poster

Rok ďábla

 • slovenský

  Rok diabla

  (festivalový název)
 • anglický

  Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

Komentáře uživatelů k filmu (372)

 • honajz2
  ***

  Překvapivě to vůbec nebylo špatné, své kouzlo to má a líbilo se mi na tom i ozvláštnění o ten fantasy prvek. Navíc se mi tu hodně líbila hudba a překvapilo mě (mile) i herecké obsazení složené převážně z lidí, kteří převážně ve filmech vůbec nehrají, max.se v těch filmech podílí jinak, líbí se mi i to pojetí filmu jako fiktivní dokument. I tak se mi ten film zdá celkově poněkud průměrný, i když v rámci českých filmů by se řadil k těm lepším. Ale jinak je to opravdu průměr, prostě film, co není ani špatný, ani dobrý. 3*(30.7.2019)

 • Moiseiwitsch
  *****

  Za Plíhala, který nechce z léčebny ani z auta bych dal i deset hvězd :) V tu chvíli jsem mu úplně rozuměl :) Jeho hudba i básničky jsou super. Nohavica je už chodící legenda. Jeho hudba, tvorba to je kult !!! Pro fanoušky folku nezbytné vidět...(11.4.2014)

 • iz67
  *****

  Tolik radosti a invence na jednom miste neni u ceskeho filmu zvykem. At zije Bunuel.(2.7.2014)

 • Adámo
  *****

  Nevěřil bych, že se u tak absurdního filmu budu tak dobře bavit =) A rozhodně to podrtrhla naprosto úžasná hudba spojená s přesně (vhodně) zvolenou filmařinou. Vůbec nevím, proč mi tolik let ležel tenhle film doma a já se na něj nepodíval... | 08/2014(14.8.2014)

 • Marg
  ****

  Velmi zábavné, vtipné a originální. Díky protagonistům samozřejmě i výborná hudba. Film, který potěší i toho, kdo nezná Jarka Nohavicu, ale takový člověk snad u nás ani neexistuje.(24.2.2003)

 • Jonatthan
  ***

  Musím se na to kouknout ještě jednou, ale první dojem nebyl tak silný jak jsem čekal. U mě by "Lva" vyhrál jednoznačně Výlet.(28.5.2003)

 • Squib
  *****

  Film se mi líbil: 1.Mám ráda Nohavicu 2.Mám ráda Plíhala 3.Čechomor výborně hraje(myslím hudební nástroje) 4.Jaz Coleman je vskutku ďábel 5.Originální námět a skvěle pojaté samovznícení 6.Výborná hudba 7.Nemám co řešit(6.12.2003)

 • seba
  ***

  Mám rád Nohavicu i Čechomor, ale podruhé nevstoupíš do téže řeky. Mňága a Žďorp Happyend byl o mnoho lepší.(23.12.2004)

 • Lewaso
  *****

  Jak se stát zpátky Nohavicou a nevybouchnout. Tolik skvělý muziky najednou, že je škoda, že to Zelenka nenechal trošku delší. Tak 2-3 hodinky bych vydržel. Bez panáka :-)(11.9.2007)

 • petz1985
  *****

  zelenka rulez. ne tak skvělé jako Mňága Happyend, ale i ak výborné(7.11.2007)

 • route60
  *****

  Nohavica je výborný zpěvák, Rok ďábla je prostě nádhera, děkuji pane Zelenko.(4.2.2010)

 • Adam's
  *****

  "Proč má člověk mlčet? Aby uslyšel melodie lidí kolem sebe..." Petr Zelenka je mezi českými režiséry vzácný jev. Jeho filmy i divadelní hry oplývají neobyčejnou hravostí, spojenou se zaujetím pro postavy a okořeněnou špetkou mystifikace. Měrou vrchovatou toto platí pro Rok Ďábla, film - dokument, kde se celou dobu nic neděje, jen se jeho hrdinům dějí tu obyčejné, tu méně obyčejné věci. Víc než pro fanoušky Nohavici a Čechomoru je to film pro vyznavače umírněného bláznoství, kteři jsou ochotni s režisérem hrát jeho hru. Stojí to za to.(31.7.2011)

 • Muff
  *****

  Dlouho, dlouho trvalo než jsem se k filmu dostal, i tak jsem k němu přistupoval s jakýmsi neodůvodněným despektem, ale byl jsem velmi překvapený. Krásná uvěřitelná mystifikace, ve které všechno zapadá do sebe. Moc hezké.(26.11.2011)

 • cunicekb
  *****

  Naprosto nádherný mysticky realistický i nerealistický film. Koncert lidských duší - pohladí, povzbudí, donutí se zamýšlet a hlavně cítit. Zanechá zvláštní pocit v duši. Nemůžu se zdržet trapného prohlášení že film prostě miluju :)(19.6.2012)

 • Caan
  *****

  Čechomor se u nás poslouchal už jako Českomoravská hudební společnost a Nohavica jakbysmet. Jako jeden z mých prvních koncertů si pamatuju onen jejich poslední z filmu, na který se přišli podívat i všichni ti andělé. Rok ďábla byl první film, na kterým jsem byl ve slavným Aeru. Prostě srdcový záležitosti se všim všudy. A Rok ďábla? Spojte ty srdcovky dohromady, vylepšete je legendárníma hláškama typu Karle poď už, přihoďte Jaze Colemana a geniální Zelenkovu režii a máte prostě výbornej film, na kterej budete vzpomínat často a dlouho.(26.10.2012)

 • mark9th
  *****

  Specificky film pre specifickych divakov. A v mojom srdci ma aj specificke miesto.(23.11.2012)

 • principessa
  ***

  S panem Zelenkou zdaleka nemáme idylický vztah, jediné vzplanutí pro něj u mě nastalo při Samotářích, ale od té doby si spolu tak nějak nerozumíme. Musím říct, že jako umělce ho samozřejmě uznávám a některá jeho díla považuji za velmi originální a možná i zlomová co se české kinematografie týče. Dokážu bez naprostého zaváhání pochopit, proč ho lidi občas tak bezmezně obdivují a milují, stejně jako dokážu pochopit to velmi vysoké hodnocení, jaké tu Rok ďábla má. Ano, i já mám (nepřekvapivě) Nohavicu opravdu ráda, ba co víc já ho dokonce považuji za jednoho z nejlepších českých textařů - soundtrack mě tudíž samozřejmě potěšil. Mám však s tímhle Zelenkovo dílem jeden obrovský problém - ono se mi to totiž vůbec nelíbí. Ani trochu jsem se neztotožnila s tímto zpracováním ve formě fiktivního dokumentu. Nedonutilo mě to přemýšlet nad smyslem života, nepůsobilo to na mě nijak poeticky, ani povzbudivě, ale spíš rušivě až protivně občas. I přes tyhle moje pocity vím jistě, že Rok ďábla zůstane zapsanej v mojí mysli a na jednotlivé scény si zcela jistě vzpomenu i za několik let, znamená to ale, že bych měla jít s hodnocením výš? Ptám se, ale stejně vím, že to neudělám.(18.9.2013)

 • Ozzy2

  Milý Jarečku, ty chacharský estébáku, ty bys měl chodit kanálama a ne točit filmy.A ještě takové nudné kraviny.Tohle ani nebudu hodnotit, protože odpad je málo.(21.4.2016)

 • Eire
  ****

  klúčik **** Tento film ma dosť nemylo prekvapil, asi som čakal omnoho viac.......75%. NEMYLO-asi znamena NEMILO. Mna naopak tento film MILO prekvapkal, t.j. prekvapil t.j. uchvatil t.j. zaujal. 85%(11.5.2017)

 • Xylobalsam
  ****

  Dobre natoceny film, ktery napoprve hodne pobavi, ale pri dalsim sledovani ma sestupnou tendenci.(6.7.2003)

 • gédé
  **

  Hudba výborná, ale kvůli té nemusíte chodit do kina. Bohatě postačí, když si koupíte (mimochodem velice podařený) soundtrack, zbytek je kompilát vycpávek a výpůjček z předchozích Zelenkových filmů.(29.10.2003)