Rok ďábla

Rok diabla

(festivalový název)

Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

• Frajer42

Já hlupák si důkladně neprostudoval popis a potm se celý film cítil poškozen, že si ze mě někdo dělá až nadpozemskou prdel, což absolutně vyvrcholilo okamžikem, kdy se Karel Plíhal jen tak z dlouhé chvíle rozprsknul. Když si to člověk tak v hlavě přehrává, tak nemá ucelený obrázek, co bylo myšleno vážně a co už ne. Pár písní od Nohavice znám, ale že bych měl prostudován životopis jeho nebo Čechomoru to se naprosto říct nedá. Ale řeknu to takhle nic proti ním nemám, tedy neměl jsem do doby než jsem zhlédnul tento paskvil. Abych nezapomněl,tak jsem chvíli prospal, ale abych náhodou o něco nepřišel, tak jsem si pustil prospanou stoupáž znovu. Vidím, že se k tomu nikdo nemá, tak se zhostím této nelehké úlohy já a konečně vás proberu ze snu a povím vám zcela otevřeně, že tento film je naprostá sračka. Fantasy/Mysteriózní sračka podaná dokumentární podobou, toť vše. Zázraky se vskutku nedějí a nejinak je tomu v případě tohoto nesmyslu, co se snaží tvářit jako spása z nebes, ale přitom nepřichází s ničím převratným a hlavně né novým.(minimálně za plného vědomí ne) Takže když to všechno shrnu, tak takové filmy se dají hodnotit jedině odpadem. V tomto případě rovnou dvojnásobným.(7.11.2011)

no, já to skoro sežrala....to proto, že jsem Nohavicu nikdy neposlouchala... ale teď určitě poslouchat budu. Film je prostě pecka.(2.7.2014)

Perfektní originální snímek je vyznačován jako fiktivní dokument. Mně ale jako fikce po chvíli nepřijde a ukazuje se jako realita díky přesvědčivým výkonům zpěváků a písničkářů (hlavně Nohavicy) po všech stránkách. Bylo to riskantní uvést na trh, ale od Petra Zelenky bych nečekal ani něco jiného. Navíc zde bezvadně moralizuje a lidskost jes praktikována na pozoruhodných experimentech. Od českých tvůrců bych nečekal něco takového. Sice nerozpoznám, kdy se točí "dokument" a kdy jsou muzikanti v realitě, ale přesto tento experiment i přes chybičky oceňuji. 85%(10.7.2014)

• Trucker

Tenhle film byl pro mě obrovským zklamáním. Když jsem kdysi dávno viděl ukázku, v níž Nohavica líčí "alkoholický kopec", naivně jsem si myslel, že ten film bude vtipný anebo zajímavý celý. Když jsem jej později celý viděl, došel jsem k poznání, že líčení alkoholického kopce je asi tak jedinou scénou, která může něčím zaujmout. Jinak to je nudná nezajímavá splácanina rádoby něco dokumentující. Kdybych chtěl slyšet muziku od Čechomoru, pustím si jejich koncert a nemusím se dívat na takovou ubíjející údajně prý "komediální/dramatickou/fantasy/hudební" kravinu.(29.7.2014)

• sitans

Už vím, proč jsem se tomuto filmu 13 let vyhýbal. A je mi jasné, že filmy, které jsou dotovány z fondu kinematografie nějaké "lvy" musí dostat, aby to tak nebilo do očí, že to jsou peníze vyhozené oknem.(6.4.2015)

Jemný humor,příjemná muzika,úžasná atmosféra a to tuto hudbu vůbec neposouchám(7.4.2015)

Skvělé! Nevšední námět i vyuzlení, fikce prolnutá s realitou, krásné písničky.. film, u kterého se dá přemýšlet i poslouchat. Film, u kterého se nenudíte.(25.4.2016)

...v novinách o mě píšou že jsem páteř Světa, já jsem zatím jen jeho unavený sval, k Měsíci co půl roku raketa létá, já se tu plazím jako brouk hovnivál.... Mám to rád. A to zcela neobjektivně :-)(19.8.2017)

91%(26.5.2018)

Zelenkův majstrštyk. Jeho schopnost dotahovat absurdní nápady v kombinaci s Nohavicou ještě v podstatě na vrcholu tvůrčích sil, tichým geniálním bláznem alias andělem Plíhalem, zběsilým šílencem Colemanem a výtečnou hudbou prostě namíchala exkluzivní koktejl. Film, který udělá radost.(9.7.2018)

"Pijte pěnivá vína, berte neznámé drogy..." Aneb famózní Zelenkova mystifikace o chlastu, andělích a hudbě. Krásně Nohavicovy písně ve skvělých aranžích Čechomoru ve výborné Zelenkově režii. Je radost vidět fakt dobrý český film 80%(28.8.2019)

1 6 10 15 16 17 18 19 následující >>