Mňága - Happy End

Mňága - Happy End

(festivalový název)

Hudební / Komedie

Česko, 1996, 62 min

tak vašut mě dostal,,,mystifikace je naprosto geniální téma pro film,,,první půlka prakticky nemá chybu a já protože nikdy nečtu obsah filmu předem, jsem v prvních několika minutách snad i věřil, nebo aspoň přál uvěřit, že to tak skutečně bylo..a to přesto že sem do tohodle tématu sám několikrát fušoval...vzpomínám jednou, jak jsem přišel ráno do školy, a zjistil že mí spolužáci nejsou na svých místech, ale protože sem byl tekrát ještě mladej a blbej,tak sem se je jako pitomec vydal hledat, jenom proto abych zistil, že si všichni válej šunky někde na exkurzi, a mě nasaděj jako kukačku do sousední třídy...a protože sem nechtěl rušit jako cizák v půlce hodiny, šel jsem se na hajzlík na deset minut vyflusat a do mé nové domoviny dorazil až o přestávce,,,bylo to přesně před hodinou češtiny, protože zrovna někdo scháněl referát na moliéra, kterej měl za úkol vypracovat..."ví někdo něco vo tom buzerantovi moliérovi??" ..vozejvalo se od katedry...a to mi vnuklo nápad..."a co bys chtěl vědět" povídám..."cokoliv co víš, povídej,mám sotva 5 minut" ... odpověděl mi, a mě už se začal v hlavě klubat příběh...příběh o původu molierova pseudonymu.. "víš co, dej sem ten papír a já ti to napíšu,,bude to rychlejší", vyšlo z mých dobrotivých úst.....ani mu nebylo divný že za to nic nechci... když tvoříte mystifikaci, musíte použít hodně faktů,,,pak vezmete jednu naprostou kravinu, který by vživotě nikdo neuvěřil, dáte ji doprostřed a úplně celou ji těma faktama obalíte, potom vyplníte zbylé mezery, tuatam ještě něco napojíte, pár věcí doplníte, obrousíte hrany, aby to do sebe pěkně všechno pasovalo, a pak už si jen sednete a necháte se unášet proudem svých výmyslů a posloucháte ho, nebo ji, osobu která byla vybrána naprosto náhodně...aby zprostředkovala lidem blábol vámi vypuzený za pouhých 5 minut...a když máte talent, povede se vám udělat z někoho blbce, a když máte velkej talent, tak ten blbec za to dostane ještě výbornou, a když jste extra třída, může se stát, že nakonec i vy, podlehnete a uvěříte vlastní lži, uvěříte tomu, že se to tak skutečně mohlo stát, že opravdu existovala nějaká odvrácená strana moliérovy osobnosti, že "jako vášnivý travestita, známý svými obsceními výstupy hlavně v kabaretech, obrážel přístavní města jižní francie pod svým uměleckým jménem MOLLY AIR (povětrná molly)"(19.1.2011)

Myslím, že název "Mystifikační dokument" by to mělo mít i v podtitulu. Když jsem film viděl poprvé tak jsem tomu dokonce i věřil. Musím uznat, že film byl natočen velmi kvalitně a i spousta scén byla bezchybná. Ale bohužel nějaké mušky to mělo.(5.3.2008)

Mňága a Žďorp je moje nejoblíbenější česká kapela, proto se musím přiznat, že se nejedná o nezaujatý názor :) Ale tenhle fiktivní dokument mě nadchnul ! Působí tak přesvědčivě, že kdybych Mňágu neznal - všechy jejich tvrzení bych jim sežral i s navijákem...Zajímalo by mě, kolik lidí si díky tomuto dílu myslí, že Mňága je úměle vytvořená kapela? Srdeční záležitost. Dávám 100%(13.6.2009)

Nostalgie. Doba se na snímku trochu podepsala, ale tahle hudba prostě nestárne... První z mystifikačních filmů Petra Zelenky, spousta zajímavých nápadů. Fiala je neskutečnej neherec, paráda :-) 85%(15.7.2009)

Já tomu podlehl... a jsem rád... super kapela...(7.10.2009)

• petch

Filmy Petra Zelenky jsou jen pro určitou skupinku lidí, my průměrná většina se raději podíváme na něco "normálního" o čem sám " velký " tvůrce Zelenka tvrdí, že je to brak a že jen on točí kvalitu, které my obyčejní nerozumíme.(11.5.2011)

Všechno je to pravda!! Opravdu..(23.7.2011)

Srdcovka(7.12.2012)

Neměl bych film srovnávat s Rokem ďábla. Ale... dělám to. A Rok ďábla je více pravděpodobnější i přes vybuchující lidi. Na druhou stranu má v sobě Mňága - Happy End něco, co vás jaksi upoutá do křesla mnohem spolehlivěji. Ta jedna hodina je napěchovaná k prasknutí hláškami, zvraty a dobrou muzikou. "V tý smlouvě s BGM byl dodatek, že můžou určovat, co budem jíst a pít. A tidleti se toho hned chytli a nutili nás k šíleným věcem. My zme třeba jedli jenom jabka."(12.12.2012)

Videné s odstupom 15 rokov a opäť super zážitok. Mňága je proste srdcovka. V tej dobe sme sa naozaj bavili odborníkmi, ktorý chceli prispieť do diskusie pikoškou že Mňága je umelá kapela, prípadne že členovia Nirvany sa spoznali na vysokej škole výtvarného umenia...(18.3.2013)

Mám rád Mńágu a Žďorp, Petra Fialu i Petra Zelenku a když tenhle film v devadesátých letech promítali v Boru u Tachova, tak abych na něj nešel sám a film vůbec promítli, přemluvil jsem dva známé, aby na něj šli se mnou. A byl jsem rád. Dokonce si myslím, že Petr Zelenka od té doby skoro ani nic lepšího nenatočil. Ale je to samozřejmě subjektivní a hlavně on sám to může vnímat úplně jinak..(22.6.2013)

Naprosto odlišná komedie. Všichni a povinně to musíte vidět.(4.9.2013)

Naprosto geniální, smál jsem se od začátku až do konce! K tomu nostalgický písničky jako bonus.(29.1.2014)

Film o mojej obľúbenej skupine... menej ako 5 sa nedá dať. Trošku nostalgie, asi si pustím ich hity, zavriem oči a budem spomínať na krásne časy čo som zažil s ich hudbou :-)(9.7.2014)

tady nejde jit pod 5 hvezd, proste nejde. mnaga je nejironctejsi, nejuveritelnejsi, nejprijemnejsi a nejzajimavejsi kapela ceske historie. enough said.(15.11.2017)

1 3 4 5 6 7 následující >>