Šestnáctiletá Abby žije svůj poklidný, pro ni až nudný život teenegarky v malém pobřežním americkém městě. Jezdí na skateboardu, poflakuje se svými nejlepšími kamarádkami Laurou a Kat a užívá si svou lásku k muzice v obchodě s gramodeskami. Žije se svou matkou, která se dostává z rozchodu s Abbyiným otcem. Ten je opustil kvůli své těhotné přítelkyni. Relativní klid naruší příjezd punkové kapely, jejíž zpěvák Dave dívce hned učaruje. Náklonost je vzájemná, Abby prožívá svou velkou lásku. Dave navíc podporuje Abbyin sen stát se zpěvačkou a přesvědčuje ji o tom, aby s nimi odjela na turné. Na nic jiného Abby nečekala. Vždy chtěla opustit své město a poznat nová místa. Dokáže však odejít od své rodiny, do níž patří nejen její matka, ale i její kamarádky a celá komunita. Útěk domů je americký nezávislý film o domově, naší minulosti, rebelství, muzice, rodičovství, přátelství, sounáležitosti a o lásce k tomu, co máte v této chvíli, na tomto místě. (Zlín Film Festival)

silentname

Vo svete drám by som "Coast" zaradil do priemeru. Nič extra, nič veľmi zaujímavé, dokonca si myslím, že nejde ani o niečo veľmi originálne. Toto je klasický príbeh rebelujúcej tínedžerky z rozbitej rodiny, ktorá akýmsi spôsobom chce žiť život podľa seba, aby sa nestala vlastnou matkou, nenávidí všetko na svojom meste a postupne začne žiť zákazaný život, ktorý bude oveľa väčšou zábavou. Za cenu čohokoľvek. Problémom hlavným ale je, že v prípade Abby si za mnohé veci bude vlastne môcť sama, alebo jej povaha. Snaží sa problémy ignorovať, odsudzuje svojich priateľov za to, že občas by chceli urobiť niečo iné a ich problémy jej oproti jej vlastným prídu malicherné. A postupne rebeluje viac a viac a viac, až už sama ani nevie čo a ako. A do toho máme novú romantickú lásku s trošku zakázaného ovocia. Myslím si, že ako film to funguje fajn. Nie je tam nič, čo by mi nejako vysoko vadilo. Teda okrem toho, že je to vysoko predvídateľné a staré a neprináša to absolútne nič nové medzi tento typ filmov. A myslím tým, že vôbec nič to neprináša. Ale možno vám to sadne do nálady. Nevylučujem. Ak máte radi príbehy o problémových tínedžeroch a ich živote a rebelantstve, možno si v tom niečo nájdete. Mňa ale úprimne napríklad viac zasiahlo niečo ako "Madison Baker Was Here". Pretože spôsob akým tie dievčatá komunikovali a tým, že sa príbeh sústredil na ich priateľstvo a ich vlastné osobné problémy z toho pre mňa urobil niečo, čo mi dalo viac. Tento film ma ničím neobohatil. Ale na pohodové zabitie času, pokojne. Hodnotenie: C+ ()