Reklama

Reklama

Buddy (Jude Hill) je devítiletý kluk, který má pocit, že mu patří celý svět, který se aktuálně omezuje na ulice rodného Belfastu. Tady prožívá pravá klukovská dobrodružství a první lásku (respektive se o ni neohrabaně snaží). Když potřebuje poradit, může se obrátit na babičku s dědou (Judi Dench a Ciarán Hinds), když potřebuje ošetřit odřené koleno nebo obejmout, má na to milující maminku (Caitriona Balfe), a tatínek (Jamie Dornan) je tu především od toho to, aby měl Buddy ke komu vzhlížet. Přehledný, bezpečný a srozumitelný svět konce šedesátých let minulého století však začnou narušovat sociální a náboženské konflikty, které se valí celým Belfastem a nevyhnutelně zavítají i do jejich ulice. Hrdinové a zlosynové, na které si Buddy a jeho kamarádi do té doby jenom hráli, jsou najednou všude kolem. Kam v tomhle proměněném světě bude patřit Buddyho rodina? (CinemArt)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (111)

Fr 

všechny recenze uživatele

„PRO TY, KTERÝ ZŮSTALI, PRO TY, KTERÝ ODEŠLI A PRO VŠECHNY TY, JEŽ BYLI ZTRACENI…“   Vzpomínkovej film pro všechny Iry. Asi teda… ale určitě pro ty z Belfastu! Takový vyprávění – očima malýho kluka o roce 1969 a počátku toho neuvěřitelně dlouho trvajícího bordelu. K tomu hraje sentimentální soundtrack… a sleduju rodinu, která – asi jako mnoho dalších, stála před rozhodnutím. Je to taková pohodová nuda, kterou by mohlo rozčísnout jen něco kurevsky tragickýho (si říkám). No nic – takovej srozumitelnej „arťák“. Ovšem pro Iry.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy, který maj reálnej základ. 2.) Miluju hudbu Van Morrisona.  ///  Thx za titule „lacotaraba“.                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Skromný ale s láskou žitý život v bouřlivé době, rodinné hodnoty a nelehké rozhodování o velké změně. Feel good pohled ze starého Belfastu, od tří-generační rodinky, se které hereckými představiteli je radost pobýt, přestože jejich příběh je i očima malého chlapce jenom průměrně zajímavý. Žádné shakespearovské drama, jak byste od Kennetha Branagha čekali, pouze malá lidská autobiografická story z jeho dětství a vyznání lásky filmům, na kterých vyrůstal. Naprosto lahůdková černobílá kamera. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Zdravie je najlepšia vec, akú si môžeme priať pod stromček.“ Prirovnať BelfastPelíškom asi nie je správne, ale mne sa páči. A myslím, že napokon zas až tak ďaleko od pravdy nie som. Trocha mi chýbalo orámcovanie retro rozprávania príbehom zo súčasného Belfastu. Napr. so zostarnutým hrdinom, ktorý sa sem vracia. Viem, patetické. Ale mne by to nevadilo. Skôr naopak. A možno mi čiastočne chýbalo (okrem rozprávača mimo záber) i zúčtovanie so zlom, s ktorým sa rodina zrazila, hoci chápem, že to nie je jednoduché a svet nie je čierno-biely a „asi“ sa to nemohlo skončiť tak, že by Jamie Dornan vymlátil všetkých zmrdov a v Belfaste by nastal mier. Mimochodom, Caitriona Balfe a Dornan podávajú jedny z najkrajších výkonov, aké som za posledné roky videl v anglicky hovoriacom filme (aj keď je mi jasné, že za to môžu vďačiť perfektne napísaným rolám, aké dostali k dispozícii od Branagha ako režiséra, scenáristu a zároveň producenta). ()

novoten 

všechny recenze uživatele

V častém porovnání s Cuarónovou Romou Belfast opatrně vítězí, protože Branagh se nesnaží vlastní zážitky a náhled na svět cementovat jako pomník či věčnou pravdu. Stejně jako téměř každá podobná galerie vzpomínek ale dojíždí na emocionální dopad, který je spíš tušený a opatrný, než aby dokázal vzít za srdce. Každá školní hodina, rošťácká vylomenina nebo položený batoh jsou jen obrázky z dětství někoho jiného a působí bledě v porovnání s libovolnou dětskou výpravou nebo průšvihem, které si zažil divák sám. Nejlepší scénou samozřejmě zůstává častokrát zmiňovaná Everlasting Love. Kdyby byla scénou poslední, nechám se jejím nábojem spolknout úplně a v hodnocení zapomenu na všechno, co jsem doteď napsal. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že se poměrně často setkávám s tím, že když nějaký herec natočí nějaký autobiografický příběh podle jeho života, tak je to hlavně o tom, že nám to poví hlavně a pouze ze svého úhlu pohledu. A i když je tu úvod hodně solidní a kamera neméně skvělá, tak jsem se tu ve výsledku poměrně nudil. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Ve scéně, kdy Buddy (Jude Hill) sedí na chodníku, si čte komiks s názvem „Thor“. To je odkaz na film Thor (2011), který Kenneth Branagh režíroval. (Novko)
  • Ciarán Hinds (Pop) a Kenneth Branagh vyrůstali ve stejné části Belfastu a oba navštěvovali Královskou akademii dramatického umění (RADA), ale protože je od sebe dělí několik let, nikdy se nepotkali. (HellFire)

Související novinky

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (více)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (více)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Přestože bylo letos velkých filmů obecně méně, protože kina začali otvírat až na konci května a Tomu Cruisovi se ještě nechtělo riskovat s Mission: Impossible 7 a Top Gunem, dočkali jsme se několika… (více)

Reklama

Reklama