Rok ďábla

Rok diabla

(festivalový název)

Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

Originální, vtipné, absurdní, s naprosto úžasnou hudbou (Nohavicovy hity v aranžích s Čechomorem mají pořádný říz).(3.5.2004)

• Trucker

Tenhle film byl pro mě obrovským zklamáním. Když jsem kdysi dávno viděl ukázku, v níž Nohavica líčí "alkoholický kopec", naivně jsem si myslel, že ten film bude vtipný anebo zajímavý celý. Když jsem jej později celý viděl, došel jsem k poznání, že líčení alkoholického kopce je asi tak jedinou scénou, která může něčím zaujmout. Jinak to je nudná nezajímavá splácanina rádoby něco dokumentující. Kdybych chtěl slyšet muziku od Čechomoru, pustím si jejich koncert a nemusím se dívat na takovou ubíjející údajně prý "komediální/dramatickou/fantasy/hudební" kravinu.(29.7.2014)

• sitans

Už vím, proč jsem se tomuto filmu 13 let vyhýbal. A je mi jasné, že filmy, které jsou dotovány z fondu kinematografie nějaké "lvy" musí dostat, aby to tak nebilo do očí, že to jsou peníze vyhozené oknem.(6.4.2015)

Jemný humor,příjemná muzika,úžasná atmosféra a to tuto hudbu vůbec neposouchám(7.4.2015)

Skvělé! Nevšední námět i vyuzlení, fikce prolnutá s realitou, krásné písničky.. film, u kterého se dá přemýšlet i poslouchat. Film, u kterého se nenudíte.(25.4.2016)

...v novinách o mě píšou že jsem páteř Světa, já jsem zatím jen jeho unavený sval, k Měsíci co půl roku raketa létá, já se tu plazím jako brouk hovnivál.... Mám to rád. A to zcela neobjektivně :-)(19.8.2017)

91%(26.5.2018)

Zelenkův majstrštyk. Jeho schopnost dotahovat absurdní nápady v kombinaci s Nohavicou ještě v podstatě na vrcholu tvůrčích sil, tichým geniálním bláznem alias andělem Plíhalem, zběsilým šílencem Colemanem a výtečnou hudbou prostě namíchala exkluzivní koktejl. Film, který udělá radost.(9.7.2018)

1 6 10 15 16 17 18 19 následující >>