Kaiser & Vokatá v undergroundu

(koncert)
Ukázka z filmu

Zdánlivě nesourodá dvojice Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá se na tuzemské hudební scéně pohybuje už nějaký ten rok. Poprvé se potkali na albu Dva divoký koně (2014), jež bylo de facto sólovým počinem Dáši Vokaté. Už tam se však objevil jejich pozdější velký hit Můj milý, s nímž vyhráli hitparádu Českého rozhlasu. Za léta vedle Vokaté se populární herec vypracoval ve zdatného muzikanta a veřejnost ho mohla poznat nejen s houslemi v ruce, jak ho např. vídala v souboru Ypsilonky, ale i s kytarou, kontrabasem, klávesovými nástroji. Vskutku prvním společným počinem pod hlavičkou Kaiser & Vokatá se stala až živá nahrávka z festivalu Magorovo Vydří 2019 s názvem Perly sviním (2020). Koncert byl zaznamenán i obrazově. Zazní v něm nejen výše jmenovaný hit, ale i Hlavsovy a Bondyho Muchomůrky bílé. Především však písně, jejich autorkou je ikona undergroundového hnutí Dáša Vokatá, namátkou Člověk se narodil svoboden, Žáby, Afrika, Čuňas 66 či Až se rozejdem. Ve sboru dvojice na festivalu naposledy veřejně vystoupil v roce 2020 zesnulý evangelický kněz Svatopluk Karásek. (ČSFD.cz)

Marze

Milý undergroundový koncertík na originálním místě. Záběry na účastníky slavného festivalu Magorovo Vydří  na začátku a na konci dokumentu mě trochu šokovaly jak po 20 letech publikum zestárlo, aniž by si vychovali další generaci. https://www.ceskatelevize.cz/porady/13806040958-kaiser-vokata-v-undergroundu/ ()