Dobrodružství Ewoků (TV film)

The Ewok Adventure

Scénografie:

Joe Johnston

Kostýmy:

Michael Becker

Hezká pohádka spíše pro ty menší těžící především z roztomilosti Ewoků, kteří nejsou o nic horší, než v Epizodě VI. Projekt je to ale citelně televizní a je to znát především na střihu a prapodivných hereckých výkonech ústřední dvojky, která je všechno, jen ne sympatická. Zato celková výprava a efekty vůbec zlé nejsou. Dokážu však pochopit, že to pro mnohé diváky musí být slušné filmové peklo, ale osobně nemůžu říct, že by mě to uráželo. Se Star Wars to samozřejmě už nic moc společného nemá, ale jako fantasy pro děcka... proč ne. Já navíc patřím mezi tu skupinu fandů, co by si nedokázali svět Star Wars bez Ewoků představit.(27.4.2016)

• nash.

Ono nestačilo, že mončičáci zamořili a těžce poškodili třetí (tedy vlastně šesté) Star Wars, oni si dokonce vydupali vlastní film. Naštěstí pochopili, že v temném vesmíru nemají co dělat a zaplavili svým huňatým žvatláním nenáročnou rodinnou zábavu, která je nenápadnou variací klasického pohádkového motivu ztracených dětí, je příjemně dětinská, kýčovitě roztomiloučká a mám pocit, že vznikla především proto, aby infikovala předskoláky virem Star Wars a přivedla Lucasovi novou generaci fandů jeho životní ságy. Nezatížen ani nostalgií, ani virem Star Wars, nedokázal jsem se pro Ewoky nadchnout. Ani tenkrát, ani dnes.(20.3.2012)

Ewokovia sú inteligentná rasa žijúca na lesnatom mesiaci Endor. Sú malí, bacuľatí, chlpatí. Sú to priateľské stvorenia, ktoré žijú v súlade s prírodou. Živia sa ako lovci a zberači. Sú súčasťou sci-fi sveta "Hviezdných vojen", ktorý stvoril režisér a scénarista George Lucas. Ewokovia sa prvý krát objavili v roku 1983 v epizóde "Star Wars VI. - Návrat Jediho". Dočkali sa aj dvoch vlastných spin-off filmových príbehov. V roku 1984 bol natočený titul "Dobrodružstvo Ewokov" a o rok neskôr "Bitva o planétu Endor". ***(13.8.2016)

Tak to jsem opravdu nečekala, že zde najdu, něco jako je tento filmek. Viděla jsem ho jako malá holka ještě s jednohlasím dabingem a přesto jsem byla nadšená. Přátelství malé holky, která ztratí rodiče a spřátelí se s kamarády v podobě malých medvídků, kteří nosí bojovou výzbroj. Tento příběh vás vtáhne do děje ani nevíte jak. Je rozdíl se na něco takového dívat v dnešní době a v době dávno za námi. V dřívější době ještě dětská fantazie neznala mezí. Nádherná představivost tohoto režiséra J. Kortyho, která vás unese tam, kam si jen přejete.(7.2.2010)

• drankeryth

Dvaja mali smradi a tlupa roztomilych medvedikov vo mne zanechali velku alergiu voci nim. Nudny film nicim nezaujimavy, ale v jednej chvili ma to ako tak prekvapilo pri ich putovani za oslobodenim rodicov tych dvoch smradochov:) Ta obrovska krysa, ktora dostala na nich chut vyzerala odpudivo a aj troska hororovo:) Bolo vidiet, ze je to stary film a prevedenie toho tvoru na strieborne platno kin teraz vyzera smiesne:) Horsie na tom bol ten obrovsky krizenec medzi vlkodlakom a trollom, ktory vaznil ich rodicov v jeho jaskyni. Bol totalne ubohy, hlupy a nemotorny. Co mi najviac liezlo na nervy tak to boli ti spomenuty vesmirny medvedikovia a ti drobni svetielkujuci elfovia si len zasluzili zabit nejakou mucholapkou, pretoze boli neznesitelne dotieravi voci tej karavane zatratencov:) A co je horsie videl som to v kultovom dabingu, aky kedysi robili v davnych dobach, ked este nebol taky aky je dnes. Jeden clovek hovoril vsetkych:) Film vobec neni urceny pre mna, ale skor mladsiemu publiku, ktory maju radi taketo sladke filmecky plne uchylnych, chlpatych medvedikov, ktore som mal chut nakopat do riti. Takze chodte do toho a pustite si tento filmovy klenot plny putavych dobrodruzstiev:)(14.3.2012)

• - Bylo naplánováno i další pokračování z pracovním názvem Ewok III. Ale od projektu se nakonec odstoupilo. (Terva)

• - Film se převážně natáčel v Červeném lese (Redwood) v Kalifornii (USA). (Terva)

• - Warwick Davis coby Wicket 2krát roztrhl svůj Ewokský oblek o větev stromu. (Beckett51)