Anne of Green Gables: The Continuing Story (TV film)

Anna zo Zeleného domu - Príbeh pokračuje

Drama / Rodinný / Romantický

Kanada, 2000, 180 min

• Colour

Kým bol seriál podľa predlohy, bol dobrý. Lenže potom sa tvorcovia dohodli, že spravia niečo nové a iné, úplne odlišné od knihy a naviac do toho zamontovali aj 1. svetovú vojnu. Hrůza. Inak sa to ani nedá opísať. Keby to bol neznámy film o zamilovanej žene, čo ide hľadať svojho muža na front, tak nepoviem. Lenže takto...(1.5.2010)

• Sofia_Straw

Tak z tohto počinu som bola veľmi sklamaná. S pôvodnou Annou nemá vôbec nič spoločné, dokonca ani časový rámec nesedí. Bol to úplne iný film, hlavní hrdinovia mali okolo 40dsiatky.... Škoda, v posledných častiach kníh o Anne bolo možné nájsť toľko skvelej inšpirácie. Ťažko sa mi hľadá niečo pozitívne na tomto filme. Mala som veľký problém ho dopozerať.(14.1.2014)

„Bola som vo vojne. Je tam toho málo, na čo možno byť hrdý.“ Na seriáli Anna zo Zeleného domu z roku 1985 (ku ktorému o dva roky neskôr pribudlo pokračovanie) som vyrastal, takže keď som sa dozvedel, že v roku 2000 vzniklo jej voľné pokračovanie, pochopiteľne som si ho vystriehol. Bohužiaľ, po počiatočnom nadšení (áno, došlo aj na slzy) som si musel surovo priznať sám pred sebou, že nová, 180 minútová mini-séria sa plytko stráca vo výjavoch Prvej svetovej vojny, čo však ešte prekvapivo celkom funguje. Bohužiaľ, akonáhle sa do toho v druhej polovičke zamontuje špionážna rovina s vojnovým reportérom, tempo umiera a nepomôže ho oživiť ani Morgan Fellows, po rokoch sa pokorne vracajúca k svojej životnej úlohe. Napriek tomu prevládajú pozitívne pocity; s Annou som de facto vyrastal a keď navštevuje na začiatku a na konci svojho rozprávania schátraný Zelený dom, bolo to dojemné, silné a krásne. Preto veľká škoda slabého scenára (niekoľkokrát dosť úboho použijúceho oslie mostíky, kedy sa Anna v rozbombardovanej krajine náhodou stretáva s množstvom známych, čo nie je príliš realistické). Svoje robí logická a nevyhnutná, ale i tak smutná absencia Mrkviných prepáčte Anniných pestúnov. Možno keby sa príbeh venoval len Anniným spisovateľským pokusom, bolo by to lepšie, než tento vojnový mišung.(14.4.2009)

Tato seria ma uz prilis nebavila. Anna tu nema ziadnu oponentku s ktorou by sa vtipne spickovala. V prvej polovici serie sa dozvieme ako sa postavy posunuli za tie roky od minula a zvysok serie Anna uz len hlada svoju lasku na bojisku pocas prvej svetovej. Proste celkom nuda. SK dabing tiez nepotesil. Anne sice ostal rovnaky hlas ale Gilbertovi ho zmenili. 5/10.(9.4.2018)

• mimca77

Absolútne filmové sklamanie a kult rozbitý na kúsky. Anna je mojou najobľúbenejšou fiktívnou postavičkou ever, či už knižnou alebo filmovou, žeriem ju aj s navijakom a všetky jej hlášky poznám naspamäť, a toto bolo naozaj ako dýka do srdca. Odklony od knižnej predlohy pri Anne of Green Gables: The Sequel sa ešte dali odpustiť, aj keď nerozumiem ich účelu. Anna však ostala Annou, čo sa o tejto minisérii povedať nedá. Iritujúci americký spisovateľ Jack, invalid Fred, nezvestný Gilbert a zdevastovaný Zelený dom, to všetko sú nuansy, ktoré fanúšik knižnej predlohy jednoducho nemôže predýchať. Z celého tohto veľdiela priam kričí túžba zarobiť na legende. Lucy Maud Montgomery sa musí v hrobe obracať. Jednu hviezdu dávam jej a jednu za Megan Follows. Zaujímavý koment: Sofia_Straw(3.6.2014)