poster

Mňága - Happy End

 • Slovensko

  Mňága - Happy End

  (festivalový název)

Hudební / Komedie

Česko, 1996, 62 min

Komentáře uživatelů k filmu (135)

 • mr.kliky
  ****

  skvělý fiktivní dokument o nejlepší kapele, která tu kdy vznikla(10.6.2014)

 • AdamFogl
  *****

  Mňága a Žďorp je jedna z mých nejoblíbenějších kapel a Petr Zelenka jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Co můáže vzniknout, natočí-li tento režisér mystifikační dokument o této kapele? Ano, správně, jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film Mňága - Happy end popisuje vymyšlenou historii této kapely na tolik působivě, že si říkáte zda se vskutku jedná o mystifikaci. Vyskytuje se tu tolik absurdních scén, ze kterých přímo srší to jak si z diváků Petr Zelenka utahuje, ale i přesto někteří uvěřili. A právě zrovna scénu s konkurzem, s koncertem za zdravou výživu a Slunce, seno, Mňágu si budu dlouho pamatovat. Pokud tomu připočteme i super písničky, pět hvězdiček je jasných. 100%>(17.11.2008)

 • alanP
  **

  Opakovaný vtip není vtipem(17.11.2008)

 • Sandler
  *****

  Poprosil bych o vygenerování další podobné kapely!:D Dokonce i velký pan Troška se nechal inspirovat a to už je co říct!:) Od prvního slova v rozhovorech jsem se neubránil úsměvu, u castingu smíchu a u záznamu z prvního koncertu dokonce slzám!!!:D(23.1.2011)

 • EllienPM
  *****

  Geniální. Kde vlastně končí či začíná pravda? :)(9.10.2015)

 • kraval
  *****

  Mňága - Happy End navazuje formou a vtipem na mokumentární Visací zámek. A ačkoli nepatřím k fanouškům této kapely, stejně jako u prvního filmu je to pro filmový zážitek skutečnost zcela nepodstatná. “Nutili nás jíst jenom jabka a měli sme štěnice v kytarách.”(10.2.2016)

 • frantababaf
  *****

  Zelenka je kreativní génius. Do hodiny vměstnal spoustu výborných drobných nápadů a zároveň udržel (i díky hudbě Mňágy) melancholickou atmosféru. Vtipnosti přispívají také roztomile přirozené výkony členů Mňágy a výstupy celebrit (Troška, Vašut), které si ze sebe umí udělat srandu. Tento koncept dotáhl Zelenka téměř k dokonalosti v Roku Ďábla, ale ani tento debut nezůstává pozadu a i dnes baví. 90% (LFŠ 2019)(28.7.2019)

 • prasklinka
  **

  Mňágu mám moc ráda, ale mystifikační dokument je prostě hloupost a myslím, že je to to nejhorší od mňágy..... zkusím si pustit nějaký jejich cdčka a na tuhle hrůzu zapomenout.(3.10.2010)

 • freyinec
  ****

  "No víte, vona se ta písnička původně jmenovala Pilinový Kotel" :D:D Opravdu zábavná mystifikace o těhlech pohodářích z VALašského MEZiříči, kteří mě svojí hudební tvorbou baví už několik let. Lepší a možná i kvůli správně trefené délce stopáže ucelenější než Rok Ďábla.(18.3.2011)

 • Tamdydam
  **

  Mńágu mám rád. Ale tenhle film... Tu a tam jsem se i zasmál. Ale přesto mi smysl téhle mystifikace nějak uniká(6.12.2011)

 • Inozuka
  *****

  Nejlepší ze Zelenkových hudebních filmů. Tam kde Visací zámek nebyl ještě dotažený, navázal s vtipným útokem na praktiky hudebního průmyslu, ale i na adorativní filmové dokumenty o slavných kapelách. Komorně natočené a civilně zahrané s parádní muzikou - období Made in Valzmez a Furt rovně od MaŽ fakt zbožňuji. Naprosto boží je Hodinový hotel zpívaný účastníky konkurzu, kde doslova zabíjí Hošek (Plexis) a Karel Zich. Moc mě potěšila i účast Ivana Krále a Zdeňka Trošky, kteří trošku střílejí do vlastních řad. No a záběry ze Slunce, seno a Mňága jsem si musel pustit hned několikrát... Pozdější Rok ďábla z mého pohledu již jen recykloval nápady z Mňágy a z Visacího zámku a jako takový mě celkem nebavil. Takže plný počet pro Mňága Happy End a to i vzhledem k inspirativnímu poselství filmu "Back to underground". Škoda jen že samotné Mňáze trvalo dost dlouho než skutečně přestala vydávat na major labelu (EMI) a desky si začala lisovat sama (v roce 2010 založili Surikata Records).(15.3.2015)

 • godycz
  *****

  znam lidi, kreteni btw, kteri na to vazne skocili.(2.9.2016)

 • hyper01
  *****

  Petr Zelenka a jeho mystifikační dokumenty - prostě bomba! Slunce, seno a Žďorp v hlavních rolích s Vašutem a Brodským by pobavilo jistě víc, než kterýkoliv jiný Troškův film. Kapela (od nás) z Valašska, s Petrem Fialou v čele, v kombinaci se skvělým scénářem a programem Band Maker vytvořila jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který si pouštím vždycky, když mám trochu pocuchanou náladu. „Kdo nesmrdí s náma, smrdí proti nám!“(16.8.2010)

 • Něrpa
  *****

  4* za film a jednu za Mňágu.(17.3.2011)

 • jos_sep
  ****

  "Nic v tomto filmu není pravda. Všechno se skutečně stalo." Parádní zábava se spoustou povedených vtipů. Sestřihy z "filmu" s Vašutem nemají chybu :)(13.3.2012)

 • Stanix
  ****

  Legenda 90.let, muzika mého mládí. Obdobná mystifikace vznikla později o Nohavicovi a Plíhalovi a měla kořeny právě v Mňáze Happy Endu. Byla minimálně stejně tak dobrá jako tato. Pro ty co nezažili, nepochopí.(20.9.2012)

 • Maica
  *****

  Parádní! Obdivuju výborný smysl pro humor všech zúčastněných a taky práci režiséra, který dokázal pro svůj film "zlanařit" tolik známých tváří. Třešnička se smetanou. :-)(10.6.2014)

 • iz67
  ****

  Priprava na Rok dabla. Proc ne.(2.8.2014)

 • Matte27
  ****

  Skvělý "dokument" o vzniku mé velmi oblíbené kapely. Tvůrci si parádně udělali srandu ze všech charakteristických rysů kapely, zálibou v akordu Cdur počínaje, Petrovými pohyby konče.(31.10.2015)

 • Herr_Karotte
  ***

  No, jelikoz jsem nejdriv videl Rok dabla, tak tohle byla takova horsi kopie, coz tomu dost ubira na krase...(25.12.2016)

 • axik
  *****

  Není lepšího filmu.(3.2.2007)