Návrat živé smrti 3

Návrat živej smrti 3

Horor / Sci-Fi

USA, 1993, 97 min

• tron

Meno Brian Yuzna mi nič nehovorí. Teda, poznám jeho tvorbu, ale pri väčšine titulov si hovorím „ale nemusel som“. Možno ešte RE-ANIMÁTOR sa mi celkom páčil, aj keď určite nezdieľam nejaké enormné slintanie nad touto údajne kultovou žánrovou postavičkou. NÁVRAT ŽIVEJ SMRTI 3 je brakový hororček, ktorý rozhodne nepatrí medzi najslabšie zombícke masakry, aké sa kedy vyškriabali z plytkých hrobov. Ale ani medzi najlepšie. Ž zdôvodnenie, ako dôjde k „rozšíreniu infekcie“ je úplne debilné (tak teda ste špičkový vojak v špičkovej podzemnej základni, máte k dispozícii špičkových vedcov aj zbrane a napriek tomu TAKÝTO AMATERIZMUS???). K tomu úplne nezaujímavé postavy, celkom slušné masky, mnou skoro odjakživa nenávidený nezmyselný mix tvrdého hororu s čiernou komédiou... zaujal ma jediný nápad a to prísť s myšlienkou o na zombíčku sa meniacou dievčinou, ktorú jej frajer napriek tomu miluje. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/151067/Navrat-zivej-smrti-3-40.html(9.12.2006)

Je to slabší než jednička i dvojka. Ale je to film dělaný úplně jiným stylem než jeho bratříčkové. vůbec neznám nesourodější gore- hororovou serii než je Return. Každý z pěti dosud vzniklých dílů je uplně jiný. Plusem trojky jsou výborné kostýmy a hlavně celkový vzhled zombíků. Vůbec gore ofekty jsou na vysoké úrovni. Je tu hodně znát Yuznův Re-Animátorský rukopis. Takže krve i nahoty si užijeme dositosti. Celkém souhlasím s hodnocením že to je spíše slušný hardcore SM film než horor nebo hororvá parodie.(29.5.2006)

• monolog

Opravdu hrozná slátanina a to i když odhlídnu, že film s tématem oživlých mrtvol je slátanina už jaksi od naturelu. Yuzna se vyžívá v krvavých efektech, to je známá věc. A na první pohled měl víc peněz, než jeho předchůdci a bohužel jich využil do mrtě. Přesto má tahle romantická selanka něco do sebe a od předchozích trapností se liší hlavně vážnějším tónem, který mi k živým mrtvolám přeci jen sedí jaksi mnohem víc. Navíc sympatická hlavní hrdinka se svou snahou nesežrat svýho milýho (ze kterýho se mimochodem stane během filmu nekrofil ;) Tenhle díl má k Romerovým počinům mnohem blíž, než předchozí. Ale i tak zůstává jen další bezsmyslnou mlátičkou, vyvražďovačkou bez ladu a skladu čistě pro efekt. Ale aspoň už tu nejsou tak hrozní herci, to je pravda. Těmhle hlavním hrdinům se dá skutečně fandit >> Hodně štěstí, ať vám to vyjde!(28.10.2007)

• playboxguest

Brian Yuzna, jo? Člověk, jehož Dentisté mě nudí, stejně tak člověk, jehož Nevěstu Re-animátora považuju za takový malý kult. A od nynějška i člověk, který zprznil tak dobře se rozvíjející sérii. Nebo, že by za to mohl scénárista? První půlhodinka vypadala moc slibně, skoro jsem si říkala, že by to mohlo dopadnout i na čtyři hvězdy, pak se ale ukázalo, že třetí díl zábavné série o zombie apokalypse bude z nějakého většího množství zombíků zredukován pouze na jednu polo zombici, která spolu se svým milým po zbytek filmu tuhle prekérní situaci řeší. A já si říkám, nebyl by to špatný nápad, kdyby těch zombíků bylo hergot víc, a kdyby se celá druhá půlka filmu už jen dokola neopakovala. Druhý díl téhle série se v mém žebříčku řadí do první desítky zombiáren, na které nedám dopustit. Třetí díl tohoto postu ale nedostál.(10.6.2012)

(UNCUT) uz jen fakt, ze na takto precizne technicky zmaknutou nechutnost se zmohlo jen par reziseru tehdejsi doby, hodnoceni musi byt v mezich zanru maximalni.. chvilemi mi lecktere originalni stvarneni masek pripomnely masky v remeslne dokonalych talianskych gore-horrorech let 70 80.. prijemny odpocinek od more dnesnich exploitationu. yuzna nezklame...(22.4.2008)

• - V predprodukčnej fáze boli vo filme ponúknuté úlohy hercom James Karen a Don Calfa, ktorí sa objavili aj v prvej časti, obaja však odmietli. (beso74)

• - Počet mrtvol: 17 (HellFire)

• - Štúdio Lionsgate uvoľnilo film po prvýkrát na Blu-ray 22.11.2016. Nakoľko existujú dve verzie (s ratingom "R" a necenzurovaná) bolo jedinou otázkou, aká bude uvoľnená. Nakoniec sa rozhodli pre necenzurovanú vo formáte s vysokým rozlíšením a širokouhlým obrazom. (Paldiny)