poster

Rok ďábla

 • slovenský

  Rok diabla

  (festivalový název)
 • anglický

  Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

Komentáře uživatelů k filmu (368)

 • Le_Chuck
  ***

  Mám rád Nohavicu, mám rád Čechomor a mám rád aj blonďaveho Plíhala, ale úplne mi stačí keď ich počujem (skvelý soundtrack). Film je fajn, ale okrem Nohavicovej teórie alkoholického kopca neprináša nič zapametania hodné. Aj keď toto je veľká pravda a to nielen pri alkohole. Ja som si na to spomenul pri filme Requiem For Dream.(5.4.2004)

 • Martin741
  ****

  Reziser Petr Zelenka natocil opat slusny film o spevakovi J. Nohavicovi, kapele Cechomor a o ich zivote. Kvalita, ktora sa neokukala ani po vyse 10 rokoch. 86 %(7.9.2013)

 • hallelluja
  *****

  Spontánne samoexplózie sú celkom bežný jav... Zelenku okamžite zaraďujem do kategórie milovaných tvorcov a Rok ďábla do českej filmovej top5. Vlastne top3. Alebo vlastne...(2.7.2014)

 • 1frida2
  *****

  Co je fikce a co pravda je nejasne a to je dobre. Kazdy umelec ma mit sve tajemstvi a neco si nechat pro sebe. V tom je kouzlo tohoto filmu.Tak ja jeste chvili posedim a pak prijdu.....a dam 5*(4.6.2015)

 • Brandon
  ****

  Spirituální mystifikace o chlastu na mě působila sice zvláštně, ale Jarek je opravdová osobnost a písničkářský génius, proto jasné čtyři hvězdy.(18.7.2007)

 • lennyd
  ***

  Tento film se mi hrozně těžko hodnotí, protože jak hudba Jarka Nohavicy, tak i Čechomor jde hodně mimo mne (samozřejmě, taky jsem na Čechomorech byl, ale prostě mne to nikterak nebere). Nicméně dokumentární ztvárnění (a musím říct, že velmi realistické) filmu sluší, a musím říct, že se Petr Zelenka docela trefil. Jen jak říkám, není to můj šálek kávy...(14.3.2011)

 • elanius
  ****

  (111/2015) / Nohavicovské obdobie som si odbil dávnejšie a tak mi je Jarek ako hudobník docela známy. Musím priznať, že tak do polky filmu som úplne netušil, že sa jedná o fikciu, aj keď niektoré zážitky boli mierne bizarné, ale tak povedal som si že alkoholici, hudobníci toho mohli fakt zažiť veľa. A potom mi to doklaplo, ono to fakt nie je dokument, ale fantasy :). Film nie pre každého, skôr pre divákov ktorí majú aspoň trochu blízko k podobnej hudbe. Zábavný, vtipný film. (8/10)(31.8.2015)

 • dANo
  ***

  Bohužiaľ, nie som cieľová skupina a tak spracovanie, ktoré by ma mohlo osloviť, sa jednoducho nedostavilo... Nohavicove spovede o hudbe a alkoholizme boli fajn, ale nevidím za tým žiadnu zaujímavú pointu.(19.11.2004)

 • Master19
  *****

  Takové milé mystické zjevení, které nemá v české novodobé tvorbě obdobu. Rozhodně stojí za shlédnutí, a pokud se vám (tak jako mě) písničky Jarka Nohavici líbí, budete nadšeni i filmem. Zaujalo mě zařazení filmu do Dokumentární/Komedie. Stejně tak to může být Pohádka/Komedie, nebo co se komu hodí :-)(13.3.2005)

 • Natabar
  **

  Dost dobře nechápu ódy vznášené směrem k tomuto filmu. Popravdě - jediný důvod, proč jsem se vydržel dívat až do konce, byl J. Nohavica a jeho písničky. A i přesto jsem to několikrát chtěl zabalit, jen jsem si pak řekl, že když už jsem tak daleko, tak to nějak doklepu. Ale řeknu vám - byl to téměř nadlidský výkon...(10.2.2008)

 • KimmyJ
  *****

  Originální, perfektní. Plíhal mě dostával naprosto v každé scéně. Jen linie okolo obřadů Jaze Colemana se mi tam prostě nelíbila. Jinak Zelenka je prostě svůj a myslím si, že jeho filmy si užívají nejvíc herci (třeba konkrétně Plíhal si myslím si na tomto filmu naprosto ujel).(18.9.2008)

 • noriaki
  *****

  I kdyby Rok ďábla nestál za nic, tak by alespoň měl výborný soundtrack. A pro tu úžasnou hudbu se vyplatí vidět. Písničky Jarka Nohavici mám hodně rád a troufám si tvrdit, že předělání do folkrocku jim jednoznačně prospělo. Básnířka je lepší než originál a ostatní jsou minimálně srovnatelné. Zelenka se nespokojil jen s vynikajícím zvukem a napsal si chytře vymyšlený scénář. Ten je sice příliš absurdní než aby byl uvěřitelný, ale zase ho zrežíroval s takovým citem, že jsem si přál, aby pravdivý byl. Krásně hravá a poetická atmosféra ulpěla na všech postavách a úplně změnila způsob jak je vnímám. Tenhle film mám ještě radši, než vychvalované Knoflíkáře.(11.12.2016)

 • cross
  *****

  Úžasná mistifikační podívaná, které nechybí spád, vtip i osudovost. Krom kompletní filmovo-dokumentaristické realizace odvedli skvělou práci všichni zúčastnění zpěváci-neherci, stavějící své výkony především na výborně napsaném scénáři. Co si ale budeme povídat, tenhle film mě oslovil především bezchybným provázáním nádherné hudby, dokumentárních vsuvek a obyčejného života. Skvělá zábava, skvělá podívaná, skvělý filmový i hudební zážitek!(11.9.2003)

 • ganz
  *****

  Zajímavě natočené, dobře zahrané, místy úplně mimo, ale jednosuše to funguje. Další film který ukazuje jak se dá tvořit "jinak"(13.5.2008)

 • mirec88
  *****

  Veľmi príjemný "dokument" o viac-menej nereálnych historkách môjho obľúbeného Jarka Nohavicu a čoraz viac obľúbeného Čechomoru. Pekný film, ktorý pohladí na duši a donúti človeka zamyslieť sa nad tým, koľko anjelov ako Karol Plíhal sme už stratili...(15.6.2008)

 • BuryGol
  ****

  Považuju se za milovníka hudby, i když je fakt, že ne každý. Kombinace fakt a fikcí v tomhle filmu je zajímavej nápad, mihnou se tam zajímavý lidi i myšlenky. Na druhou stranu jsem v tom měl trošku bordel, kopaly se data, a nějaký scény se určitě daly vystřihnout. A jako naschvál byly některý scény useknutý až moc krutě. Film je to dobrej, zajímavej, určitě jsem rád že jsem se na něj kouknul. Ale rozhodně neni dokonalej. Je to jako Cheesburger bez sejra nebo auto bez brzd. I bez toho to tak nějak jde, ale radši bychom to tam měli. Kdyby se s tim filmem tvůrci víc pomazlili, a tyhle nedostatky odstranili, nebál bych se dát plnej počet. Takhle je to "jen" za 4 hvězdy.(10.6.2009)

 • Gurtha
  *****

  Podle mě nejlepší český film. Nemám ráda ten "náš" tragikomický styl a Rok ďábla je téměř jeho opakem. Pravděpodobně se celou dobu nebudete otřásat smíchy, nebudete ani potřebovat zásobu kapesníků na případné slzy. Možná to hned ani nezpozorujete, ale za tu hodinku a půl vás tenhle film nabije pozitivní energií na týdny dopředu. Pravda, pokud vám při poslechu Nohavici, Plíhala či Čechomoru naskakuje vyrážka nechte si tento skvost ujít ;-).(30.1.2010)

 • Kalidor_
  ****

  Já už vím dávno, že Karel Plíhal musí být anděl ;-)(28.4.2010)

 • homerr
  *****

  Co se Vám na pití nejvíc líbí? Ten klid a mír, taková ta pohoda, když člověk leží ožralý na zemi a teď to všechno do něj vstoupí... "Jarku, představte si tu situaci, kdy na světě je jenom ta láhev vaší vodky" "no to je hodně zajímavá představa" :-) Písně Ti daji jen naději, ale nedají řešení... Nenapsal jsem žádné písně, nemám vlastně nic - jsem vlastně starý vyřízený chlap (jako já)... Taky bych se chtěl podívat se na svůj pohřeb nanečisto :-) Jinak tady docela dost bylo jak Franta Černý napodoboval zjev Jarka :-) Ale hlavní a nejzásadnější otázka zůstala neodpovězena - jestli Nohavica nosí trenýrky nebo slipy...(13.10.2010)

 • Rousse
  ****

  Když se mě zeptáte, o čem ten film byl, tak musím říct, že nevím. Ale zase vím, že takový člověk, jako je ON, který píše TAKOVÉ písničky, nemůže nosit blbý slipy. A moc se mi líbil - i ON, i film.(3.7.2011)

 • venca163
  ***

  Když to porovnam se Ztraceni v Mnichově, tak tady mi ta mystifikace nepřišla nicmoc zábavná. Nevim, jestli je fér to odsuzovat za to, že to bylo totálně vo hovně, když o to tady asi moc nešlo, ale... (60%)(24.9.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace