Rok ďábla

Rok diabla

(festivalový název)

Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

• Frajer42

Já hlupák si důkladně neprostudoval popis a potm se celý film cítil poškozen, že si ze mě někdo dělá až nadpozemskou prdel, což absolutně vyvrcholilo okamžikem, kdy se Karel Plíhal jen tak z dlouhé chvíle rozprsknul. Když si to člověk tak v hlavě přehrává, tak nemá ucelený obrázek, co bylo myšleno vážně a co už ne. Pár písní od Nohavice znám, ale že bych měl prostudován životopis jeho nebo Čechomoru to se naprosto říct nedá. Ale řeknu to takhle nic proti ním nemám, tedy neměl jsem do doby než jsem zhlédnul tento paskvil. Abych nezapomněl,tak jsem chvíli prospal, ale abych náhodou o něco nepřišel, tak jsem si pustil prospanou stoupáž znovu. Vidím, že se k tomu nikdo nemá, tak se zhostím této nelehké úlohy já a konečně vás proberu ze snu a povím vám zcela otevřeně, že tento film je naprostá sračka. Fantasy/Mysteriózní sračka podaná dokumentární podobou, toť vše. Zázraky se vskutku nedějí a nejinak je tomu v případě tohoto nesmyslu, co se snaží tvářit jako spása z nebes, ale přitom nepřichází s ničím převratným a hlavně né novým.(minimálně za plného vědomí ne) Takže když to všechno shrnu, tak takové filmy se dají hodnotit jedině odpadem. V tomto případě rovnou dvojnásobným.(7.11.2011)

Já Plíhala miluju! :-*(22.5.2010)

Papoušek arara zobáčkem z krabičky vytáh mi na pouti los. Stálo tam: Čeká tě kytara, sláva a písničky, smůla a rozbitý nos. Řek jsem mu: Máš krásné peří papoušku hlupáčku pouťový čaroději, ale kdo by dnes věřil osudům za kačku poukázkám na naději.(25.4.2015)

Nohavica prý chodí ve slipech. A Plíhal perutí mách. A víc už asi nic. Možná příště. 60% Season Challenge Tour 2015(28.9.2015)

Vlastně nesnáším Nohavicu. Ale něco v tom filmu bylo.(2.1.2011)

V tomhle filmu si můžete vybrat úplně všechno,co chcete. Vzpomínám, jak mi bylo osmnáct, byla jsem na stáži a šéf se vrátil z agentury a říká - nabídli mi na koncert nějakýho Nohavicu, prý se začal dost poslouchat, znáš ho? A já -Ježíši, kdo to je ? Pro holku co poslouchá rock to byl mimozemšťan :-) Každopádně zajímavý počin, dnes si ho i poslechnu, aniž bych utrpěla psychickou újmu. Podotýkám, že z děje filmu jsem měla chvíli v hlavě zmatek:-)(7.10.2014)

Skvělý humor, úžasné scénky a Nohavica, kterému uvěříte naprosto všechno! Navíc hezké písničky..(3.4.2007)

Velmi příjemné překvapení. Vynikající dílo Petra Zelenky, kterým mě naprosto odrovnal. Ani jsem při prvních minutách netušila, jak mě Rok ďábla osloví. Jsem ráda, že právě na tuto parádu čekalo mé pětisté hodnocení na stránkách čsfd. Opravdu nemůžu dát méně než 5*. Super podívaná a k tomu super poslech hudby Jaromíra Nohavicy a Čechomoru. A nevědět, že je všechno ve filmu mystifikováno, skoro bych tomu věřila.(5.12.2008)

Nemůžu si pomoct, mě to až na pár momentů dost nudilo.(14.8.2005)

Kdekdo by rekl:"Echt coz, treba treba Kudriaz, usi ma ale v zivote je hluchy. Kdezto Lomonosov moudry zpevak ticho je, posloucha a presto slysi."(16.2.2008)

Parádní fikce, hudební dokument, komedie a film k zamyšlení v jednom okořeněný skvělou muzikou.(11.12.2008)

Tenhle mystifikační dokument mě naprosto rozsekal, úžasný film s nádhernou hudbou. Je to ohromná legrace, někdy mi přijde, že si tam Zelenka dělá legraci z kultu hvězdy...Nohavica je vynikající, stejně jako Čechomor a Plíhal, Coleman má největší charisma a vypadá jako ten ďábel, i když to neměl být on. Dobré hlášky, výborná režie i scénář. Legrace, ale také zamyšlení nad životem, ten konec, kdy se Plíhal rozpadne a je z něj anděl, velmi zajímavé a přemýšlivé. Znám lidi, co tomuhle filmu věří, proto (a nejen proto) dávám plný počet. Výborné.(13.2.2009)

Jeden z nejlepších českých filmů dnešní doby, byla to opravdu pohodová procházka hudebními melodiemi. A opět se vybarvilo, jak málo toho víme o Jarkovi. "Co se vám na pití nejvíc líbí?" "Ten klid, ten mír, taková ta velká pohoda kdy člověk leží ožralý na zemi a teď, to všechno - ten klid a mír, do něho vstoupí a je tam člověk rozpláclý a je středem vesmíru."(23.10.2010)

Zelenka je opravdu dobrý mistifikátor a myslím si že tento film má opravdu úroveň. Jak asi dívak může čekat od filmu, který je o J. Nohavicovi a Čechomoru a jiných hudebnících, je zde tuze pěkná hudba. Film je mi velmi sympatický svým humorem a poklidnou atmosférou.(19.12.2011)

• MartinNDL

Spolu s Je třeba zabít sekala největší omyl naší filmové akademie při udílení cen i největší omyl kritiky. Hloupé vtipy, samoúčelné herecké obsazení, jenom dobrá hudba. Celkem nuda, nuda, nuda a ještě k tomu nepovedená.(24.12.2005)

Doufám, že se na film jednou podívám znovu, pochopím více věcí a zvýším hodnocení na maximum. Už tak to bylo velmi zajímavé, místy vtipné, místy úsměvné a určitě plné věcí, které nepochopm ani kdybych na to koukal od rána do večera. Ale jednu věc vím jistě a věděl jsem ji i předtím.Čechomor je skvělej, Plíhal je skvělej a Nohavica...(12.11.2006)

Skláním se před Mistrem.(1.1.2014)

Pro mě asi nejlepší Zelenkův film, podpořený vynikající hudbou a mnoha skvěkýma hláškama. Nikde nic nedrhne, vše je bráno s nadhledem a přitom je o tak vážném problému, jako je alkoholismus. Výborné jsou scény s mlčícím Plíhalem a při posledním shlédnutí mě zaujaly i surrealistické scény z hnědouhelných dolů, stojící na bláznivém Jazzu Colemanovi.(7.12.2008)

686. hodnocený film: Filmem jsem byl onehdá fakt ohromen a můžu s klidem říct, že se jedná o nejlepší filmovou hudbu v českém snímku. Film má skvlou pointu a působí opravdově, jako málokterý film. Skvělé herecké výkony a tragédie českých lidí, kteří utápějí smatu a své neúspěchy v chlastu, to je typický obraz ztroskotance. 4* nejsou ani málo, ani moc. Ale jsou zasloužené. 4*(2.3.2009)

+4* na mystifikace je Zelenka machr a předchozí zkušenosti zúročil tady v tomto filmu. Nemá cenu se moc rozepisovat, protože je známý dost. Už jsem ho párkrát viděl a vždy pobavil. Teď už je trošku okoukaný, ale čtyři hvězdy jsou samozřejmostí. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.10.2016)

Kde je soundtrack lepší než film samotný, tam je nějaký problém...(12.1.2007)