známá věc. A na první pohled měl víc peněz, než jeho předchůdci a bohužel jich využil do mrtě. Přesto má tahle romantická selanka něco do sebe a od předchozích trapností se liší hlavně vážnějším tónem, který mi k živým mrtvolám přeci jen sedí jaksi mnohem víc. Navíc sympatická hlavní hrdinka se svou snahou nesežrat svýho milýho (ze kterýho se mimochodem stane během filmu nekrofil ;) Tenhle díl má k Romerovým počinům mnohem blíž, než předchozí. Ale i tak zůstává jen další bezsmyslnou mlátičkou, vyvražďovačkou bez ladu a skladu čistě pro efekt. Ale aspoň už tu nejsou tak hrozní herci, to je pravda. Těmhle hlavním hrdinům se dá skutečně fandit >> Hodně štěstí, ať vám to vyjde! ()

Flipnic

Třetí díl mi vyloženě nesedl. Slibný začátek připomínající romerovky je vystřídán stupidní "love story" o živém týpkovi a mrtvé dívce, která se svým "hladovým tendencím" brání jak může. Prostředek filmu je naprosto o ničem, pobíhání a ježdění autem po prázdném městě, dialogy o ničem a hlavně strašná nuda! Masochistické scény mohou samozřejmě někoho zaujmout i rajcovat, ale mě to nic neříkalo. Ani odvážné předvádění koziček Melindy Clarke mi dojem z filmu nijak nezlepšilo (spíš zhoršilo svojí trapností). Trocha té krve, kterou Yuzna sice ve své době nešetřil, ale dnes se jedná jen o lehké "kašírování". Velkolepé finále s hromadou skvěle namaskovaných zombáků už mi dojem a náladu z filmu nezlepšilo (kde proboha byli celý film??!!). Byl jsem rád, že už je konec. Podle mne na filmu zahlodal vyloženě zub času (jako na většině Yuznových filmů) a dnes, po 15ti letech, se již jedná o nudnou volovinu pro teenagery (i když tou byl film možná již ve své době ...). ()

• Představitel zombie v úvodní scéně z laboratoře se jmenuje Clarence Epperson a režisér Brian Yuzna ho našel na letišti v Los Angeles, kde žil jako bezdomovec. (infected)
  • V predprodukčnej fáze boli vo filme ponúknuté úlohy hercom James Karen a Don Calfa, ktorí sa objavili aj v prvej časti, obaja však odmietli. (beso74)