Mňága - Happy End

Mňága - Happy End

(festivalový název)

Hudební / Komedie

Česko, 1996, 62 min

Toto není mystifikace. Toto je prolínání reality do mokumentu a konstrukt zakořeněný v realitě. Mystifikace by neměla mít tak dokumentárně vypovídající hodnotu. Realita nelíbí, chtít veselý konstrukt.(2.12.2011)

Zábavný malý filmeček jemuž není nic svaté a dělá si ze všeho legraci. A hlavně blbne diváka, neznalého v hudební branži a vědícího prd o kapele Mňága-můj případ:-)(16.7.2009)

Nebýt programu Band Maker tak jsme ochuzení o jednu výbornou kapelu, to je tutovka. Fruit International si to ale u mě dost rozházeli a už si od nich nekoupím ani ananas. A nevíte kde se dá stáhnout celovečerák Slunce, seno a žďorp? Vašut tam hraje výborně!(28.8.2013)

Nad míru zábavný mystifikační dokument o jedné z mých nejoblíbenějších kapel. "Emancipace je sebevražedný pokus o znovuzavedení matriarchátu." :D(8.11.2010)

Rok jsem tento film sháněl, až jsem ho konečně sehnal. Mňága - Happy End je opravdu originální a unikátní příběh o uměle vytvořené hudební skupině Mňága a Žďorp. Songy Mňágy mám rád, takže jsem byl i s filmem spokojen(1.12.2009)

Ačkoliv svůj mystifikační talent dotáhl Zelenka k dokonalosti až "Rokem ďábla", i Mňága - Happy End dovede hezky zamotat hlavu. Příjemný hudební dokument, po jehož shlédnutí si rád znovu pustím písničky od Mňágy a Žďorp.(18.10.2011)

Nic v tomto filmu není pravda. Všechno se skutečně stalo. To vystihuje můj dojem z této krásné mystifikace. Musím říct, že jsem se opravdu bavil a film jen posílil moji oblibu kapely Mňága a Žďorp. Petr Zelenka už tehdy ukázal, že se od něho dočkáme zajímavých věcí...(17.1.2013)

Cože? To všechno nebyla pravda? A já jsem to zjistil až teď a tady? Stydím se... 58 %(16.3.2013)

Nic v tomto filmu není pravda. Všechno se skutečně stalo. ■ (E) Visací zámek 1982 - 2007 (1993) ● Česká soda (1993) ● Samotáři (2000) ■ (CSFD) MorienroorybackyWheelcrusherJPMTDauphin23BažiMostecanSwallowdaleKnotovka ■ (C) [95/100](15.6.2017)

Predpokladam, ze tenkrat to bylo invencni a svezi, ale takhle po letech uz to moc nefunguje. Ale Mnaga je opravdu dobra.(23.4.2013)

Tak som si zistil, čo znamená názov kapely. A je to zaujímavé, ale u nás doma sa nepotrebným veciam odnepamäti hovorí "ždžorby" alebo "žďorby". Asi preto, že dedko celý život pracoval v Ostrave :)(19.12.2015)

Svět je, svět je jenom pilinový kotel.... :-D senzační snímek Petra Zelenky. Pokud se vám líbil známější rok ďábla, sežeňte si tohle, opravdu to stojí za to(3.7.2008)

Komorní film s úžasnou harmonickou atmosférou, kterému však dle mého chybí duchaplný konec, ale možná mám ten pocit jenom proto, že ta úžasná atmosféra byla najednou pryč a já ji chtěl sledovat ještě několik hodin. Petr Fiala by si za svou roli zasloužil Oscara! *** Ve zkratce: Já prostě nechtěl bejt ananas.(16.7.2009)

"Svět je, svět je jenom pilinový kotel..."(31.3.2012)

Alternativní ananas mockumentary made in Valmez and Petr Zelenka, který dokázal svého času některé neznalé dokonale zmást a ty jenž nezavedl do temného lesa příjemně pábitelsky pohladit. Petr Zelenka je mág (tedy alespoň co se týče jeho mystifikační trilogie). Mág, který má nápad jak udělat z ničeho valoun zlata.....mág, který tento nápad dokáže realizovat aniž by se za svou realizaci musel stydět. Tenhle pokoj rozhodně nebyl studený a prázdný :D(11.7.2014)

Happy End je rozhodně můj neojoblíbenější hudební dokument, viděl jej už nespočítaněkrát. Díky lásce k Mńáze možná přehlížím chyby:). Příběh kapely je skvěle podaný, správně absurdní, a je vidět, že Mňága si vše řádně užila. Další povinností správného mňágisty je ještě další snímek, který se zove Made In Valmez, ale zde na ČSFD jsem jej nikde nenašel. Naštěstí si ho suším na VHS:)(4.7.2007)

Dle mého názoru slabší než rok ďábla, ale asi sem ovlivněn tím, že mě mňága moc nebere...zajímalo by mě, zda aspoň o s teniskou je pravda, muj kámoš to na základě tohohle filmu zkusil...no a s pivem to fakt neni problém 8)(2.2.2008)

Nevině vtipná hovadinka s příjemnou muzikou MŇORPÚ která se mi kupodivu líbila stokrát víc než jinej Zelenkův výplod Rok Ďábla, který má prakticky totožný námět...(18.11.2008)

„Nic v tomto filmu není pravda. Všechno se skutečně stalo.“ Perfektní, velmi vtipné, osobité, prostě mňágovské. Jako zarytý fanda Mňágy a Valašskomeziříčský patriot nemohu nedat plný počet hvězdiček.(16.2.2011)

Předchůdce Roku ďábla o dalších lidech, které poslouchám už spoustu let, o uměle vzniklé skupině Mňága a ždorp. Film je ještě hodně syrový, trochu nedotažený, ale má skvělou atmosféru, kouzlo a nápady. A nezapomeňte, svět je jenom pilinový kotel!(16.5.2011)

Mňága a Žďorp je jedna z mých nejoblíbenějších kapel a Petr Zelenka jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Co můáže vzniknout, natočí-li tento režisér mystifikační dokument o této kapele? Ano, správně, jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film Mňága - Happy end popisuje vymyšlenou historii této kapely na tolik působivě, že si říkáte zda se vskutku jedná o mystifikaci. Vyskytuje se tu tolik absurdních scén, ze kterých přímo srší to jak si z diváků Petr Zelenka utahuje, ale i přesto někteří uvěřili. A právě zrovna scénu s konkurzem, s koncertem za zdravou výživu a Slunce, seno, Mňágu si budu dlouho pamatovat. Pokud tomu připočteme i super písničky, pět hvězdiček je jasných. 100%>(17.11.2008)