Reklama

Reklama

Powers

  • Německo Schönste Sache der Welt - Powers: Magische Kräfte, Die (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie / Mysteriózní / Erotický
Česko / Německo, 2000, 29 min

Petr Válek vždy odmítal mít cokoli společného s tajemnými silami. Snad právě proto si vybral povolání založené výhradně na profesionálně prováděném klamu kouzelnictví. Život úspěšného varietního mága se proto řádně zkomplikuje, když u něj okolí nečekaně konstatuje nadpřirozené schopnosti v rozvinutém stadiu. Petr během představení nechtěně způsobí levitaci své asistentky, prstem dokáže přehrávat cédéčka a začne mít věštecké vize o budoucnosti svých bližních. Lékaři, psychiatři ani kněz si s ním nevědí rady. Vinou svého vlivu na okolí přijde o práci a nedokáže úspěšně čelit ani problémům v soukromí. Největší potíže má se svou sestrou Svatavou, která lehce navazuje vztahy, stále však čeká na toho pravého muže svého života. Petr nakonec zjistí, že mu nadpřirozené schopnosti byly na čas propůjčeny možná jen proto, aby svou sestru úspěšně provdal za jistého neurochirurga. Svůj dar nakonec sice ztratí, nakazí jím však alespoň svého bývalého šéfa. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Co takhle místo věčně nás sužujícího chlapskýho kašlíčku nakazit se nějakou tou nadpřirozenou schopností .. prstem přehrávat cédéčka, ejakulovat hrdličky .. na to se musej balit ženský jedna radost. Jenom sakra, jak se to ovládá? No, možná jsou za vším všudypřítomní Zelenkovi Japonci .. anebo taky ne. ()

Bigrambo 

všechny recenze uživatele

Mystický a úsměvný půlhodinový film mého oblíbence Petra Zelenky, který je součástí německého cyklu povídek s erotickým nádechem Erotic Tales (projektu se účastnili mimo jiné i režiséři Mika Kaurismäki, Ken Russell, Hal Hartley, Bob Rafelson nebo Fridrik Thor Fridriksson). V hlavní roli se objevil skvělý (ostatně jako vždy) Ivan Trojan jako zkušený kouzelník, který nechce za žádnou cenu mít cokoliv společného s tajemnými silami. Ovšem, jak už to tak bývá, trochu se mu to vymkne z rukou… Jeho asistentku a milenku ztvárnila Zuzana Šulajová, která si Trojanovu partnerku střihla i o pět let později v Zelenkově filmu Příběhy obyčejného šílenství. Jak jsme u Petra Zelenky zvyklí, srší film celou řadou zajímavých nápadů a vtipných situací, takže mi nezbývá, než tento kraťas vřele doporučit! ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Úsměvný lehce erotický krátkometrážní snímek Petra Zelenky, který i na tak krátké délce oplývá originalitou.. a výborným Trojanem. :) ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Tohle by klidně zvládlo i celovečerní stopáž, protože některé prvky nebo postavy nebyly moc rozvedené (Chýlková sice výborná, ale moc epizodická na to, aby byla v příběhu více ukotvena). I ty schopnosti byly vzaty někdy moc hopem. Je to zábavné, místy bláznivé, nápadité, hravé, dobře obsazené. Až podivně příjemné. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

dostatečně výborný Zelenkům kraťas, který si pamatuju jako předfilm k Samotářům. Nápad to má skvělý, i vtip a myslím, že se na tom pohráli všichni protagonisté. Mé čtyři hvězdičky si zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

campix 

všechny recenze uživatele

Je to Zelenka a je tam Ivan Trojan ve vrcholné formě. Takže i tak je tahle krátkometrážní jednohubka velmi zajímavá a zábavná. Bohužel je vyplněna takovými hodně samoúčelně působícími erotickými scénami s explicitní nahotou, které by tam vůbec být nemusely a nemělo by to žádný dopad. To je trošku škoda. Jinak příjemná jednohubka. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Skvělý soundtrack z dob, kdy se v Čechách hrálo dobře na kytary. Powers připomínají trochu humorem a atmoškou Samotáře. Tento typ nadsázky mám velmi rád. Zelenka zabodoval. 80% ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Klasickej Zelenka, kterej tento příběh vypráví se stejnou lehkostí a vtipem a výběrem zajímavé muziky, jak v třeba v Samotářích, tentokrát i s nádechem erotična a vynikajícím Trojanem, kterej musel udělat něco důležitýho... ()

sator 

všechny recenze uživatele

Taková zajímavá hříčka, ale s originálním námětem , možná by šla natáhnout na celovečerák...Zhlédnuto díky panu Zelenkovi... ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Ta erotika tam byla spíš na sílu a byla úplně zbytečná. Jinak vcelku zajímavý kraťas plný výborně ztvárněných postaviček. Ivana Chýlková, která zdrbe doktory, když sama leží na operačním stole je skvělá. ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Zelenkův počin do německého (myslím) seriálu o sexu je plný typického Zelenkova humoru s jasným autorovým rukopisem. Fanoušky i nedotčené diváky však Powers skvěle pobaví, hlavně opět perfektní kouzelník Trojan, jemuž se zhmotňují holubice v těch nejintimnějších situacích. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Třicetiminutová povídka Petra Zelenky s Ivanem Trojanem jako Iluzionistou , který v sobě při sexu s asistentkou objeví nadpřirozené schopnosti. Zábavný, mysteriózní kraťas, který je součástí nějakého německého tv cyklu s trochou tajemna a samoúčelné erotiky, proto tady režisér svlékl komplet Zuzanu Šulajovou jako asistentku a Zuzanu Berkyovou jako striptérku a něco málo Nely Boudové. Jednoduchoučké, ale zábavnější než většina českých celovečerních filmů v kině roku 2020. ()

dakarin 

všechny recenze uživatele

75% za čistý filmový jazyk, dobré obsazení a nenudící děj. S filozofickým přesahem se nelze nikterak ztotožnit. Problém je právě v tom, že Zelenka je schopen něco vykreslit a úměrně své schopnosti musí být i trochu opatrný - podobně s ostrým mečem třeba více opatrnosti než s tupým ;-) Mé obavy dokládá Zelenkův poslední snímek o mnichovské zradě, kde přijal se zvláštní lehkostí jako nosnou premisu, že lidská slova jsou vždy jen hrami spekulací, intrik a 'diplomacie' - tedy dané slovo není de-facto nikterak zavazující a nikdo to již vážně ani snad neočekává ... ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Tady zase jednou někdo podlehl typické české vlastnosti nevěřit si a zbytečně promrhal nosné téma, které by bez problému utáhlo i celovečerní kus…..já vím, šlo pouze o jednu z povídek německého cyklu Erotic Tales, ale stejnak. OK, máme k dispozici pouze půlhodinku, ale určitě atraktivní půlhodinku. Vtipná zápletka, erotický nádech, nadpřirozeno, trefné postavy a postavičky, klasicky vynikající Trojan (ostatní drží krok) a hlavně Zelenkova pověstná mystifikace. Malý velký počin. ()

radeckator 

všechny recenze uživatele

Zajímavé cvičení. Jako bakalářská povídka by to jistě uspělo. Takto je to jen další zpracovaný motiv ze své rané tvorby, který plně rozvinul ve svých dalších filmech, podobně jako například Mňága-Happy End. ()

brumbrum odpad!

všechny recenze uživatele

Neskutocna kravina :-). Neskodna pitomost na n-tu. Trojan je akoze podradny carodejnik a odrazu akoze caruje a akoze je z toho cely hotovy. Na ozivenie je makovy dej prepleteny vyzitou stetkou na tyci a situacnou nahacinkovou scenkou s jeho sestrou, ktora si zasuka vzdy len raz, bo pri jej povabe a IQ sa jej to uz s rovnakym trtkom druhy raz nikdy neporadi. Az ju spasi lekar vysetrujuci jej brata carodejnika, ktory sa rozviedol s nadstandardnou pravnickou a hlada si ako terapiu k frustu k narocnej zene prave takuto slepicu, co sa necha obrabat bez dalsich reci ci povahovych zakulisi a ma jedinu tuzbu zasukat si s rovnakym sracom aspon dva razy. Takze si to spocitajme: jeden prekvapeny carodejnik, jeho vysetrujuci doktor a sestra nasprostasta stetka, jedna podradna samica na tyci v bare a este jeho asistentka, ktora s nim caruje a chrni. Potial ta "erotika"; no ved aj autosrot sa da nazvat parkovisko, tak preco nie.. parenie slimakov mi pride erotickejsie nez tieto nahoprdne suchanice bezduche. Ad komedialnost: ta spociva najma v tom, ze Trojan zastavi elektricku a potom na nej neoholeny vyklada o spase ludi. Alebo ze pri sexe mu od guli vylietne holubicka. Smejeme sa hlucne, hahahahaha. Ad mysterioznost: ta spociva v tom, ako do toho navliekli Trojana. Kto tieto chujoviny len vymysla.. Cisty odpad, hoci mam Trojana fakt rad. ()

Reklama

Reklama