Příběhy písní

(epizoda)
  • Velká Británie Rod Stewart
Velká Británie, 2020, 1 h

Shaun Keaveny (vypravěč), Rod Stewart (a.z.), Katie Puckrik, Carmine Appice

Pro mnohé fanoušky Rod Stewart bezezbytku naplňuje definici rockové hvězdy – má nezaměnitelný hlas, zpívá nezapomenutelné písně a je to bezkonkurenční showman. Dvě stě padesát milionů prodaných nosičů, čtyři první místa v americkém žebříčku, ale také rytířský titul uvedená fakta jen potvrzují. Během své dlouholeté kariéry nabídl fanouškům velkou řádku hitů. Tři z nich ale měly určující vliv na jeho úspěch. Rytmická píseň Sutherland Brothers s názvem "Sailing", ze které Stewart vytvořil pomalou baladu, vyzývavý taneční hit "Da ya Think I'm Sexy?" a synth-popová klasika "Young Turks", se kterou vstoupil do 80. let minulého století. Vzpomínky samotného interpreta a jeho spolupracovníků nabídnou zajímavý pohled na vznik těchto hitů. (Česká televize)

Marze

Když si vyjedete na internetu zpěvákovi koncerty nyní v listopadu, vyjede vám Glasgow, Manchester, Las Vegas a Londres. Mohl zpívat pořád to samé dokola a postupně upadat, ale neudělal to. Já na něm byl jednou v Praze. "Má nožičky jako hůlčičky a k tomu rypák" říká se v dokumentu, ale ženy na něj stály frontu. Stačily tři velké hity v počátku kariéry. ()

subic

Mluví o něm jako o rockerovi, ale je to takový popíkový rocker. Ale zase měl tu schopnost přijít vždy s něčím novým, s novým zvukem. A s tím jeho typickým hlasem si to vždycky sedlo. Já nebýt teda hard rocker, ale popíkář, tak ho snad žeru, ty jeho hitovky jsou vážně pořád dobrý. ()