Dobrodružství Ewoků (TV film)

The Ewok Adventure

Scénografie:

Joe Johnston

Kostýmy:

Michael Becker

Tak kvůli tomuhle filmu jsem v dětství považoval jednu VHSku za posvátnou, protože byl na ní nahraný právě tento film. Byla na něm čestná fotka Ewoka Wicketa a bylo mi úplně šumafuk, že tomu prd rozumím, protože to bylo v němčině nahráno ze satelitu. Prostě to byl můj kultovní film a ti chlupatí Ewoci a celý měsíc Endor byli fascinující. Sice ten kluk byl napřesdržku, ale zachraňoval to naprosto boží Wicket a hudba Petera Bernsteina. WICKET NA HRAD!(26.4.2010)

Ewokovia sú inteligentná rasa žijúca na lesnatom mesiaci Endor. Sú malí, bacuľatí, chlpatí. Sú to priateľské stvorenia, ktoré žijú v súlade s prírodou. Živia sa ako lovci a zberači. Sú súčasťou sci-fi sveta "Hviezdných vojen", ktorý stvoril režisér a scénarista George Lucas. Ewokovia sa prvý krát objavili v roku 1983 v epizóde "Star Wars VI. - Návrat Jediho". Dočkali sa aj dvoch vlastných spin-off filmových príbehov. V roku 1984 bol natočený titul "Dobrodružstvo Ewokov" a o rok neskôr "Bitva o planétu Endor". ***(13.8.2016)

Film je zábavný, děj člověk sice chvílemi moc nechápe (někdy je zapotřebí vysvětlení vypravěče), ale ubíhá v celkem rychlém pohádkovém rytmu, Ewoci jsou celkem roztomilí. Pokud SW moc nemusíte, nebo neznáte není to nic světového, pro fanouška celkem "ulítlá", absurdní, pohádková podívaná. P.S. Pozor na monodabing! :-)(25.10.2015)

• drankeryth

Dvaja mali smradi a tlupa roztomilych medvedikov vo mne zanechali velku alergiu voci nim. Nudny film nicim nezaujimavy, ale v jednej chvili ma to ako tak prekvapilo pri ich putovani za oslobodenim rodicov tych dvoch smradochov:) Ta obrovska krysa, ktora dostala na nich chut vyzerala odpudivo a aj troska hororovo:) Bolo vidiet, ze je to stary film a prevedenie toho tvoru na strieborne platno kin teraz vyzera smiesne:) Horsie na tom bol ten obrovsky krizenec medzi vlkodlakom a trollom, ktory vaznil ich rodicov v jeho jaskyni. Bol totalne ubohy, hlupy a nemotorny. Co mi najviac liezlo na nervy tak to boli ti spomenuty vesmirny medvedikovia a ti drobni svetielkujuci elfovia si len zasluzili zabit nejakou mucholapkou, pretoze boli neznesitelne dotieravi voci tej karavane zatratencov:) A co je horsie videl som to v kultovom dabingu, aky kedysi robili v davnych dobach, ked este nebol taky aky je dnes. Jeden clovek hovoril vsetkych:) Film vobec neni urceny pre mna, ale skor mladsiemu publiku, ktory maju radi taketo sladke filmecky plne uchylnych, chlpatych medvedikov, ktore som mal chut nakopat do riti. Takze chodte do toho a pustite si tento filmovy klenot plny putavych dobrodruzstiev:)(14.3.2012)

Film nese podtitul Karavana statečných a patří pod roušku Hvězdných válek ( Star Wars ). George Lucas si tu prostě odskočil na měsíc planety Endor. Člověk se musí obrnit proti pradávným trikovým efektům, ale vše tak nějak do celé série zapadá. Obrnil jsem se hodně, ale Ewokové jsou prostě k smíchu. Vyceněné zuby, rty, které se při mluvení nepohybují nebo ta jejich široká chůze, protože jim prostě kostým nedovoluje větší pohyb - to vás snadno rozesměje. Vypravěč, který mluví na pozadí, se taky někdy chová směšně. CITÁT - Asi spadl z nebe........ Jednoduchý děj, minimální slovní zásoba a dialog směřuje spíš k té menší a mladší generaci. Já osobně jsem se u filmu nudil. Příběh připomíná Jeníčka ( Mac ) a Mařenku ( Cindel ), kteří hledají tátu a mámu a při této cestě utíkají před vlkem ( Gorax ) a chrání malá prasátka ( Ewoci ). CITÁT - My.....pomůžeme.....vám......... A tak Karavana statečných dostává svá barevná pírka a za podpory šamana Legraje, který chvilkama připomíná Proužka z filmu Gremlins a chvilkama taťku Šmoulu, se vydává zachránit oba rodiče. Cestou ještě naberou Robina Hooda, teda pardon Chukha - Troka, který se proslavuje hodem sekyrou ( Robin měl své šípy ) a kněžnu Karnk, která zastupuje ježibabu, pardon čarodějnici. CITÁT - A karavana je teď zcela plná - povídá vypravěč............. Přiletí i Zvonilky, ale v tomto příběhu to jsou Hvízdalky. Jo a když přijdou k jeskyni tak nepoužijí standardní heslo "Sezame otevři se !", ale laserové samopaly. V jeskyni už to byl docela zmatek. Mac a Wicket lezou nejdřív nahoru do klece a pak zase všichni slézají ( ? ). Následné dramatické události okolo obra Goraxe nenechají jedno oko suché. CITÁT - Havaroval.......... Při sledování tohoto růžovoučkého dobrodružství jsem začal šišlat. Je to prostě pohádka....kdysi dávno v daleké, předaleké Galaxii....... Odvaha, věrnost a láska jsou ty nejsilnější síly Vesmíru. Hudba - Peter Bernstein. A hurá na druhý díl.(27.1.2012)

• - Bylo naplánováno i další pokračování z pracovním názvem Ewok III. Ale od projektu se nakonec odstoupilo. (Terva)

• - Film se převážně natáčel v Červeném lese (Redwood) v Kalifornii (USA). (Terva)

• - Warwick Davis coby Wicket 2krát roztrhl svůj Ewokský oblek o větev stromu. (Beckett51)