poster

Návrat živé smrti 3

 • USA

  Return of the Living Dead III

 • Slovensko

  Návrat živej smrti 3

Horor / Sci-Fi

USA, 1993, 97 min

 • tron
  **

  Meno Brian Yuzna mi nič nehovorí. Teda, poznám jeho tvorbu, ale pri väčšine titulov si hovorím „ale nemusel som“. Možno ešte RE-ANIMÁTOR sa mi celkom páčil, aj keď určite nezdieľam nejaké enormné slintanie nad touto údajne kultovou žánrovou postavičkou. NÁVRAT ŽIVEJ SMRTI 3 je brakový hororček, ktorý rozhodne nepatrí medzi najslabšie zombícke masakry, aké sa kedy vyškriabali z plytkých hrobov. Ale ani medzi najlepšie. Ž zdôvodnenie, ako dôjde k „rozšíreniu infekcie“ je úplne debilné (tak teda ste špičkový vojak v špičkovej podzemnej základni, máte k dispozícii špičkových vedcov aj zbrane a napriek tomu TAKÝTO AMATERIZMUS???). K tomu úplne nezaujímavé postavy, celkom slušné masky, mnou skoro odjakživa nenávidený nezmyselný mix tvrdého hororu s čiernou komédiou... zaujal ma jediný nápad a to prísť s myšlienkou o na zombíčku sa meniacou dievčinou, ktorú jej frajer napriek tomu miluje. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/151067/Navrat-zivej-smrti-3-40.html(9.12.2006)

 • Ruut
  ***

  Je to slabší než jednička i dvojka. Ale je to film dělaný úplně jiným stylem než jeho bratříčkové. vůbec neznám nesourodější gore- hororovou serii než je Return. Každý z pěti dosud vzniklých dílů je uplně jiný. Plusem trojky jsou výborné kostýmy a hlavně celkový vzhled zombíků. Vůbec gore ofekty jsou na vysoké úrovni. Je tu hodně znát Yuznův Re-Animátorský rukopis. Takže krve i nahoty si užijeme dositosti. Celkém souhlasím s hodnocením že to je spíše slušný hardcore SM film než horor nebo hororvá parodie.(29.5.2006)

 • monolog
  **

  Opravdu hrozná slátanina a to i když odhlídnu, že film s tématem oživlých mrtvol je slátanina už jaksi od naturelu. Yuzna se vyžívá v krvavých efektech, to je známá věc. A na první pohled měl víc peněz, než jeho předchůdci a bohužel jich využil do mrtě. Přesto má tahle romantická selanka něco do sebe a od předchozích trapností se liší hlavně vážnějším tónem, který mi k živým mrtvolám přeci jen sedí jaksi mnohem víc. Navíc sympatická hlavní hrdinka se svou snahou nesežrat svýho milýho (ze kterýho se mimochodem stane během filmu nekrofil ;) Tenhle díl má k Romerovým počinům mnohem blíž, než předchozí. Ale i tak zůstává jen další bezsmyslnou mlátičkou, vyvražďovačkou bez ladu a skladu čistě pro efekt. Ale aspoň už tu nejsou tak hrozní herci, to je pravda. Těmhle hlavním hrdinům se dá skutečně fandit >> Hodně štěstí, ať vám to vyjde!(28.10.2007)

 • playboxguest
  **

  Brian Yuzna, jo? Člověk, jehož Dentisté mě nudí, stejně tak člověk, jehož Nevěstu Re-animátora považuju za takový malý kult. A od nynějška i člověk, který zprznil tak dobře se rozvíjející sérii. Nebo, že by za to mohl scénárista? První půlhodinka vypadala moc slibně, skoro jsem si říkala, že by to mohlo dopadnout i na čtyři hvězdy, pak se ale ukázalo, že třetí díl zábavné série o zombie apokalypse bude z nějakého většího množství zombíků zredukován pouze na jednu polo zombici, která spolu se svým milým po zbytek filmu tuhle prekérní situaci řeší. A já si říkám, nebyl by to špatný nápad, kdyby těch zombíků bylo hergot víc, a kdyby se celá druhá půlka filmu už jen dokola neopakovala. Druhý díl téhle série se v mém žebříčku řadí do první desítky zombiáren, na které nedám dopustit. Třetí díl tohoto postu ale nedostál.(10.6.2012)

 • iolaos
  *****

  (UNCUT) uz jen fakt, ze na takto precizne technicky zmaknutou nechutnost se zmohlo jen par reziseru tehdejsi doby, hodnoceni musi byt v mezich zanru maximalni.. chvilemi mi lecktere originalni stvarneni masek pripomnely masky v remeslne dokonalych talianskych gore-horrorech let 70 80.. prijemny odpocinek od more dnesnich exploitationu. yuzna nezklame...(22.4.2008)

 • - V predprodukčnej fáze boli vo filme ponúknuté úlohy hercom James Karen a Don Calfa, ktorí sa objavili aj v prvej časti, obaja však odmietli. (beso74)

 • - Počet mrtvol: 17 (HellFire)

 • - Štúdio Lionsgate uvoľnilo film po prvýkrát na Blu-ray 22.11.2016. Nakoľko existujú dve verzie (s ratingom "R" a necenzurovaná) bolo jedinou otázkou, aká bude uvoľnená. Nakoniec sa rozhodli pre necenzurovanú vo formáte s vysokým rozlíšením a širokouhlým obrazom. (Paldiny)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace