poster

Rok ďábla

 • slovenský

  Rok diabla

  (festivalový název)
 • anglický

  Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

Komentáře uživatelů k filmu (372)

 • zahadna
  *****

  Skupinu Čechomor som nepoznala tak dobre až dovtedy, pokiaľ som nevidela tento hudobný film, ktorý sa mi zapáčil a pochopila som oveľa viac. Film netradičným spôsobom stvárnil príbeh Jaromíra Nohavicu a skupiny Čechomor, keď toto zoskupenie odohralo niekoľko koncertných vystúpení. Film je vlastne aj o tom, ako elegantne odísť zo sveta, o priateľstve, o zázraku...(3.11.2008)

 • hazaba
  *****

  Skvělý hudební film s výbornou hudbou a hudebníky. Nejlepší je teorie alkoholika :-)(10.3.2013)

 • LANSA
  *****

  Nemůžu jinak,protože tento film mi otevřel dveře k hudbě Jakrka Nohavici a tomu jsem moc moc rád.Supr muzika,nějakej ten povedenej vtípek = pohodovej filmek.(28.6.2007)

 • Leoric
  ****

  Zelenka si stále drží vysoký standard, ale Rok ďábla už je trochu překomplikovaný, a pokud ho srovnáme s Happy Endem, jakoby mu místy docházel dech. Přehlídka absurdit je ovšem výtečná, Nohavicův rozbor alkoholika a samovznícení si zakládám do sbírky nejlepších filmových okamžiků:)(11.7.2007)

 • ex.it
  *****

  Je to umocněné mým pohledem na výborného Jarka Nohavicu a Karla Plíhala, ale nemůžu dát míň nežli 5 hvězdiček. A ten konec.. po celou dobu vám připadá film jako dokumentární pravdivý přiběh, ale přitom vám konec filmu pocit náhle změní, a to při překvapivém "rozpadu" na popel.(18.1.2008)

 • bolf!k
  ****

  90%(30.6.2008)

 • Ygnor
  *****

  Na to, že je kterákoliv situace a rozhovor silnou fabulací, česky řečeno jen hromada lží, film je naprosto úžasný. Přijal jsem Zelenkovu grandiózní mystifikaci za svou. Člověk neznalý poměrů, který přijde k dílu jak slepý k (Holasovým) houslím, si řekne ták, konečně řekli o Nohavicovi pravdu... (No, kdyby snímek byl zhotoven po Hutkově výpadu, měli bychom pocit, že nám pořád něco ještě „dokumentaristé“ dluží.) … a že písničky Jarku nejsou rozhřešením? To, co nás sužuje, proč tu jsme a kam jdeme, tryská z každého nás jinou formou. Vždycky určité věci budou opentleny tajemstvím..., chceme znát vůbec pravdu? Každopádně děkujeme nejen za KOMETU!(5.12.2008)

 • Shaleman
  *****

  jeden z nejzajímavějších počinů české filmové tvorby a do mého podvědomí se zapsal věčně a nesmazatelně jako jeden z nejlepších(7.3.2010)

 • dandislav1991
  **

  Nemám rád filmy, které si hrají na něco víc, než jsou.(25.7.2012)

 • Eluin
  ****

  Absurdně vtipné :). Zejména Nohovicův alkoholický kopec :).(19.8.2014)

 • Pekisan
  ****

  Vsetko, len toto som necakal. Mystifikacia je to prave slovo a nebojim sa ho pozicat z inych komentarov. Napriek tomu, je silno citit, ze je tam toho vela pravdiveho a obcas asi aj odplakaneho. Zivotne skusenosti su tam, a prave vdaka nim, premietnute s nadhladom a nadsazkov ludi, ktori uz maju svoje odzite. Bez tradicnej trpkosit, prave naopak s laskou, tak vlastnou Nohavicovim pesnickam, su nam ukazane tie najhlbsie ludske boliestky. No a k tomu krasna hudba. A to staci. Lebo aj to najhorsie ked sa prespieva, znie nejak tak krajsie.(30.3.2015)

 • Zombo
  ****

  Nápad, pojetí dokumentu spojeného s humornou fikcí a reálných záběrů z koncertů atd., hudba, režie, to všechno stačilo, aby mě Rok ďábla naprosto dostal a pobavil, i když se v závěru trochu opakoval. A to mi byl dříve Čechomor cizí. Co mi ale pořád vrtá hlavou, tak jestli Nohavica nosí slipy nebo trenky...(15.7.2003)

 • Menja
  ***

  Mám rada Čechomor a vcelku aj Nohavicu, ale film mi pripadal tak trošku nasilu podivný. Čechomor si viem viac predstaviť v nejakom road movie ala Jízda, kde by svojím situačným humorom pošteklili bránicu nejedeného diváka. To oni vedia, zažila som to a bránicu som musela vtedy hodne dlho ukľudňovať :-)(10.11.2004)

 • catt
  ****

  Výborná mystifikace, která má trochu problém s pomalu tekoucím dějem. Lehkým zrychlením by film jenom získal...(19.3.2006)

 • Merggie
  **

  Hudba bola fajn. To vieme všetci, dokonca aj tí, čo príliš neobľubujeme Čechomor a Nohavicu. Nepáčila sa mi však línia akože fantastického príbehu o človeku, ktorý len tak zmizne z tohto sveta. Nepáčili sa mi ani púštne orgie Jazza Colemana, ani stredná časť filmu, počas ktorej som upadol do letargie. Ani celé to dokumentačné pozadie filmu. Je toho jednoducho veľa, čo sa mi nepáčilo. Možno by z toho boli dva či tri dobré filmy, ale nie jeden ťažkopádne poskladaný, navyše s takou naivnou pointou, že dovidenia. Zmiznúť z tohto sveta sa dá aj originálnejším a veľkolepejším spôsobom, ako sa to dialo v Star Treku...Takmer tri hviezdičky. Za občasný humor a uveriteľný herecký výkon nehercov. Inak je to len jednoduchý zlepenec, ktorého identitu som nedokázal dešifrovať.(25.1.2007)

 • pulDag
  *****

  paráda =)(28.7.2007)

 • MELODY
  ****

  Film má atmosféru jako víno a za Karla Plíhala přihazuji hvězdičku navíc. :-)(3.7.2008)

 • swiss
  *****

  Všechno bylo řečeno..(30.12.2008)

 • dessa
  ****

  Teorie nohavicova kopce...(22.5.2009)

 • bull!nka
  *****

  Na tento film mám prostě slabost, Nohavicu baštím už velmi dlouho, vlastně od doby, kdy jsem byla na jeho úplně prvním koncertě v Ostravě-Porubě...bylo nás tam teda jen pár, ale atmosféra jeho koncertů je stále stejně silná, i když je tam teď hlava na hlavě...(6.6.2009)

 • ..Anya
  *****

  Na tenhle projekt mám názor subjektivnější než na cokoli jiného. Nohavica a Čechomor jakožto moji oblíbenci to skutečně rozjeli. Podání Mladičké básnířky v jejich verzi musí roztančit snad kohokoli protože to je prostě nářez. Stejně tak cokoli dalšího v tomto filmu. Nápad, který dokument uvádí a uzavírá je prostě geniální a to dění mezitím vás rozhodě nemůže nudit. Nádhera.(13.6.2010)